Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russisch hooggerechtshof verbiedt lhbti-beweging om extremisme

Russisch hooggerechtshof verbiedt lhbti-beweging om extremisme

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De "internationale lhbti-beweging" is door het Russische hooggerechtshof als extremistisch aangemerkt en verboden. Het is niet duidelijk welke personen of organisaties door het besluit zullen worden getroffen en wat de gevolgen zullen zijn.

Lhbti-activisten vrezen dat iedere lhbti'er een doelwit kan worden en het risico loopt te worden veroordeeld tot lange celstraffen door ze te koppelen aan "extremistische activiteiten".

Het hof heeft ingestemd met een verzoek van de Russische ministerie van Justitie om de beweging en diens "afdelingen" te erkennen als extremistisch. Volgens het ministerie wordt er aangezet "tot sociale en religieuze verdeeldheid", wat in strijd is met de antiterrorismewetten in Rusland.

Traditionele waarden

Het Kremlin legt steeds meer de nadruk op "traditionele waarden". President Vladimir Poetin zette in december vorig jaar zijn handtekening onder een wet die "lhbti-propaganda" verbiedt, waarmee de regels rondom de verspreiding van lhbti-informatie verder werden aangescherpt.

In Rusland zijn meer dan honderd groepen verboden omdat ze "extremistisch" zijn. Het gaat om onder meer de religieuze Jehova's Getuigen, mensenrechtenorganisaties en de anticorruptiestichting van oppositieleider Aleksej Navalni.

Meer uit Buitenland

Trump: Musk zal miljarden aan verspilling vinden in defensiebudget

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat Elon Musk miljarden dollars aan fraude en verspilling zal vinden bij het ministerie van Defensie (het Pentagon) tijdens een audit die de miljardair zal leiden. Dat zei Trump zondag in een interview met Fox News.

42 minuten geleden
Delegatie Israël in Qatar voor overleg over volgende fase bestand

DOHA (ANP/RTR) - Een Israëlische delegatie is gearriveerd in Qatar voor overleg over een volgende fase van het bestand met de Palestijnse Hamas-beweging in de Gazastrook. Een zegsman van de Israëlische premier bevestigde de aankomst in de hoofdstad Doha.

45 minuten geleden
Israël breidt operatie op Westoever uit, zwangere vrouw gedood

TULKARM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft zijn operaties op de bezette Westelijke Jordaanoever verder uitgebreid, maakte minister van Defensie Israel Katz bekend. Vluchtelingenkamp Nur Shams is nu doelwit van de operatie, met volgens de Palestijnse autoriteiten massale vernietiging als gevolg. Een hoogzwangere vrouw werd doodgeschoten.

6 uur geleden
Israëlisch leger trekt zich terug uit Netzarim-corridor

GAZA-STAD (ANP/AFP/DPA) - Na de laatste uitwisseling van gijzelaars onder het huidige staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas, heeft het Israëlische leger zich teruggetrokken uit de strategische Netzarim-corridor in de Gazastrook, zei een Hamas-functionaris tegen persbureau AFP. De terugtrekking moet de terugkeer van ontheemde Palestijnen in het zuiden naar hun thuisplaatsen in het noorden mogelijk maken.

7 uur geleden
Egypte houdt Arabische top over Palestijnse kwestie

CAÏRO (ANP/RTR) - Egypte is op 27 februari gastheer van een Arabische top over "ernstige" ontwikkelingen voor de Palestijnen, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken. De aankondiging komt enkele dagen nadat in Israël werd gezinspeeld op de stichting van een Palestijnse staat in Saudi-Arabië en het voorstel van de Amerikaanse president Donald Trump om de Gazastrook "over te nemen".

8 uur geleden
Trump in interview: ik heb met Poetin gesproken

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft telefonisch met zijn Russische collega Vladimir Poetin gesproken. Dat zei Trump in een interview dat de krant New York Post zaterdagavond (lokale tijd) gepubliceerd heeft. Hij wilde niet zeggen wanneer het gesprek precies plaatsvond.

10 uur geleden
Oud-president en 'stichter' van Namibië Sam Nujoma (95) overleden

WINDHOEK (ANP) - Oud-president Sam Nujoma van Namibië is zaterdagavond op 95-jarige leeftijd overleden. Nujoma gold als een van de stichters van het Zuid-Afrikaanse land. President Nangolo Mbumba maakte het overlijden van zijn voorganger op Facebook bekend. De doodsoorzaak is niet bekend, maar Nujoma lag al enkele weken in een ziekenhuis in Windhoek.

11 uur geleden