Russen stellen lancering raket met satellieten uit
BAIKONOER (ANP/AFP) - De lancering van een Russische Sojoez-raket met 38 satellieten van buitenlandse klanten aan boord is zaterdag geannuleerd. Het was de bedoeling dat de raket op de vroege zaterdagochtend de lucht in zou gaan vanaf de basis Baikonoer, in Kazachstan.
De Russische ruimtevaartorganisatie Roskosmos meldde dat de lancering niet kon doorgaan wegens problemen met de elektronica. Er werd een onverwachte piek in het voltage gemeten. "We hebben besloten het risico niet te nemen", zei de chef van Roskosmos. De lancering staat nu gepland voor zondag.
De satellieten aan boord komen onder meer uit Duitsland, Italië, Japan, Canada en Brazilië. Ook de allereerste satelliet die volledig is gefabriceerd in Tunesië moet door de raket in een baan rond de aarde worden gebracht.
Vanaf Baikonoer worden regelmatig raketten gelanceerd met een lading die belangrijk is voor andere landen. Naast satellieten worden vanaf de basis ook wel bemande Sojoez-capsules de ruimte in gestuurd, naar het Internationaal Ruimtestation (ISS).
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.
36 minuten geledenDHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen woonden zaterdag de uitvaart bij van de vermoorde Bengalese studentenleider en verkiezingskandidaat Sharif Osman Hadi. Hij werd vorige week door gemaskerde aanvallers in zijn hoofd geschoten terwijl hij zijn verkiezingscampagne aftrapte. Zijn dood zes dagen later leidde tot gewelddadige protesten in het land.
44 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt een aanval te hebben uitgevoerd op een Russisch boorplatform en een militair patrouilleschip in de Kaspische Zee. Volgens het land maakt het deel uit van een reeks aanvallen in het gebied, maar het is de eerste die officieel door de Oekraïense krijgsmacht is erkend.
2 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev is onderweg naar het Amerikaanse Miami om deel te nemen aan gesprekken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, meldt hij op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zowel Democratische als Republikeinse politici zijn kritisch nadat de Amerikaanse overheid slechts een deel van de Epstein-documenten heeft vrijgegeven. Tot nu toe zijn rond de 300.000 pagina's openbaar gemaakt. Het Congres gaf vorige maand opdracht alle documenten vrij te geven, met 19 december als deadline.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Bij grootschalige Amerikaanse luchtaanvallen op terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië zijn zeker vijf doden gevallen, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. De Verenigde Staten voerden de aanvallen vrijdag uit als vergelding, nadat drie Amerikanen om het leven waren gekomen bij een aanslag in de Syrische stad Palmyra vorige week.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft luitenant-generaal Francis L. Donovan benoemd tot commandant van de Amerikaanse strijdkrachten voor Latijns-Amerika (Southcom). Hij wordt onder andere verantwoordelijk voor de troepenopbouw in het Caribisch gebied bij Venezuela, na kritiek op de vorige commandant.
4 uur geleden