Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russen betalen internationale handel met bitcoin, zegt minister

Russen betalen internationale handel met bitcoin, zegt minister

MOSKOU (ANP) - Bedrijven in Rusland zijn begonnen met betalingen via bitcoins en andere digitale munten voor internationale handel, zei de Russische minister van Financiën Anton Siloeanov in een interview. Op deze manier hopen ze minder last te hebben van westerse sancties die Russische banken zo goed als uitsluiten van het internationale betalingsverkeer. De betalingen zijn mogelijk door nieuwe regelgeving in het land.

"Als onderdeel van een experiment is het toegestaan om bitcoins te gebruiken die hier in Rusland zijn gedolven", zei Siloeanov tegen televisiezender Rossija 24. "Zulke transacties vinden al plaats. We vinden dat dit moet worden uitgebreid en verder ontwikkeld. Ik heb er vertrouwen in dat dit volgend jaar gebeurt."

Het 'delven' of minen van bitcoins gebeurt door een nieuwe code te berekenen die wordt toegevoegd aan de blockchain waarop transacties met cryptomunt worden bijgehouden. Rusland creëert wereldwijd relatief veel nieuwe bitcoins op deze manier.

De Russische president Vladimir Poetin liet eerder al doorschemeren dat hij achter het gebruik van cryptomunten voor internationale handel staat. Hij stelde dat de VS de rol van de Amerikaanse dollar als internationale reservevaluta ondermijnen door de sancties tegen Rusland, die werden ingesteld uit woede over de Russische inval in Oekraïne. Andere betalingsmiddelen kunnen volgens Poetin de rol van de dollar in internationale handel overnemen, zoals de bitcoin.

Meer uit Financieel

UnitedConsumers: dinsdag flinke prijsstijgingen aan de pomp

DEN HAAG (ANP) - Automobilisten gaan dinsdag aan de pomp voelen dat de olieprijs tot boven de 100 dollar per vat is gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentenorganisatie UnitedConsumers. Dan berekenen de grote oliemaatschappijen de almaar stijgende olieprijzen weer door in de brandstofprijzen.

29 minuten geleden
AEX-index zakt tot niveau begin januari door stijging olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.

58 minuten geleden
Gasprijs verder omhoog door aanhoudende oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag flink verder gestegen in navolging van de forse prijsstijging van olie. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden. De strijd vertoont geen tekenen van afzwakking na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran meer dan een week geleden.

2 uur geleden
Iranoorlog stuwt ook prijzen van sojabonen en tarwe

CHICAGO (ANP) - De oorlog in Iran stuwt ook de prijzen van landbouwgewassen. Op de grote grondstoffenmarkt in Chicago worden bijvoorbeeld sojabonen, maïs en tarwe almaar duurder. Consumenten kunnen dit gaan merken als ze boodschappen doen in de supermarkt, al zal de impact van land tot land verschillen.

2 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea hard omlaag door stijgende olieprijs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul gingen maandag hard omlaag door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan. Door de strijd in het olierijke Midden-Oosten zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.

2 uur geleden
FT: G7 gaan praten over vrijgave strategische olievoorraden

LONDEN (ANP) - De ministers van Financiën van de G7 gaan maandag praten over een gezamenlijke vrijgave van strategische olievoorraden. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de G7. Door de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de productie in de regio zijn de olieprijzen zeer hard gestegen. De prijs steeg maandag tot boven de 100 dollar per vat, het hoogste niveau sinds medio 2022.

2 uur geleden
Olieprijs voor het eerst sinds 2022 boven 100 dollar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.

8 uur geleden