
Russen voeren tientallen raketaanvallen uit in Oost-Oekraïne
KIEV/MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft tientallen raketaanvallen uitgevoerd in het oosten van Oekraïne. Volgens het Russische leger zijn 1260 Oekraïense doelen geraakt.
Onder meer in de stad Slovjansk zouden Oekraïense militaire stellingen zijn geraakt, volgens de Russen. Ook zou een Oekraïens gevechtsvliegtuig uit de lucht zijn geschoten.
Een adviseur van de Oekraïense president Volodimir Zelenski zei dinsdag dat het Russische offensief geen kans van slagen heeft. "Daarvoor hebben ze niet genoeg kracht." Oekraïne kondigde het Russische offensief maandag al aan en zei toen terug te blijven vechten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een bestand uitgeroepen voor Pasen. Het Kremlin zegt dat de Russische troepen in Oekraïne om 17.00 uur (18.00 uur lokale tijd) alle wapens neerleggen tot zondag 23.00 uur Nederlandse tijd. De Russen verwachten dat de Oekraïners hetzelfde doen.
43 minuten geledenROME (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance heeft in het Vaticaan "warme gesprekken" gevoerd met de tweede man van de kerk, kardinaal Pietro Parolin, meldt het Vaticaan. De kerk heeft volgens de verklaring ook zijn standpunt over migranten overgebracht. De paus heeft vaak kritiek gehad op het Amerikaanse migratiebeleid.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en Iran voeren zaterdag in Rome nieuwe besprekingen over het atoomprogramma van Iran. Doel is om Irans nucleaire ambities te beteugelen.
4 uur geledenBEIJING (ANP/DPA) - Voor het eerst hebben robots meegedaan aan een speciale halve marathon, in Beijing. Hardlopers hoefden niet bang te zijn dat machines hen in een hardloopwedstrijd voorbij zouden streven: de snelste robot deed er ruim twee keer zo lang over als de winnaar.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft de regering opgedragen om de deportatie van Venezolanen voorlopig stil te leggen. Advocaten hadden daarom gevraagd omdat ze uitgezet dreigden te worden zonder dat daar de juiste juridische stappen voor waren gezet.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Salvadoraanse man Kilmar Abrego Garcia zit inmiddels niet meer in de zwaarbewaakte gevangenis CECOT in El Salvador. Dat maakte de Amerikaanse senator Chris Van Hollen bekend. Abrego Garcia werd onterecht uit de Verenigde Staten gedeporteerd. Van Hollen had donderdag een ontmoeting met hem.
13 uur geledenKINSHASA (ANP) - Minstens 148 mensen zijn om het leven gekomen in de Democratische Republiek Congo nadat een houten motorboot in brand vloog en kapseisde. Dit meldden media vrijdag op basis van lokale functionarissen.
13 uur geleden