
Russen ondervragen in Tadzjikistan familie verdachten aanslag
DOESJANBE (ANP/RTR) - Russische aanklagers zijn naar Tadzjikistan gereisd om familieleden van de vier verdachten van de aanslag bij Moskou te ondervragen. Ingewijden uit Tadzjikistan hebben tegen persbureau Reuters gezegd dat Tadzjiekse veiligheidsfunctionarissen de families uit verschillende delen van het land naar de hoofdstad Doesjanbe hebben gehaald zodat ze kunnen worden gehoord door de Russen.
Vrijdagavond pleegden vier personen een aanslag in een concerthal in de buurt van Moskou. Daarbij kwamen zeker 139 mensen om en raakten 182 mensen gewond. De aanslag is opgeëist door een Afghaanse tak van terreurgroep Islamitische Staat (IS).
Volgens de ingewijden ziet president Emomalii Rachmon persoonlijk op het onderzoek toe. Hij noemde de aanslag maandag een "schandelijke en verschrikkelijke" gebeurtenis. Rachmon heeft Tadzjieken opgeroepen om hun kinderen te beschermen tegen "schadelijke invloeden".
Zwaar gehavend
De vier verdachten werden opgepakt in de buurt van Oekraïne. Volgens de Russische aanklagers komen ze alle vier uit Tadzjikistan. Ze zijn aangeklaagd voor terrorisme en zitten in voorarrest. De vier verschenen zwaar gehavend voor de rechter en zouden volgens berichten op sociale media zijn gemarteld bij hun ondervragingen.
Turkse overheidsbronnen zeggen tegen Reuters dat de Tadzjieken afgelopen maand ook nog kort in Turkije zijn geweest om hun verblijfsvergunning voor Rusland te vernieuwen. Ze zouden daar vrij hebben kunnen reizen omdat er geen arrestatiebevelen uitstonden. De bronnen benadrukken dat de radicalisatie van de verdachten niet in Turkije is gebeurd.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Hostages and Missing Families Forum zei zaterdag dat premier Benjamin Netanyahu het grootste obstakel vormt voor de vrijlating van Israëlische gijzelaars uit Gaza. Het Forum is de belangrijkste groep die de naasten van de gijzelaars bijstaat.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - In Berlijn hebben duizenden mensen gedemonstreerd tegen de oorlog in Gaza. Onder de leus "Stop de genocide in Gaza" trokken volgens de politie ongeveer 12.000 mensen naar de Brandenburger Tor. De organisatoren schatten het aantal deelnemers op ongeveer 20.000.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft zaterdag gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanwege een dreigende Russische drone-aanval op aangrenzende regio's van Oekraïne. Ook de luchtverdedigingssystemen op de grond werden in de hoogste staat van paraatheid gebracht. Inmiddels is het gevaar geweken en zijn de operaties weer gestaakt, aldus de strijdkrachten op X.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft 25 arrestaties verricht bij de massaal bezochte demonstratie van activist Tommy Robinson. 26 agenten raakten gewond door het geweld dat een deel van de demonstranten gebruikte.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bij een explosie in een café in de Spaanse hoofdstad Madrid zijn zaterdag 25 mensen gewond geraakt. Twee van hen waren er ernstig aan toe en werden naar het ziekenhuis gebracht, melden de Spaanse hulpdiensten.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De rechtse nationalistische Spaanse partij VOX is in een congrescentrum in het zuidwesten van Madrid begonnen aan een jaarcongres dat dit jaar in het teken staat van 'Het begin van de Reconquista'. De term verwijst naar de herovering van het Iberisch schiereiland in de achtste eeuw op de islamitische overheersers. De meeste publieke evenementen en de komst van buitenlandse gasten worden zondag verwacht. De Argentijnse president Javier Milei heeft op de valreep laten weten niet naar Madrid te komen en zou een boodschap per video sturen.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De demonstratie van de radicaalrechtse Tommy Robinson in Londen heeft meer dan honderdduizend mensen op de been gebracht, waarbij het ook tot aanvaringen met de politie kwam. Er is ook een tegenbetoging, waar vooralsnog enkele duizenden demonstranten op af zijn gekomen.
12 uur geleden