Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russisch hogerhuis akkoord met intrekken ratificatie kernverdrag

Russisch hogerhuis akkoord met intrekken ratificatie kernverdrag

MOSKOU (ANP/RTR) - Het hogerhuis van het Russische parlement heeft ingestemd met het intrekken van de Russische ratificatie van een belangrijk nucleair verdrag. Dat Alomvattend Kernstopverdrag (CTBT) heeft als doel om kernproeven te stoppen.

In de zogenoemde Federatieraad stemden 156 leden voor het voorstel. Er waren geen stemmen tegen. Het lagerhuis van het parlement, de Staatsdoema, stemde eerder al in met die deratificatie van het nucleaire verdrag.

President Vladimir Poetin moet zijn handtekening nog zetten onder het besluit, maar dat is een formaliteit. Poetin had zelf aangedrongen op het intrekken van de ratificatie. Hij wil dat zijn land dezelfde positie krijgt als de VS, die het verdrag wel tekenden maar nooit ratificeerden.

Nucleaire chantage

Rusland heeft benadrukt dat het geen plannen heeft om nucleaire testen te hervatten, tenzij de VS weer kernproeven uitvoeren. Oekraïne heeft de deratificatie omschreven als "nucleaire chantage" door Moskou.

Experts zeggen dat Rusland wel ondertekenend partij blijft van het CTBT. Dat betekent dat het land nog steeds is gecommitteerd aan de uitgangspunten van het verdrag.

Meer uit Buitenland

Belgische mijnenjager naar Midden-Oosten, mogelijk Hormuz-rol

BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.

1 uur geleden
Trump: Iran al akkoord met opschorting nucleaire activiteiten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."

1 uur geleden
Aoun roept op tot versterken bestand Libanon ondanks schendingen

BEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."

1 uur geleden
Ook concert van Kanye West in Polen gaat niet door

WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.

3 uur geleden
Starmer: dozijn landen zegt bij te dragen aan 'Hormuz-missie'

PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.

6 uur geleden
Guterres in Vredespaleis: internationaal recht staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.

6 uur geleden
Mis van paus in Kameroen trekt 120.000 gelovigen

DOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.

6 uur geleden