Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russen bestoken stroomnet en gasleiding Oekraïne

Russen bestoken stroomnet en gasleiding Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - De Russen hebben het Oekraïense stroomnet en een gasleiding bestookt. Beschadigd raakten elektriciteitsleidingen en een gaspijp in de regio's Dnipropetrovsk in het midden van het land en Cherson in het zuiden, aldus de autoriteiten. Bij meerdere Russische artillerieaanvallen kwamen zeker drie personen om het leven, onder wie twee chauffeurs bij een transportbedrijf in Cherson.

Russische troepen beschieten de gelijknamige stad Cherson regelmatig vanaf de overkant van de rivier Dnjepr, sinds de regionale hoofdstad op de westoever afgelopen november door Oekraïense troepen werd heroverd. Oekraïne zei vorige week dat het terrein had heroverd op de oostoever van de Dnjepr. Oekraïense troepen proberen de Russische troepen verder terug te dringen.

Meer uit Buitenland

Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

12 minuten geleden
Relschoppers plunderen winkels in Frankfurt na jongerenprotest

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.

1 uur geleden
Tusk na onrust bij hof: oppositie wil democratie vernietigen

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.

2 uur geleden
Rubio: Washington niet betrokken bij vlucht Bolsonaro

ATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.

4 uur geleden
Jongerenprotesten monden uit in rellen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.

4 uur geleden
Spaanse media: meer dan 500 migranten uit zee gered

MADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.

5 uur geleden
Weg vrij voor linkse coalitieonderhandelingen in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.

6 uur geleden