Russisch leger claimt inname Oekraïense stad Cherson
MOSKOU/CHERSON (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Oekraïense havenstad Cherson is volgens het Russische ministerie van Defensie in zijn geheel ingenomen door Russische troepen. De stad met 285.000 inwoners ligt aan de rivier de Dnjepr, vlak bij de Zwarte Zee. Cherson is de eerste grote regionale hoofdstad die de Russen tijdens hun donderdag begonnen aanval op het buurland helemaal bezetten, als de claim klopt.
De Oekraïense gouverneur van Cherson stelde woensdag dat de stad helemaal omsingeld is en sprak niet over de inname van de stad. Wel werden er eerder door de gemeente mededelingen gedaan dat Russische troepen de haven en het station hadden veroverd tijdens hevige gevechten waarbij tientallen doden zijn gevallen.
Het Russische leger heeft woensdag laten weten dat het leven in Cherson normaal verloopt. Ook het openbaar vervoer rijdt er zoals gebruikelijk. De burgemeester van de stad sprak echter van het uitvallen van de stroom, het gas en de watervoorziening in delen van de stad waar werd gevochten.
De hoofdstad Kiev wordt ondertussen vanuit het noordwesten en noordoosten door een grote Russische troepenmacht bedreigd. Ook voeren de Russen aanvallen uit op onder meer het centrum van de tweede stad van het land, Charkov, die omsingeld lijkt. Russische troepen en milities uit de Oost-Oekraïense regio Donbas belagen voorts de zuidoostelijke stad Marioepol aan de Zee van Azov. Russische troepen hebben vanuit de Krim op weg naar Marioepol inmiddels de havenplaats Berdjansk, ten zuidwesten van Marioepol, in handen gekregen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne zegt voor het eerst een zelfgemaakte ballistische raket te hebben ingezet tegen Rusland. De FP-7-raket is waarschijnlijk moeilijker te onderscheppen dan de drones en kruisraketten die Oekraïne nu veelal gebruikt en draagt ook een zwaardere springlading. "Eerste gebruik in de strijd" van een Oekraïense FP-7, meldde president Volodymyr Zelensky donderdag op sociale media.
4 minuten geledenBERGEN (ANP/DPA) - De Duitse krijgsmacht is van plan om volgend jaar zijn eerste drone-eenheid op te zetten. Dat heeft defensieminister Boris Pistorius gezegd bij een bezoek aan het militaire oefenterrein in Bergen. De eenheid gaat volgens hem uit maximaal zeshonderd personen bestaan.
8 minuten geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De steekpartij op een school in Slowakije afgelopen dinsdag heeft een tweede leven gekost. Een meisje overleed in het ziekenhuis aan haar verwondingen, meldt de minister van Onderwijs Tomáš Drucker.
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten hebben in Londen een Brits-Iraanse man opgepakt na het incident van afgelopen weekend bij luchtmachtbasis Fairford. De 27-jarige wordt verdacht van het voorbereiden van een terreurdaad, meldt de politie.
58 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De inzet van massavernietigingswapens kan nooit helemaal worden uitgesloten, maar er moet worden voorkomen dat het zover komt. Dit zei de Russische president Vladimir Poetin op een internationale conferentie in Moskou.
1 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - Twee Amerikanen, een Canadees en een Rus zijn donderdag vanuit Florida met een raket van SpaceX vertrokken naar het Internationaal Ruimtestation (ISS). De reis duurt ongeveer acht uur.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De Indiase piloot die betrokken was bij het gewelddadige incident woensdag in een vliegtuig van flydubai op weg van Dubai naar Israël maakt het goed. Hij werd door zijn copiloot in de cockpit met een mes aangevallen en herstelt in een ziekenhuis in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE).
2 uur geleden