Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russen: Oekraïne trekt zich langs hele frontlinie terug

Russen: Oekraïne trekt zich langs hele frontlinie terug

MOSKOU (ANP/RTR) - Volgens de Russen trekken de Oekraïense strijdkrachten zich terug langs de hele frontlinie in Oekraïne. Russische troepen zouden dit jaar inmiddels 547 vierkante kilometer grondgebied hebben veroverd, zegt de Russische defensieminister Sergej Sjojgoe.

Het gaat om ruwweg een derde van de provincie Utrecht. In ongeveer een maand is 150 vierkante kilometer terreinwinst geboekt. Oekraïne worstelt met tekorten aan manschappen en munitie en vertragingen bij de hulpverlening van westerse bondgenoten.

In februari veroverde Rusland de frontlijnstad Avdiivka, net buiten de door Rusland bezette regionale hoofdstad Donetsk. Het was de eerste belangrijke inname in negen maanden.

Meer uit Buitenland

Trump: mij is nooit gezegd dat ik in Epstein-dossiers voorkom

GLASGOW (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat hem ooit is verteld dat zijn naam voorkomt in dossiers over de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Hij beweert dat hij "nooit, nooit is geïnformeerd".

1 uur geleden
KAN News: Israël vernietigt 1000 ladingen bedorven hulp voor Gaza

TEL AVIV (ANP) - Het Israëlische leger heeft naar schatting ruim duizend vrachtwagenladingen hulpgoederen vernietigd die bedoeld waren voor burgers in de afgegrendelde Gazastrook. De spullen, onder meer voedsel en medische benodigdheden, zouden bedorven zijn geweest. De goederen hadden wekenlang bij de grensovergang Kerem Shalom gestaan, meldde de Israëlische nieuwszender KAN News.

2 uur geleden
Londen, Parijs en Berlijn: Israël moet meer hulp toelaten in Gaza

BERLIJN (ANP) - Duitsland, Groot-Brittannië en Frankrijk roepen Israël op meteen meer hulp toe te laten in de afgegrendelde Palestijnse Gazastrook. Zij vinden dat de Israëlische regering de beperkingen op de hulpverlening onmiddellijk moet opheffen zodat de Verenigde Naties en andere organisaties hun werk kunnen doen tegen de hongersnood. Israël moet zijn internationale verplichtingen nakomen zodat humanitaire hulp mogelijk wordt, benadrukken de regeringen in Berlijn, Londen en Parijs in een verklaring na spoedoverleg over de kwestie.

7 uur geleden
Thailand in principe akkoord met plan voor bestand met Cambodja

BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand voelt wel wat voor het plan voor een bestand met buurland Cambodja, waarmee het sinds donderdag in gevechten is verwikkeld. Het Thaise ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat het in principe akkoord gaat met een Maleisisch voorstel voor een staakt-het-vuren. De regering zal het plan overwegen. Het moet wel zijn gebaseerd op "passende omstandigheden ter plaatse", aldus het buitenlandministerie.

8 uur geleden
Thailand kondigt staat van beleg af in grensgebied bij Cambodja

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft de staat van beleg afgekondigd in acht districten aan de grens met Cambodja. De buurlanden zijn sinds donderdag verwikkeld in zware gevechten.

9 uur geleden
Netanyahu: overwegen alternatieven voor terughalen gijzelaars

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt op X dat Israël samen met de Verenigde Staten "alternatieve opties" overweegt voor het terughalen van de gijzelaars, het beëindigen van Hamas' "terreurbewind" en het bereiken van blijvende vrede. Hij licht niet toe wat die alternatieven inhouden.

9 uur geleden
Iran en Europese landen bespreken nucleair programma in Istanbul

ISTANBUL (ANP/AFP) - Diplomaten uit Iran, Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk hebben vrijdag in Istanbul gesproken over het nucleaire programma van Iran. Het waren de eerste gesprekken tussen Iran en vertegenwoordigers uit de Europese landen sinds de twaalf dagen durende oorlog tussen Iran en Israël van vorige maand.

10 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!