Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russisch en Belarussisch hout verliest FSC-keurmerk

Russisch en Belarussisch hout verliest FSC-keurmerk

BONN (ANP) - Hout afkomstig uit Rusland en Belarus kan vanaf vrijdag niet meer het FSC-certificaat krijgen. Volgens de organisatie achter het duurzaamheidslabel, Forest Stewardship Council, is de bosbouw in Belarus en Rusland te erg verweven met de regeringen van die landen. De regels achter het keurmerk verbieden leveranciers van hout namelijk banden te hebben met gewapende partijen en FSC vindt dat Belarus en Rusland dat wegens de inval in Oekraïne nu zijn.

FSC werd in de jaren negentig van de vorige eeuw opgericht om duidelijk te maken welk hout en welke houtproducten uit bossen komen die verantwoord beheerd worden. Dit was vooral bedoeld om tropische bossen te beschermen. FSC heft overigens niet alle certificaten voor Rusland op. De labels voor verantwoord beheerde bossen in het land blijven bestaan.

Belarus en Rusland zijn belangrijke leveranciers van hout. Maar mogelijk kunnen landen van de Europese Unie het materiaal binnenkort niet meer importeren. De Europese Commissie, het dagelijkse EU-bestuur, stelde deze week voor om de import van hout uit Rusland te verbieden als een van de strafmaatregelen wegens het aanhoudende oorlogsgeweld in Oekraïne. Lidstaten moeten het nog eens worden over de precieze details van de sancties.

Meer uit Financieel

Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

2 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

3 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

3 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

5 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

6 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

13 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

17 uur geleden