Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russen houden militaire oefening in Belarus

Russen houden militaire oefening in Belarus

MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Te midden van de oplopende spanningen tussen Rusland en Oekraïne heeft het Russische ministerie van Defensie zaterdag een oefening in buurland Belarus aangekondigd. Tevens meldden Amerikaanse regeringsfunctionarissen dat Rusland medische voorbereidingen treft in verband met een mogelijke invasie in Oekraïne.

Zo is de recente aanvoer van medische apparatuur en donorbloed naar het grensgebied van Rusland met Oekraïne volgens de Amerikaanse functionarissen een indicatie voor een mogelijke oorlogsvoorbereiding door de Russen. In dat gebied is een grote Russische troepenmacht verzameld.

De gezamenlijke oefeningen van troepen uit Rusland en Belarus vinden plaats van 10 tot 20 februari in het zuiden van Belarus, dat grenst aan Oekraïne.

Eenheden

Zo zijn korteafstandsluchtafweerraketten van het type Pantsir-S verplaatst naar Belarus, een bondgenoot van Rusland. Eerder zijn daar al Soechkoj Su-35-gevechtsvliegtuigen aangekomen en zijn eenheden van het Russische luchtverdedigingssysteem S-400 onderweg.

Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zijn bezorgdheid geuit over het feit dat Moskou troepen in Belarus zou kunnen stationeren en van daaruit Oekraïne zou kunnen aanvallen onder het mom van de manoeuvres.

Meer uit Buitenland

Republikeinse senator wil onderzoek naar zakenleven familie Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.

6 uur geleden
Hackgroep ShinyHunters claimt FBI-gegevens te hebben bemachtigd

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.

10 uur geleden
Macron bij VN: landen moeten opkomen voor internationale orde

NEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.

10 uur geleden
Trump: VS spraken in New York ruim drie uur met Iran

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.

11 uur geleden
Poetin volgens Trump bereid tot gesprekken over beëindigen oorlog

NEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.

11 uur geleden
Trump laat media 'waarschijnlijk' toe als dat moet van rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.

13 uur geleden
Voormalige Catalaanse leider kan mogelijk terug door Spaans hof

MADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.

14 uur geleden