Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russisch Gazprom zet Europese gasleveringen via Oekraïne voort

Russisch Gazprom zet Europese gasleveringen via Oekraïne voort

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische staatsgasbedrijf Gazprom verklaart dat het gas blijft leveren aan Europa via de pijplijn door Oekraïne. De Europese verzoeken voor gasleveringen bedragen voor dinsdag 108 miljoen kubieke meter, tegen zo'n 105 miljoen kubieke meter een dag eerder.

Eerder werd al bekend dat Gazprom in maart tot nu toe meer gas levert dan de periode daarvoor. Dat heeft te maken met het feit dat klanten vrezen dat de gaskraan door sancties of door schade aan een belangrijke gaspijplijn door Oekraïne dicht zal gaan. Daarom proberen ze wat reserves aan te leggen nu het nog kan.

De Europese gasprijs bleef dinsdag echter onder de 100 euro per megawattuur op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam. Rond 9.00 uur stond de gasprijs op 95,50 euro per megawattuur. De gasprijs beweegt daarmee rond het laagste punt in drie weken. Kort na de Russische invasie in Oekraïne werd voor gas nog een recordprijs van 345 euro per megawattuur betaald.

Door de oorlog in Oekraïne probeert Europa sneller van zijn afhankelijkheid van Russisch gas af te komen. Dat kost echter tijd waardoor er op de korte termijn nog gas uit Rusland nodig blijft. Persbureau DPA meldde dat de Europese Commissie woensdag een plan zal presenteren voor een verplichte gasreserve. De EU-lidstaten moeten er dan voor zorgen dat ze elk jaar op 1 november 90 procent van hun opslagfaciliteiten voor gas gevuld hebben. Met de verplichte gasreserve moet Europa minder afhankelijk worden van fossiele brandstoffen uit Rusland.

Meer uit Financieel

Aston Martin waarschuwt voor slecht resultaat door heffingen VS

LONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Aston Martin waarschuwt dat het verlies over vorig jaar groter uitvalt dan verwacht. Het Britse bedrijf heeft veel last van importheffingen die de Verenigde Staten onder Donald Trump hebben ingevoerd op buitenlandse auto's.

3 minuten geleden
AEX-index krabbelt licht op, focus op ontwikkelingen rond Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak krabbelde vrijdag wat op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig en hielden vooral de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran in de gaten. De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwde dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" over zijn nucleaire programma moet sluiten, want "anders gaan er slechte dingen gebeuren". Ook wordt gewacht op een belangrijk Amerikaans inflatiecijfer, dat later op de dag verschijnt.

52 minuten geleden
Terugroepactie babyvoeding doet Danone financieel weinig pijn

PARIJS (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone ziet op dit moment geen grote financiële gevolgen van een terugroepactie van babyvoeding. Het bedrijf riep in verschillende landen batches producten terug, omdat ze mogelijk besmet waren met een giftige stof. De "huidige geïdentificeerde financiële gevolgen" zijn "niet materieel", schrijft het bedrijf in een toelichting bij de jaarcijfers. "De impactbeoordeling zal worden afgerond zodra de terugroepacties zijn voltooid."

1 uur geleden
VS en Indonesië sluiten handelsakkoord

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en Indonesië hebben een handelsakkoord gesloten. Het akkoord voorziet onder meer in een tarief van 19 procent voor Indonesische goederen die de VS binnenkomen.

2 uur geleden
FT: Nvidia steekt geen 100 miljard, maar 30 miljard in OpenAI

SAN FRANCISCO (ANP) - Nvidia staat op het punt een investering van 30 miljard dollar in ChatGPT-maker OpenAI af te ronden, schrijft de Financial Times. In september sloten de twee grote Amerikaanse AI-bedrijven nog een megadeal, waarbij Nvidia tot 100 miljard zou investeren in OpenAI. Maar daar gaan ze volgens de zakenkrant niet meer mee door.

2 uur geleden
Nederlandse bedrijven investeren opnieuw minder

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in december opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden in de laatste maand van 2025 2,6 procent minder vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een afname van de investeringen van 4,8 procent in november en een daling van 0,7 procent in oktober.

2 uur geleden
WSJ: Lagarde van plan haar termijn bij ECB af te maken

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Christine Lagarde heeft aangegeven dat ze verwacht haar termijn als president van de Europese Centrale Bank (ECB) te voltooien, meldt The Wall Street Journal. Eerder deze week meldde de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de ECB dat Lagarde van plan was haar termijn niet af te maken.

4 uur geleden