Russen ondervragen in Tadzjikistan familie verdachten aanslag
DOESJANBE (ANP/RTR) - Russische aanklagers zijn naar Tadzjikistan gereisd om familieleden van de vier verdachten van de aanslag bij Moskou te ondervragen. Ingewijden uit Tadzjikistan hebben tegen persbureau Reuters gezegd dat Tadzjiekse veiligheidsfunctionarissen de families uit verschillende delen van het land naar de hoofdstad Doesjanbe hebben gehaald zodat ze kunnen worden gehoord door de Russen.
Vrijdagavond pleegden vier personen een aanslag in een concerthal in de buurt van Moskou. Daarbij kwamen zeker 139 mensen om en raakten 182 mensen gewond. De aanslag is opgeëist door een Afghaanse tak van terreurgroep Islamitische Staat (IS).
Volgens de ingewijden ziet president Emomalii Rachmon persoonlijk op het onderzoek toe. Hij noemde de aanslag maandag een "schandelijke en verschrikkelijke" gebeurtenis. Rachmon heeft Tadzjieken opgeroepen om hun kinderen te beschermen tegen "schadelijke invloeden".
Zwaar gehavend
De vier verdachten werden opgepakt in de buurt van Oekraïne. Volgens de Russische aanklagers komen ze alle vier uit Tadzjikistan. Ze zijn aangeklaagd voor terrorisme en zitten in voorarrest. De vier verschenen zwaar gehavend voor de rechter en zouden volgens berichten op sociale media zijn gemarteld bij hun ondervragingen.
Turkse overheidsbronnen zeggen tegen Reuters dat de Tadzjieken afgelopen maand ook nog kort in Turkije zijn geweest om hun verblijfsvergunning voor Rusland te vernieuwen. Ze zouden daar vrij hebben kunnen reizen omdat er geen arrestatiebevelen uitstonden. De bronnen benadrukken dat de radicalisatie van de verdachten niet in Turkije is gebeurd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
9 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
10 uur geleden