Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russen trekken Severodonetsk binnen

Russen trekken Severodonetsk binnen

SEVERODONETSK (ANP/DPA) - Het is Russische troepen gelukt om de Oekraïense stad Severodonetsk binnen te trekken. De gouverneur van de regio Loehansk meldt maandagavond dat er straatgevechten plaatsvinden en dat iedereen binnen moet blijven.

Severodonetsk wordt sinds een paar weken omsingeld en hevig beschoten. De stad met zo'n 100.000 inwoners dient sinds 2014 als tijdelijke hoofdstad van de regio Loehansk. Het is de enige grote stad die de Russen in die regio nog niet in handen hebben. Als Severodonetsk veroverd is, kan het Russische leger zich richten op hun andere doel: de regio Donetsk.

Sinds de Russen zich eind maart terugtrokken uit andere delen van het land, is de strijd in de Donbas-regio geïntensiveerd. De grootste steden die Oekraïne daar nog controleert zijn Kramatorsk en het nabijgelegen Slovjansk. In Kramatorsk is ook het opperbevel van het Oost-Oekraïense leger gevestigd. Oekraïne verwacht daar de volgende grote aanval, omdat Russische troepen vanuit het noorden steeds dichter naar beide steden trekken.

Meer uit Buitenland

Honderden scholen blijven maandag in Frankrijk dicht om onrust

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk blijven maandag, als gevolg van de gewelddadige protesten van de afgelopen week in en rond Franse scholen, vier- tot vijfhonderd middelbare scholen gesloten of gaan in beperkte mate weer open. Het gaat om scholen waar volgens het ministerie van Onderwijs de veiligheid niet gegarandeerd kan worden of om zwaar beschadigde panden.

6 minuten geleden
Spaanse politie begint met ontruiming groot migrantenkamp Ceuta

CEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse politie is zondag een grote operatie begonnen om een groot migrantenkamp op een strand in de Noord-Afrikaanse enclave Ceuta te ontruimen.

59 minuten geleden
Iran: zeven voorwaarden aan VS voor heropening Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten moeten aan zeven voorwaarden voldoen voordat Iran de Straat van Hormuz heropent, stelt de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammed Bagher Ghalibaf.

2 uur geleden
Doden en vermiste als gevolg van noodweer in Catalonië

BARCELONA (ANP) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een persoon op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.

2 uur geleden
Veel gewonden bij brand op camping en vakantieoord aan Gardameer

PESCHIERA DEL GARDA (ANP/DPA) - Bij een grote brand op een camping/vakantieoord aan de zuidelijke oever van het Gardameer zijn zeker 24 gewonden gevallen die met spoed naar een ziekenhuis moesten. Een van hen verkeert volgens Italiaanse media in kritieke toestand. Over de identiteit of nationaliteit van de slachtoffers is niets bekendgemaakt. Het lot van één persoon in het vakantieoord is vooralsnog onbekend.

3 uur geleden
Merz bezoekt Kyiv met Duitse defensiebedrijven

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is in Kyiv voor overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij wordt vergezeld door topbestuurders van Duitse defensiebedrijven die samen met Oekraïne werken aan onder meer de productie van raketten en drones.

6 uur geleden
Pro-Oekraïense partij boekt ruime verkiezingszege in Letland

RIGA (ANP/RTR) - De centrumpartij United List van de Letse premier Andris Kulbergs heeft de parlementsverkiezingen van zaterdag met ruime voorsprong gewonnen. Na telling van 88 procent van de stemmen kreeg de pro-Oekraïense partij 36,6 procent van de stemmen.

6 uur geleden