Russisch elftal zonder aanvoerder Dzjoeba om 'situatie Oekraïne'
MOSKOU (ANP) - De Russische voetballer Artem Dzjoeba, mede-topscorer van de nationale ploeg, heeft tegen bondscoach Valeri Karpin gezegd dat hij niet beschikbaar is voor het Russische elftal vanwege "de moeilijke situatie in Oekraïne". De Russische ploeg belegt binnenkort een trainingskamp in Moskou, nu Rusland door voetbalbonden FIFA en UEFA is uitgesloten van wedstrijden.
"Hij verzekerde me dat hij echt voor de nationale ploeg wil spelen", zei Karpin in een interview met de Russische bond. "Maar nu, als gevolg van de moeilijke situatie in Oekraïne - waar hij veel familieleden heeft - verontschuldigde hij zich en vroeg hij hem vanwege familieredenen niet op te roepen voor dit trainingskamp." Dzjoeba is sinds 2018 aanvoerder van het nationale elftal.
Dzjoeba ontkende even later dat hij heeft afgezegd vanwege politieke redenen. "Het gaat om familieomstandigheden, maar ik wil niet in details treden. Het lijkt erop dat er een misverstand was. Valeri heeft mij verkeerd begrepen of zijn woorden zijn verkeerd geïnterpreteerd", aldus de voetballer tegen het Russische sporttijdschrift Sport-Express.
De 33-jarige aanvaller reageerde eerder boos toen Oekraïners Russische voetballers verweten stil te blijven over de oorlog in Oekraïne. Op Instagram zei Dzjoeba tegen discriminatie op basis van nationaliteit te zijn en niet te begrijpen waarom het zwijgen de Russische sporters kwalijk werd genomen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
16 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
20 uur geleden