Russen krijgen 'Big Hit' als vervanger Big Mac
MOSKOU (ANP/RTR) - De nieuwe uitbater van de voormalige McDonald's in Rusland komt met een vervanger op de menukaart voor de Big Mac. Door het vertrek van de Amerikaanse fastfoodketen McDonald's moesten Russen het een tijdlang zonder de iconische dubbele hamburger doen. Maar nu is er de 'Big Hit'. Ook de Happy Meal maakt een doorstart. Het kindermenu wordt omgedoopt tot 'Kids' Combo'.
McDonald's was meer dan dertig jaar actief in Rusland. In maart sloot de keten zijn filialen in reactie op de Russische invasie in Oekraïne. De nieuwe eigenaar Alexander Govor, die sinds 2015 als licentiehouder 25 McDonald's-restaurants in Siberië exploiteerde, kocht alle 825 andere McDonald's-locaties in het hele land. De restaurants gingen verder onder de naam Vkusno & tochka, in het Nederlands 'Lekker en dat is het'.
De nieuwe eigenaar zegt dat alle problemen met de toeleveringsketen zijn verholpen en dat de keten zijn aandeel in de fastfoodmarkt in Rusland aan het vergroten is. Na de overname van de Russische McDonald's-restaurants heeft Govor de Russische activiteiten van het Finse verpakkingsbedrijf Huhtamaki overgenomen. Ook werd een logistiek bedrijf overgenomen.
Symbool
Vkusno & tochka en vleesproducent Miratorg kwamen verder overeen om in 2023 een fabriek te bouwen om de keten te voorzien van frites en aardappelwedges. Sommige Vkusno & tochka-restaurants moesten eerder dit jaar friet van het menu halen vanwege een aardappeltekort.
De aankondiging van een comeback van McDonald's maakte eerder de tongen los in Rusland. De grote belangstelling voor het onderwerp komt deels door het feit dat McDonald's een historische betekenis heeft in het land. De opening van het eerste filiaal van de keten in de jaren negentig was een teken van verandering in het land. De rijen met klanten waren destijds honderden meters lang. De recente sluiting van de McDonald's-filialen staat ook symbool voor de sterke escalatie van de spanningen tussen het Westen en Moskou.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."
2 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - Veel brancheorganisaties voor het Duitse bedrijfsleven verwachten komend jaar banenverlies in hun sectoren door de aanhoudende zwakte van de Duitse economie. Dat meldt het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen, dat een peiling hield onder 46 brancheorganisaties.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het beursjaar 2025 heeft in heel Europa in het teken van de kunstmatige intelligentie (AI) gestaan, waarbij de aandacht van beleggers vooral is uitgegaan naar de grote Amerikaanse techconcerns. Hoewel AI ook bij Nederlandse beleggers een rol speelde, blijkt uit analyse van meer dan 1 miljoen Nederlandse beleggersrekeningen bij broker DeGiro dat er in Nederland geen sprake was van een overweldigende dominantie van Amerikaanse techgiganten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij vuurwerkwinkels is het maandag al een grote drukte met mensen die bestellingen komen afhalen nu het dit jaar waarschijnlijk voor het laatst is dat Nederlanders consumentenvuurwerk mogen afsteken. Lange rijen met afhalers staan voor de winkels. Vooral de zogenoemde compounds, een cakebox met een enkele lont, doen het uitstekend. Vuurwerkverkopers zien dat mensen vaker in groepen gezamenlijk vuurwerk inkopen, bijvoorbeeld als vriendenclubs of in familieverband.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna alle gemeenten zijn er in 2025 net zoveel vuurwerkwinkels als een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers over het aantal vuurwerkverkooppunten in Nederland die het ANP heeft opgevraagd bij de omgevingsdiensten.
4 uur geleden