Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russen stellen lancering raket met satellieten uit

Russen stellen lancering raket met satellieten uit

BAIKONOER (ANP/AFP) - De lancering van een Russische Sojoez-raket met 38 satellieten van buitenlandse klanten aan boord is zaterdag geannuleerd. Het was de bedoeling dat de raket op de vroege zaterdagochtend de lucht in zou gaan vanaf de basis Baikonoer, in Kazachstan.

De Russische ruimtevaartorganisatie Roskosmos meldde dat de lancering niet kon doorgaan wegens problemen met de elektronica. Er werd een onverwachte piek in het voltage gemeten. "We hebben besloten het risico niet te nemen", zei de chef van Roskosmos. De lancering staat nu gepland voor zondag.

De satellieten aan boord komen onder meer uit Duitsland, Italië, Japan, Canada en Brazilië. Ook de allereerste satelliet die volledig is gefabriceerd in Tunesië moet door de raket in een baan rond de aarde worden gebracht.

Vanaf Baikonoer worden regelmatig raketten gelanceerd met een lading die belangrijk is voor andere landen. Naast satellieten worden vanaf de basis ook wel bemande Sojoez-capsules de ruimte in gestuurd, naar het Internationaal Ruimtestation (ISS).

Meer uit Buitenland

Libanon: tientallen doden en gewonden sinds middernacht

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds middernacht 47 doden en 97 gewonden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. Eerder meldde het ministerie 18 doden, maar het benadrukte daarbij dat dit geen definitief dodental was; de aanhoudende aanvallen maakten het moeilijk om bij de slachtoffers te komen.

12 minuten geleden
Israël en Hezbollah eens over staakt-het-vuren

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Hezbollah hebben ingestemd met een staakt-het-vuren, zegt een Amerikaanse topfunctionaris. Het bestand is vrijdag om 16.00 uur lokale tijd ingegaan. Dat is om 15.00 uur Nederlandse tijd.

2 uur geleden
Starmer roept op tot eenheid Labour na verkiezingswinst rivaal

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer heeft opgeroepen tot eenheid binnen regeringspartij Labour. Zijn oproep volgt na de lokale verkiezingsoverwinning van rivaal Andy Burnham, die met zijn behaalde parlementszetel voldoet aan een belangrijke voorwaarde voor het ontketenen van een interne leiderschapsstrijd.

2 uur geleden
Europese landen nemen maatregelen tegen hitte

DEN HAAG (ANP) - In grote delen van West- en Zuid-Europa worden maatregelen getroffen tegen de hitte. In delen van Zuid-Frankrijk en Spanje kan die vrijdag oplopen tot richting de 40 graden.

3 uur geleden
Italiaanse minister niet naar VS na uitspraken Trump over Meloni

ROME (ANP) - De Italiaanse buitenlandminister Antonio Tajani heeft zijn bezoek aan de Verenigde Staten geschrapt wegens "ernstige en beledigende" uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump. Die zei volgens de Italiaanse zender La7 onder meer uit medelijden met de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de foto te zijn gegaan, nadat zij hem "erom had gesmeekt".

3 uur geleden
Israël valt Libanon aan ondanks voorlopig akkoord VS en Iran

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft hevige aanvallen op Libanon uitgevoerd in het zuiden en in de Bekaavallei. Het leger zegt tachtig doelen te hebben bestookt en tientallen Hezbollahstrijders te hebben gedood. Dit was volgens het leger naar aanleiding van een raketbeschieting door Hezbollah in Libanon waarbij vier Israëlische militairen omkwamen.

4 uur geleden
Israëlische minister zegt dat heel Libanon moet branden

JERUZALEM (ANP/AFP) - De extreemrechtse Israëlische minister Itamar Ben-Gvir heeft gezegd dat "heel Libanon moet branden", nadat het leger had bericht dat er vier Israëlische militairen in dat land zijn gedood. Er vallen doden bij Israëlische aanvallen op de grond in Libanon, maar deze vier zijn de eerste gesneuvelde Israëlische militairen sinds Iran en de VS een voorlopig vredesakkoord tekenden op woensdag.

6 uur geleden