Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russen ondervragen in Tadzjikistan familie verdachten aanslag

Russen ondervragen in Tadzjikistan familie verdachten aanslag

DOESJANBE (ANP/RTR) - Russische aanklagers zijn naar Tadzjikistan gereisd om familieleden van de vier verdachten van de aanslag bij Moskou te ondervragen. Ingewijden uit Tadzjikistan hebben tegen persbureau Reuters gezegd dat Tadzjiekse veiligheidsfunctionarissen de families uit verschillende delen van het land naar de hoofdstad Doesjanbe hebben gehaald zodat ze kunnen worden gehoord door de Russen.

Vrijdagavond pleegden vier personen een aanslag in een concerthal in de buurt van Moskou. Daarbij kwamen zeker 139 mensen om en raakten 182 mensen gewond. De aanslag is opgeëist door een Afghaanse tak van terreurgroep Islamitische Staat (IS).

Volgens de ingewijden ziet president Emomalii Rachmon persoonlijk op het onderzoek toe. Hij noemde de aanslag maandag een "schandelijke en verschrikkelijke" gebeurtenis. Rachmon heeft Tadzjieken opgeroepen om hun kinderen te beschermen tegen "schadelijke invloeden".

Zwaar gehavend

De vier verdachten werden opgepakt in de buurt van Oekraïne. Volgens de Russische aanklagers komen ze alle vier uit Tadzjikistan. Ze zijn aangeklaagd voor terrorisme en zitten in voorarrest. De vier verschenen zwaar gehavend voor de rechter en zouden volgens berichten op sociale media zijn gemarteld bij hun ondervragingen.

Turkse overheidsbronnen zeggen tegen Reuters dat de Tadzjieken afgelopen maand ook nog kort in Turkije zijn geweest om hun verblijfsvergunning voor Rusland te vernieuwen. Ze zouden daar vrij hebben kunnen reizen omdat er geen arrestatiebevelen uitstonden. De bronnen benadrukken dat de radicalisatie van de verdachten niet in Turkije is gebeurd.

Meer uit Buitenland

Hoofd Iraanse rechtspraak zegt betogers snel te berechten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran zegt dat mensen die worden gearresteerd bij de protesten in het land met extra spoed worden berecht. De Iraanse autoriteiten hebben de protesten omschreven als rellen en terrorisme. Internationaal is er veel kritiek op het harde optreden van het regime tegen de protesten.

42 minuten geleden
HRANA: dodental bij Iraanse protesten boven de 2500

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.

2 uur geleden
Trump steekt middelvinger op naar man die scheldt over Epstein

DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.

6 uur geleden
VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

10 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

12 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

13 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

14 uur geleden