Russen ondervragen in Tadzjikistan familie verdachten aanslag
DOESJANBE (ANP/RTR) - Russische aanklagers zijn naar Tadzjikistan gereisd om familieleden van de vier verdachten van de aanslag bij Moskou te ondervragen. Ingewijden uit Tadzjikistan hebben tegen persbureau Reuters gezegd dat Tadzjiekse veiligheidsfunctionarissen de families uit verschillende delen van het land naar de hoofdstad Doesjanbe hebben gehaald zodat ze kunnen worden gehoord door de Russen.
Vrijdagavond pleegden vier personen een aanslag in een concerthal in de buurt van Moskou. Daarbij kwamen zeker 139 mensen om en raakten 182 mensen gewond. De aanslag is opgeëist door een Afghaanse tak van terreurgroep Islamitische Staat (IS).
Volgens de ingewijden ziet president Emomalii Rachmon persoonlijk op het onderzoek toe. Hij noemde de aanslag maandag een "schandelijke en verschrikkelijke" gebeurtenis. Rachmon heeft Tadzjieken opgeroepen om hun kinderen te beschermen tegen "schadelijke invloeden".
Zwaar gehavend
De vier verdachten werden opgepakt in de buurt van Oekraïne. Volgens de Russische aanklagers komen ze alle vier uit Tadzjikistan. Ze zijn aangeklaagd voor terrorisme en zitten in voorarrest. De vier verschenen zwaar gehavend voor de rechter en zouden volgens berichten op sociale media zijn gemarteld bij hun ondervragingen.
Turkse overheidsbronnen zeggen tegen Reuters dat de Tadzjieken afgelopen maand ook nog kort in Turkije zijn geweest om hun verblijfsvergunning voor Rusland te vernieuwen. Ze zouden daar vrij hebben kunnen reizen omdat er geen arrestatiebevelen uitstonden. De bronnen benadrukken dat de radicalisatie van de verdachten niet in Turkije is gebeurd.
Meer uit Buitenland
KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
35 minuten geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
7 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
9 uur geleden