
Russen stemmen bij ambassade in Den Haag voor president
DEN HAAG (ANP) - Russen in Nederland kunnen zondag bij de Russische ambassade in Den Haag stemmen voor de presidentsverkiezingen. Dat kan tussen 08.00 en 18.00 uur. De verkiezingen in Rusland zijn vrijdag begonnen, zondag is de laatste dag dat gestemd kan worden.
De weduwe van de overleden oppositieleider Aleksej Navalny heeft opgeroepen tot protesten tijdens de stembusgang. Ze vraagt Russen massaal op het middaguur te gaan stemmen. Navalny had eerder ook opgeroepen op 17 maart om 12.00 uur te stemmen. Hij overleed op 16 februari op 47-jarige leeftijd in een strafkamp, onder verdachte omstandigheden.
Vladimir Poetin (71) is inmiddels 24 jaar aan de macht en daarmee nu al de langstzittende Russische leider sinds Jozef Stalin. Poetin heeft zich opnieuw verkiesbaar gesteld voor een ambtstermijn van zes jaar. Hij zal de verkiezingen naar verwachting eenvoudig winnen. Serieuze tegenstanders van Poetin zijn opgepakt of uitgesloten van deelname.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het wordt in de laatste twee weken van augustus nog vrij warm zomerweer, meldt Weeronline. Wel zal het geleidelijk wisselvalliger zijn en komt het vaker tot regen of buien.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de Nederlanders vertrouwt hun huissleutels aan de buren toe tijdens de vakantie. 65-plussers vertrouwen hun buren meer dan jongeren en mensen in stedelijke gebieden zijn minder geneigd hun buren de sleutel te geven dan bewoners van het platteland, zo blijkt uit onderzoek van het CBS, onder 180.000 mensen van vijftien jaar en ouder.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de Oranjesluizen in het IJ bij Amsterdam wordt komende week topdrukte verwacht. Tijdens SAIL passeren er naar verwachting zo'n 10.000 schepen de doorgang tussen het IJmeer/Markermeer en het IJ. Rijkswaterstaat (RWS) zet daarom extra mensen in om ervoor te zorgen dat het scheepvaartverkeer er veilig en vlot door kan, laat een woordvoerder weten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die zaterdagmiddag is opgepakt voor het bekladden van het Nationaal Monument op de Dam, is zaterdagavond op vrije voeten gesteld. Hij blijft nog wel verdachte van vernieling, meldt zijn advocaat. Het Openbaar Ministerie moet beslissen of de man wordt vervolgd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de 1500 en 2000 betogers hebben zaterdag een pro-Palestijnse mars door Amsterdam gehouden. De demonstratie was gericht tegen het geweld van het Israëlische leger tegen de inwoners van Gaza, dat volgens de betogers op genocide neerkomt.
16 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Bewoners van Sint-Maarten, Sint-Eustatius en Saba bereiden zich voor op het passeren van orkaan Erin. Die trekt aan het eind van de ochtend (begin van de avond Nederlandse tijd) voorbij ten noordoosten van Sint-Maarten. Erin is inmiddels in kracht toegenomen tot een orkaan van categorie 4, op een schaal van 5.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Deelnemers aan een pro-Palestijnse demonstratie in Amsterdam zijn zaterdag begonnen aan hun mars door de stad. De betoging begon om 14.00 uur op de Dam en eindigt later op het Museumplein.
21 uur geleden