Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russisch hogerhuis akkoord met intrekken ratificatie kernverdrag

Russisch hogerhuis akkoord met intrekken ratificatie kernverdrag

MOSKOU (ANP/RTR) - Het hogerhuis van het Russische parlement heeft ingestemd met het intrekken van de Russische ratificatie van een belangrijk nucleair verdrag. Dat Alomvattend Kernstopverdrag (CTBT) heeft als doel om kernproeven te stoppen.

In de zogenoemde Federatieraad stemden 156 leden voor het voorstel. Er waren geen stemmen tegen. Het lagerhuis van het parlement, de Staatsdoema, stemde eerder al in met die deratificatie van het nucleaire verdrag.

President Vladimir Poetin moet zijn handtekening nog zetten onder het besluit, maar dat is een formaliteit. Poetin had zelf aangedrongen op het intrekken van de ratificatie. Hij wil dat zijn land dezelfde positie krijgt als de VS, die het verdrag wel tekenden maar nooit ratificeerden.

Nucleaire chantage

Rusland heeft benadrukt dat het geen plannen heeft om nucleaire testen te hervatten, tenzij de VS weer kernproeven uitvoeren. Oekraïne heeft de deratificatie omschreven als "nucleaire chantage" door Moskou.

Experts zeggen dat Rusland wel ondertekenend partij blijft van het CTBT. Dat betekent dat het land nog steeds is gecommitteerd aan de uitgangspunten van het verdrag.

Meer uit Buitenland

Twaalfde testvlucht van SpaceX met raket Starship uitgesteld

STARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.

7 minuten geleden
VS-minister Rubio: 'goede tekenen' in besprekingen met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - ​Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.

1 uur geleden
VS sturen 5000 militairen naar Polen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.

3 uur geleden
Demonstratie bij opening Amerikaans consulaat in Groenland

NUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.

3 uur geleden
Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

7 uur geleden
Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

10 uur geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

11 uur geleden