Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russisch hogerhuis akkoord met intrekken ratificatie kernverdrag

Russisch hogerhuis akkoord met intrekken ratificatie kernverdrag

MOSKOU (ANP/RTR) - Het hogerhuis van het Russische parlement heeft ingestemd met het intrekken van de Russische ratificatie van een belangrijk nucleair verdrag. Dat Alomvattend Kernstopverdrag (CTBT) heeft als doel om kernproeven te stoppen.

In de zogenoemde Federatieraad stemden 156 leden voor het voorstel. Er waren geen stemmen tegen. Het lagerhuis van het parlement, de Staatsdoema, stemde eerder al in met die deratificatie van het nucleaire verdrag.

President Vladimir Poetin moet zijn handtekening nog zetten onder het besluit, maar dat is een formaliteit. Poetin had zelf aangedrongen op het intrekken van de ratificatie. Hij wil dat zijn land dezelfde positie krijgt als de VS, die het verdrag wel tekenden maar nooit ratificeerden.

Nucleaire chantage

Rusland heeft benadrukt dat het geen plannen heeft om nucleaire testen te hervatten, tenzij de VS weer kernproeven uitvoeren. Oekraïne heeft de deratificatie omschreven als "nucleaire chantage" door Moskou.

Experts zeggen dat Rusland wel ondertekenend partij blijft van het CTBT. Dat betekent dat het land nog steeds is gecommitteerd aan de uitgangspunten van het verdrag.

Meer uit Buitenland

VN-rapporteur martelingen waarschuwt voor honger in Gaza

GENÈVE (ANP) - De speciale rapporteur voor marteling van de Verenigde Naties maakt zich grote zorgen over de honger in Gaza. Er moet zo snel mogelijk hulp worden toegelaten tot het gebied, want de huidige situatie is onnodig en onmenselijk, zegt Alice Jill Edwards in een verklaring.

10 uur geleden
Amerikaanse gezant Witkoff naar Israël over toestand in Gaza

WASHINGTON (ANP/AFP) - De speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist af naar Israël, melden Amerikaanse en Israëlische functionarissen aan nieuwssite Axios en persbureau AFP. Hij gaat daar volgens de bronnen in gesprek over de nijpende toestand in de Gazastrook.

12 uur geleden
België gaat luchtdropping van hulpgoederen uitvoeren boven Gaza

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat een luchtdropping met hulpgoederen uitvoeren boven Gaza, hebben de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot en minister van Defensie Theo Francken woensdag aangekondigd. Het gaat om een defensievliegtuig met voor 600.000 euro aan voedsel en medisch materiaal.

14 uur geleden
Tienduizenden nemen in Birmingham afscheid van Ozzy Osbourne

BIRMINGHAM (ANP) - Tienduizenden fans hebben woensdag in Birmingham afscheid genomen van Ozzy Osbourne. De rouwstoet die door het centrum van de stad reed werd begroet met luid gejuich van de aanwezige menigte. Ook gooiden fans bloemen naar de auto's in de rouwstoet.

14 uur geleden
China en Rusland gaan weer militaire manoeuvres houden

BEIJING (ANP/AFP) - China en Rusland gaan in augustus weer samen militaire oefeningen houden, in onder meer de buurt van Vladivostok dat aan de Japanse Zee ligt. Er wordt daarna ook samen gepatrouilleerd op de Stille Oceaan. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie zei dat de oefeningen en marinepatrouilles tegen niemand zijn gericht.

17 uur geleden
Vijftien westerse landen roepen op tot erkenning staat Palestina

NEW YORK (ANP/AFP) - Vijftien westerse landen hebben opgeroepen Palestina als staat te erkennen. Dit zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot vlak na een internationale conferentie in New York over de tweestatenoplossing voor het conflict tussen Israëli's en Palestijnen.

19 uur geleden
Evacuatie 1,9 miljoen Japanners bevolen na tsunamiwaarschuwing

TOKIO (ANP/BELGA/AFP) - Japan heeft evacuatiebevelen uitgevaardigd voor meer dan 1,9 miljoen mensen na een zware aardbeving voor het Russische schiereiland Kamtsjatka, die tot een tsunamiwaarschuwing leidde. Er is een tsunami van 1,3 meter waargenomen bij een haven aan de noordoostkust, meldt televisiezender NHK.

20 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!