Russen betalen internationale handel met bitcoin, zegt minister
MOSKOU (ANP) - Bedrijven in Rusland zijn begonnen met betalingen via bitcoins en andere digitale munten voor internationale handel, zei de Russische minister van Financiën Anton Siloeanov in een interview. Op deze manier hopen ze minder last te hebben van westerse sancties die Russische banken zo goed als uitsluiten van het internationale betalingsverkeer. De betalingen zijn mogelijk door nieuwe regelgeving in het land.
"Als onderdeel van een experiment is het toegestaan om bitcoins te gebruiken die hier in Rusland zijn gedolven", zei Siloeanov tegen televisiezender Rossija 24. "Zulke transacties vinden al plaats. We vinden dat dit moet worden uitgebreid en verder ontwikkeld. Ik heb er vertrouwen in dat dit volgend jaar gebeurt."
Het 'delven' of minen van bitcoins gebeurt door een nieuwe code te berekenen die wordt toegevoegd aan de blockchain waarop transacties met cryptomunt worden bijgehouden. Rusland creëert wereldwijd relatief veel nieuwe bitcoins op deze manier.
De Russische president Vladimir Poetin liet eerder al doorschemeren dat hij achter het gebruik van cryptomunten voor internationale handel staat. Hij stelde dat de VS de rol van de Amerikaanse dollar als internationale reservevaluta ondermijnen door de sancties tegen Rusland, die werden ingesteld uit woede over de Russische inval in Oekraïne. Andere betalingsmiddelen kunnen volgens Poetin de rol van de dollar in internationale handel overnemen, zoals de bitcoin.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.
1 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op de beurzen in New York namen maandag een afwachtende houding aan bij het begin van de handel. Dat kwam door de toegenomen onzekerheid rond het Amerikaanse handelsbeleid. Vrijdag veerde Wall Street nog op nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig had verklaard. Trump kondigde daarop meteen een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent. Ook waarschuwde hij dat er de komende maanden nog meer heffingen zouden volgen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement heeft een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten opnieuw uitgesteld. Dit vanwege nieuwe importheffingen die de VS dit weekend aankondigden nadat eerder heffingen waren verboden door het Amerikaanse Hooggerechtshof. De betekenis daarvan voor de handelsdeal is nog onduidelijk, waardoor de commissie een geplande stemming over een deel van de handelsdeal uitstelt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De kosten van de wederopbouw van Oekraïne zijn bijna vier jaar na de inval van Rusland opgelopen tot 588 miljard dollar. Dat meldt de Wereldbank maandag in een rapport, in samenwerking met de Oekraïense regering, de Verenigde Naties en de Europese Commissie. Het bedrag is ruim 12 procent hoger dan een jaar geleden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Handelschef van de Europese Commissie Maroš Šefčovič komt maandag bijeen met de handelsministers van de G7-landen om de nieuwe Amerikaanse importheffingen te bespreken. President Donald Trump legde afgelopen weekend wereldwijde tarieven van 15 procent op, na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof op vrijdag. Dat leidde tot nieuwe onzekerheid.
4 uur geleden