Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russen claimen ruim 200 militaire doelen te hebben uitgeschakeld

Russen claimen ruim 200 militaire doelen te hebben uitgeschakeld

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland zegt 211 militaire doelen in Oekraïne uitgeschakeld te hebben. Een woordvoerder van het Russische ministerie van Defensie zei verder dat zes Oekraïense gevechtsvliegtuigen, een helikopter en vijf drones zijn neergeschoten en dat 67 Oekraïense tanks werden vernietigd.

Volgens het ministerie hebben Russische troepen ook wapens in beslag genomen die de afgelopen maanden vanuit het Westen aan Oekraïne waren geleverd. Daaronder waren Amerikaanse antitankraketten.

Ook zouden troepen uit de pro-Russische oostelijke regio Donetsk 25 kilometer zijn opgerukt in gebied dat onder controle stond van het Oekraïense leger. Militairen uit de regio Loehansk zouden met Russische steun ruim 20 kilometer zijn gevorderd in vijandelijk gebied.

Meer uit Buitenland

Lavrov: legitiem om Europese troepen in Oekraïne aan te vallen

MOSKOU (ANP/RTR) - Europese troepen in Oekraïne zouden een legitiem doelwit zijn om aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met het Russische persbureau TASS.

33 minuten geleden
Tientallen arrestaties in Parijs na afsteken illegaal vuurwerk

PARIJS (ANP) - Zeker veertig mensen zijn in Parijs aangehouden nadat ze illegaal vuurwerk en rookbommen hadden afgestoken. Dat melden onder andere televisiestation BFMTV en de krant Le Parisien.

6 uur geleden
Huisarrest voor tien handlangers bij couppoging Bolsonaro

BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.

10 uur geleden
Junta Niger kondigt algehele mobilisatie af tegen jihadisten

NIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".

10 uur geleden
Poetin ziet geen haast in Kyiv om oorlog te beëindigen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.

12 uur geleden
Miljoen mensen in Kyiv nog zonder stroom na aanvallen

KYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.

12 uur geleden
Canada komt met nieuw steunpakket van 1,6 miljard voor Oekraïne

HALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.

12 uur geleden