Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russisch Gazprom halveert gaslevering aan Italië

Russisch Gazprom halveert gaslevering aan Italië

ROME (ANP) - De Russische gasproducent Gazprom zegt het Italiaanse energiebedrijf Eni slechts de helft van de vrijdag gevraagde hoeveelheid gas te kunnen leveren. Eni krijgt nu bijna evenveel gas uit Rusland als donderdag, toen Gazprom ook al minder gas leverde.

In een persverklaring meldt Eni het Russische staatsgasbedrijf om 63 miljoen kubieke meter aardgas te hebben gevraagd. Volgens Eni verlaagde Gazprom de gastoevoer donderdag al tot zo'n twee derde van de afgesproken hoeveelheid.

Gazprom verminderde gasexport naar Duitsland, Frankrijk en Oostenrijk deze week ook al fors. Daarbij verwees het concern naar technische problemen door het gemis aan onderdelen. De Italiaanse premier Mario Draghi noemde dat excuus een leugen en zei dat Rusland gas als politiek drukmiddel inzet. Het land heeft te maken met verregaande westerse sancties als vergelding voor de inval in Oekraïne en zou de gasexport als wapen inzetten.

Eerder beëindigde Rusland al de toevoer van gas naar Nederland, Polen, Bulgarije, Denemarken en Finland. Gasimporteurs in die landen wilden niet betalen in roebels, zoals de Russische president Vladimir Poetin eiste.

Gas werd op de voor Europa maatgevende beurs in Amsterdam 3 procent duurder. Eerder deze week schoten de prijzen ook al omhoog door het afknijpen van de Russische gastoevoer.

Meer uit Financieel

ING Scanner werkt niet bij iDEAL-vervangend betaalsysteem Wero

AMSTERDAM (ANP) - ING-klanten die de scanner van de bank gebruiken, kunnen in de toekomst bij onlinebetalingen geen gebruikmaken van Wero, het nieuwe Europese digitale betaalsysteem dat iDEAL vervangt. De ING Scanner wordt bijvoorbeeld gebruikt door mensen die geen smartphone of tablet hebben en daarom hun onlinebetalingen niet met de app doen.

1 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet eerste tekenen van herstel

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft in het afgelopen kwartaal weer een kleine groei laten zien. De verkopen van het belangrijke modemerk Gucci daalden nog wel, maar minder hard dan marktkenners hadden verwacht.

2 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI blijft profiteren van AI-investeringen

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI heeft in het tweede kwartaal van dit jaar opnieuw geprofiteerd van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
Beurs Amsterdam krabbelt op, maar chipbedrijven zakken opnieuw

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs liet dinsdag een overtuigend herstel zien, waarbij meerdere aandelen opvallend grote uitslagen maakten. De chipbedrijven stonden opnieuw onder druk, onder meer door vrees voor groeiende concurrentie uit China.

3 uur geleden
Beurswaarde Apple doorbreekt grens van 5 biljoen dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beurswaarde van techconcern Apple is dinsdag voor het eerst de grens van 5 biljoen dollar gepasseerd. Alleen chipconcern Nvidia wist eerder zo'n hoge beurswaarde te bereiken. Apple haalde Nvidia enkele weken geleden echter al in als waardevolste bedrijf ter wereld.

5 uur geleden
Wall Street opent verdeeld in afwachting resultaten techbedrijven

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag verdeeld begonnen. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de resultaten van de grote techbedrijven Amazon, Microsoft, Apple en Facebook-moeder Meta, die later deze week naar buiten komen. Aandeelhouders zijn vooral benieuwd of de forse investeringen van deze bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) resultaten beginnen op te leveren.

5 uur geleden
Bloomberg: creditcardmaatschappij Visa schrapt 2600 banen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse creditcardmaatschappij Visa schrapt ongeveer 2600 banen. Dat meldt Bloomberg op basis van een interne memo van topman Ryan McInerney, die het persbureau heeft ingezien. De baas van het bedrijf wil Visa efficiënter maken in de steeds heviger concurrentiestrijd binnen de betalingssector.

5 uur geleden