Russisch Gazprom zet Europese gasleveringen via Oekraïne voort
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische staatsgasbedrijf Gazprom verklaart dat het gas blijft leveren aan Europa via de pijplijn door Oekraïne. De Europese verzoeken voor gasleveringen bedragen voor dinsdag 108 miljoen kubieke meter, tegen zo'n 105 miljoen kubieke meter een dag eerder.
Eerder werd al bekend dat Gazprom in maart tot nu toe meer gas levert dan de periode daarvoor. Dat heeft te maken met het feit dat klanten vrezen dat de gaskraan door sancties of door schade aan een belangrijke gaspijplijn door Oekraïne dicht zal gaan. Daarom proberen ze wat reserves aan te leggen nu het nog kan.
De Europese gasprijs bleef dinsdag echter onder de 100 euro per megawattuur op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam. Rond 9.00 uur stond de gasprijs op 95,50 euro per megawattuur. De gasprijs beweegt daarmee rond het laagste punt in drie weken. Kort na de Russische invasie in Oekraïne werd voor gas nog een recordprijs van 345 euro per megawattuur betaald.
Door de oorlog in Oekraïne probeert Europa sneller van zijn afhankelijkheid van Russisch gas af te komen. Dat kost echter tijd waardoor er op de korte termijn nog gas uit Rusland nodig blijft. Persbureau DPA meldde dat de Europese Commissie woensdag een plan zal presenteren voor een verplichte gasreserve. De EU-lidstaten moeten er dan voor zorgen dat ze elk jaar op 1 november 90 procent van hun opslagfaciliteiten voor gas gevuld hebben. Met de verplichte gasreserve moet Europa minder afhankelijk worden van fossiele brandstoffen uit Rusland.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - TenneT stelt dat er "veel verschillende knoppen zijn waar je aan kunt draaien" om de druk op het elektriciteitsnet te verminderen. Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt en een aansluitstop voor consumenten en mkb'ers dreigt, waarschuwde de landelijke netbeheerder donderdag.
16 minuten geledenLONDEN (ANP) - Unilever is nog niet klaar met het afstoten van kleinere merken in zijn divisie voor etenswaren. Het Britse verzorgings- en voedingsmiddelenbedrijf verwacht met producten voor persoonlijke verzorging en schoonheid sneller te groeien. De divisie voor voedingsmiddelen concentreert zich daarom steeds meer op twee sterke merken: bouillonmerk Knorr en sauzenmerk Hellmann's.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Door een cyberaanval bij telecomprovider Odido zijn persoonsgegevens van 6,2 miljoen accounts gelekt. Het gaat onder meer om naam, woonadres en bankrekeningnummer van klanten. Wachtwoorden, factuur- en belgegevens zijn wel veilig. Odido zoekt nog uit om hoeveel mensen het precies gaat en heeft het incident gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt. Er zijn snel ingrijpende maatregelen nodig om te voorkomen dat later dit jaar geen nieuwe woningen of bedrijven meer kunnen worden aangesloten, waarschuwt netbeheerder TenneT. Daar wordt de komende tijd over gesproken met overheden, regionale netbeheerders en het bedrijfsleven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de Nederlandse tak van modehuis Louis Vuitton een boete van 500.000 euro opgelegd voor overtredingen van de Wet ter voorkoming van witwassen en financieren van terrorisme. Louis Vuitton BV kwam als verdachte in beeld in een lopende witwaszaak van het Landelijk Parket.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie grote internationale koffie- en cacaobedrijven gaan bepaalde duurzaamheidsclaims aanpassen die in de ogen van de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) onduidelijk en vaag zijn. Het gaat om Nestlé, Milka- en Toblerone-maker Mondelēz en Douwe Egberts-producent JDE Peet's.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis is het oneens met het Centraal Planbureau, dat pleit voor het afbouwen van voordelen voor mensen met een koopwoning. Volgens het CPB is dat nodig om de woningmarkt vlot te trekken en woningzoekenden beter te ondersteunen.
2 uur geleden