Russen maken van stad Cherson 'fort' tegen Oekraïense aanval
CHERSON (ANP/AFP) - De Russen maken van de bezette Oekraïense stad Cherson een fort om een Oekraïense aanval af te slaan, aldus Russische functionarissen. Ze melden de aanleg van verdedigingswerken in de zuidelijke stad aan de rivier Dnjepr. Steeds meer inwoners worden gedwongen te vertrekken terwijl Oekraïense troepen gestaag oprukken.
Cherson was de eerste grote stad die in handen viel van de troepen van Moskou na de invasie eind februari. Een herovering zou een belangrijke overwinning zijn van Oekraïne bij het tegenoffensief om de Russen te verdrijven.
Ondertussen spreekt Moskou de claim van Kiev tegen dat de Russen een belangrijke dam in de Dnjepr zouden willen opblazen, waardoor Cherson en de wijde omgeving zouden worden verwoest door een vloedgolf. De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei dat er een enorme catastrofe dreigt als de dam, met daarin een waterkrachtcentrale, wordt vernietigd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.
48 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
8 uur geleden