Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russen betalen internationale handel met bitcoin, zegt minister

Russen betalen internationale handel met bitcoin, zegt minister

MOSKOU (ANP) - Bedrijven in Rusland zijn begonnen met betalingen via bitcoins en andere digitale munten voor internationale handel, zei de Russische minister van Financiën Anton Siloeanov in een interview. Op deze manier hopen ze minder last te hebben van westerse sancties die Russische banken zo goed als uitsluiten van het internationale betalingsverkeer. De betalingen zijn mogelijk door nieuwe regelgeving in het land.

"Als onderdeel van een experiment is het toegestaan om bitcoins te gebruiken die hier in Rusland zijn gedolven", zei Siloeanov tegen televisiezender Rossija 24. "Zulke transacties vinden al plaats. We vinden dat dit moet worden uitgebreid en verder ontwikkeld. Ik heb er vertrouwen in dat dit volgend jaar gebeurt."

Het 'delven' of minen van bitcoins gebeurt door een nieuwe code te berekenen die wordt toegevoegd aan de blockchain waarop transacties met cryptomunt worden bijgehouden. Rusland creëert wereldwijd relatief veel nieuwe bitcoins op deze manier.

De Russische president Vladimir Poetin liet eerder al doorschemeren dat hij achter het gebruik van cryptomunten voor internationale handel staat. Hij stelde dat de VS de rol van de Amerikaanse dollar als internationale reservevaluta ondermijnen door de sancties tegen Rusland, die werden ingesteld uit woede over de Russische inval in Oekraïne. Andere betalingsmiddelen kunnen volgens Poetin de rol van de dollar in internationale handel overnemen, zoals de bitcoin.

Meer uit Financieel

Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

1 uur geleden
Ledenparlement FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming

UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

4 uur geleden
Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.

5 uur geleden
Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

6 uur geleden
Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

7 uur geleden
Philip Morris boekt recordomzet ondanks verkoopdaling sigaretten

STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.

8 uur geleden
Reisbranche: boekingen naar VS tijdens WK voetbal lopen achter

SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.

9 uur geleden