Russen trekken Severodonetsk binnen
SEVERODONETSK (ANP/DPA) - Het is Russische troepen gelukt om de Oekraïense stad Severodonetsk binnen te trekken. De gouverneur van de regio Loehansk meldt maandagavond dat er straatgevechten plaatsvinden en dat iedereen binnen moet blijven.
Severodonetsk wordt sinds een paar weken omsingeld en hevig beschoten. De stad met zo'n 100.000 inwoners dient sinds 2014 als tijdelijke hoofdstad van de regio Loehansk. Het is de enige grote stad die de Russen in die regio nog niet in handen hebben. Als Severodonetsk veroverd is, kan het Russische leger zich richten op hun andere doel: de regio Donetsk.
Sinds de Russen zich eind maart terugtrokken uit andere delen van het land, is de strijd in de Donbas-regio geïntensiveerd. De grootste steden die Oekraïne daar nog controleert zijn Kramatorsk en het nabijgelegen Slovjansk. In Kramatorsk is ook het opperbevel van het Oost-Oekraïense leger gevestigd. Oekraïne verwacht daar de volgende grote aanval, omdat Russische troepen vanuit het noorden steeds dichter naar beide steden trekken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin gebeld over het bezoek dat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend hebben gebracht aan Moskou en Kyiv. Volgens het Kremlin heeft Trump aangegeven dat hij zo snel mogelijk een einde wil maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
9 minuten geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft een onderzoeksteam naar het Midden-Oosten gestuurd om de situatie bij de Straat van Hormuz te beoordelen. Het ministerie van Defensie meldt dat de "veiligheidsomstandigheden" daar worden bekeken, schrijft persbureau Yonhap.
45 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij nieuwe Russische luchtaanvallen zijn twee doden gevallen. Burgemeester Vitali Klytsjko schrijft op X dat een magazijn geraakt is.
50 minuten geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - Bosnië zet twee Servische diplomaten het land uit omdat meerdere ministers de uitvaart van Ratko Mladić in Belgrado hadden bijgewoond. Minister van Buitenlandse Zaken Elmedin Konaković heeft de defensiegezant en een adviseur van de Servische inlichtingendienst opgedragen te vertrekken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een groep van twaalf landen heeft aangekondigd de handel in goederen met illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever te willen aanpakken. Landen kunnen zelf maatregelen nemen of die op Europees niveau steunen, stellen Canada, Denemarken, Finland, Frankrijk, IJsland, Ierland, Noorwegen, Polen, Portugal, Spanje, Zweden en het Verenigd Koninkrijk in een verklaring.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat een ontmoeting tussen Oekraïense, Russische en Amerikaanse onderhandelaars nog later deze maand kan plaatsvinden. Dat zei hij nadat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend een bezoek hadden gebracht aan Moskou en Kyiv.
3 uur geledenREYKJAVIK (ANP/RTR) - De IJslandse minister van Buitenlandse Zaken Thorgerdur Katrín Gunnarsdóttir heeft de Amerikaanse ambassadeur in IJsland Billy Long ontboden. Zij deed dit omdat president Donald Trump maandag een kaart plaatste op zijn sociale mediaplatform Truth Social. Op deze kaart waren IJsland, Groenland, Canada, Mexico, de VS en het gebied ten zuiden ervan tot en met Panama en de Caraïben bedekt door de Amerikaanse vlag.
3 uur geleden