Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russisch antidopingbureau Rusada pleit kunstrijdster Valieva vrij

Russisch antidopingbureau Rusada pleit kunstrijdster Valieva vrij

MOSKOU (ANP) - Het Russische antidopingbureau Rusada gaat kunstrijdster Kamila Valieva niet straffen voor het overtreden van de dopingregels in aanloop naar de Olympische Spelen van vorig jaar in Beijing. Volgens Rusada is er geen sprake van "schuld of nalatigheid" door de nu 16-jarige Russische met betrekking tot de positieve drugstest in december 2021, meldt wereldantidopingbureau WADA.

Valieva testte positief op de verboden stof trimetazidine tijdens de Russische nationale kampioenschappen, maar het resultaat werd pas op 8 februari bekendgemaakt, een dag nadat ze met het Russische team de landenwedstrijd had gewonnen op de Spelen. Na een spoedzitting door het CAS mocht ze, hangende het onderzoek, in Beijing ook op het individuele toernooi uitkomen. Als 15-jarige had ze volgens het sporttribunaal een beschermde status. Bevangen door zenuwen strandde de favoriete daar op de vierde plaats.

Rusada wilde tot voor kort het dopingonderzoek van Valieva niet delen, omdat de schaatsster minderjarig is.

Het WADA zegt "bezorgd" te zijn over de bevindingen van Rusada en overweegt hoger beroep aan te tekenen bij het internationale sporttribunaal CAS.

Meer uit Sport

Broeders-Bol verbetert op 800 meter Nederlands record Van Langen

LAUSANNE (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Lausanne het Nederlands record op de 800 meter verbeterd. De 26-jarige Nederlandse atlete kwam tot een tijd van 1.55,41.

5 uur geleden
Matla scoort graag, maar zet teambelang voorop bij hockeysters

AMSTELVEEN (ANP) - Frédérique Matla is blij dat ze van waarde kan zijn voor het Nederlands team. De 29-jarige hockeyster zorgde uit een strafcorner voor de 2-0 tegen India, waarmee Oranje op het WK met nog een groepswedstrijd te gaan al een plek in de halve finale heeft zekergesteld. "Het is lekker dat je je beste bal kan pushen, als je de kans krijgt. Dat is fijn voor mezelf en voor het team. Maar ik juich harder voor anderen dan voor mezelf."

5 uur geleden
Visser na goud op EK tweede bij Diamond League in Lausanne

LAUSANNE (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijd uit de Diamond League in Lausanne als tweede geëindigd op de 100 meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam in Zwitserland tot een tijd van 12,42 seconden. Dat was net boven haar beste tijd van dit seizoen van 12,41. De zege ging naar de Amerikaanse Masai Russell in 12,27.

6 uur geleden
Bondscoach tevreden dat hockeysters al in halve finale WK staan

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren is tevreden dat zijn hockeysters met nog één groepswedstrijd te gaan al de halve finales van het WK hebben behaald. "We hebben deze wedstrijd benaderd als een kwartfinale en winnen betekende de halve finale, dus we moesten gewoon winnen", zei hij over de zege van Oranje op India.

6 uur geleden
Hockeysters op WK naar halve finale na zege op India

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben op het wereldkampioenschap in eigen land de halve finale bereikt. De titelverdediger van bondscoach Raoul Ehren boekte in het Wagener Stadion in Amstelveen de vierde overwinning door in de winnaarspoule India met 2-0 te verslaan.

7 uur geleden
Tweevoudig wereldkampioen Alaphilippe (34) stopt met wielrennen

PARIJS (ANP) - Julian Alaphilippe stopt per direct met wielrennen. De 34-jarige Fransman stond nog tot eind volgend jaar onder contract bij de Zwitserse ploeg Tudor, maar neemt voortijdig afscheid als prof.

7 uur geleden
Van der Poel keert met tiende plaats terug op mountainbike

LES GETS (ANP) - Mathieu van der Poel is met een tiende plaats in de korte race van de wereldbeker in het Franse Les Gets teruggekeerd op de mountainbike. De winnaar van de laatste etappe van de Tour de France startte vanaf de 41e positie en gaf uiteindelijk 36 seconden toe op de winnende Fransman Adrien Boichis.

8 uur geleden