Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russen bereiden zich gewoon voor op Tokio 2020

Russen bereiden zich gewoon voor op Tokio 2020

MOSKOU (ANP) - Het Russisch olympisch comité bereidt zich ondanks de dreiging van sancties gewoon voor op deelname aan de Olympische Spelen van Tokio 2020. Ondanks een mogelijke uitsluiting van met name de Russische atletiek ziet Stanislav Posdnjakov, baas van het Russische NOC, geen reden voor andere sporten om zich zorgen te maken. "Ons comité stelt een ploeg samen met sporters die naar Tokio reizen en de eer van het land zullen verdedigen", aldus Posdnjakov tegen persbureau Interfax.

"Op dit moment zijn er tegen ons comité geen aantijgingen van het WADA en het IOC. Daarom staat, met uitzondering van de atletiek, niets deelname van onze sporters in de weg. We zetten daarom de voorbereiding op Tokio 2020 volledig voort", zegt de Rus, die weet dat de Russische sport voor vier jaar dreigt te worden uitgesloten van deelname aan Olympische Spelen en WK's. Een onafhankelijke commissie van wereldantidopingbureau WADA heeft in een advies die straf aanbevolen vanwege grootscheepse dopingfraude.

Posdnjakov zegt er alles aan te zullen doen dat de vertegenwoordigers van zijn land onder Russische vlag uitkomen. Op de Winterspelen van Pyeongchang was dat niet het geval. Hij meldde ook dat zijn land aan de voorbereiding op Tokio 2020 en de Winterspelen van Peking 2022 al meer dan 12 miljoen euro heeft uitgegeven.

Het bestuur van het WADA beslist op 9 december in Parijs over een mogelijke schorsing van het Russische antidopingbureau Rusada. Een van de consequenties zou kunnen zijn dat Russische sporters alleen onder neutrale vlag kunnen uitkomen. "Onredelijk", noemde Posdnjakov dat. Ook is voorgesteld dat Rusland vier jaar lang geen grote sportevenementen mag organiseren. Het EK voetbal valt daar overigens niet onder.

Meer uit Sport

Ritsma bepaalt na de 10 kilometer opstelling ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.

36 minuten geleden
Van 't Wout krijgt na fout op aflossing veel negatieve reacties

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.

1 uur geleden
Schulting wil plaats in aflossingsploeg komende dagen afdwingen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.

2 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen wint in super-G derde gouden medaille

BORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.

3 uur geleden
Rentree als shorttrackster voelt voor Schulting 'heel natuurlijk'

MILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.

3 uur geleden
Tennisser Boogaard verliest in Ahoy van 23 jaar oudere Wawrinka

ROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.

3 uur geleden
Verstappen productief en snel in eerste testsessie Formule 1

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.

3 uur geleden