Russisch hooggerechtshof verbiedt lhbti-beweging om extremisme
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De "internationale lhbti-beweging" is door het Russische hooggerechtshof als extremistisch aangemerkt en verboden. Het is niet duidelijk welke personen of organisaties door het besluit zullen worden getroffen en wat de gevolgen zullen zijn.
Lhbti-activisten vrezen dat iedere lhbti'er een doelwit kan worden en het risico loopt te worden veroordeeld tot lange celstraffen door ze te koppelen aan "extremistische activiteiten".
Het hof heeft ingestemd met een verzoek van de Russische ministerie van Justitie om de beweging en diens "afdelingen" te erkennen als extremistisch. Volgens het ministerie wordt er aangezet "tot sociale en religieuze verdeeldheid", wat in strijd is met de antiterrorismewetten in Rusland.
Traditionele waarden
Het Kremlin legt steeds meer de nadruk op "traditionele waarden". President Vladimir Poetin zette in december vorig jaar zijn handtekening onder een wet die "lhbti-propaganda" verbiedt, waarmee de regels rondom de verspreiding van lhbti-informatie verder werden aangescherpt.
In Rusland zijn meer dan honderd groepen verboden omdat ze "extremistisch" zijn. Het gaat om onder meer de religieuze Jehova's Getuigen, mensenrechtenorganisaties en de anticorruptiestichting van oppositieleider Aleksej Navalni.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
57 minuten geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
3 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
4 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
5 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
5 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
6 uur geleden