Russen maken van stad Cherson 'fort' tegen Oekraïense aanval
CHERSON (ANP/AFP) - De Russen maken van de bezette Oekraïense stad Cherson een fort om een Oekraïense aanval af te slaan, aldus Russische functionarissen. Ze melden de aanleg van verdedigingswerken in de zuidelijke stad aan de rivier Dnjepr. Steeds meer inwoners worden gedwongen te vertrekken terwijl Oekraïense troepen gestaag oprukken.
Cherson was de eerste grote stad die in handen viel van de troepen van Moskou na de invasie eind februari. Een herovering zou een belangrijke overwinning zijn van Oekraïne bij het tegenoffensief om de Russen te verdrijven.
Ondertussen spreekt Moskou de claim van Kiev tegen dat de Russen een belangrijke dam in de Dnjepr zouden willen opblazen, waardoor Cherson en de wijde omgeving zouden worden verwoest door een vloedgolf. De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei dat er een enorme catastrofe dreigt als de dam, met daarin een waterkrachtcentrale, wordt vernietigd.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De verkiezingen in Myanmar van komende zondag worden getekend door "toenemend geweld, onderdrukking en intimidatie", stelt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Volgens hem dreigen zowel de militaire junta als gewapende oppositiegroepen met geweld tegen burgers. Het zijn de eerste verkiezingen in Myanmar sinds het leger in februari 2021 de macht overnam en de junta wil dat zoveel mogelijk mensen gaan stemmen. Maar een lage opkomst dreigt, omdat er nauwelijks pro-democratische oppositiepartijen meedoen.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft minstens 8000 nieuwe documenten vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Vorige week werden de eerste 300.000 pagina's al gepubliceerd. Hierop kwam toen veel kritiek omdat het niet alle documenten betrof.
19 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft de Israëlische president Isaac Herzog gebeld en hem uitgenodigd om naar Australië te komen, schrijft hij in een bericht op X. Eerder waren Israëlische politici kritisch op Albanese. Zijn regering zou te weinig hebben gedaan om antisemitisme tegen te gaan en daardoor de aanslag op Bondi Beach niet hebben kunnen voorkomen.
54 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Verschillende Oekraïense regio's kampen met stroomuitval nadat Rusland een grootschalige aanval had uitgevoerd met drones en raketten, meldden Oekraïense autoriteiten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een fragment uit het Amerikaanse nieuwsprogramma 60 Minutes dat afgelopen weekend op het laatste moment niet werd uitgezonden, is toch online te zien, schrijft CNN. Het item gaat over de gevangenis in El Salvador waar de regering van president Donald Trump Venezolaanse migranten naartoe heeft gestuurd.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.
6 uur geleden