Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russen bereiden zich gewoon voor op Tokio 2020

Russen bereiden zich gewoon voor op Tokio 2020

MOSKOU (ANP) - Het Russisch olympisch comité bereidt zich ondanks de dreiging van sancties gewoon voor op deelname aan de Olympische Spelen van Tokio 2020. Ondanks een mogelijke uitsluiting van met name de Russische atletiek ziet Stanislav Posdnjakov, baas van het Russische NOC, geen reden voor andere sporten om zich zorgen te maken. "Ons comité stelt een ploeg samen met sporters die naar Tokio reizen en de eer van het land zullen verdedigen", aldus Posdnjakov tegen persbureau Interfax.

"Op dit moment zijn er tegen ons comité geen aantijgingen van het WADA en het IOC. Daarom staat, met uitzondering van de atletiek, niets deelname van onze sporters in de weg. We zetten daarom de voorbereiding op Tokio 2020 volledig voort", zegt de Rus, die weet dat de Russische sport voor vier jaar dreigt te worden uitgesloten van deelname aan Olympische Spelen en WK's. Een onafhankelijke commissie van wereldantidopingbureau WADA heeft in een advies die straf aanbevolen vanwege grootscheepse dopingfraude.

Posdnjakov zegt er alles aan te zullen doen dat de vertegenwoordigers van zijn land onder Russische vlag uitkomen. Op de Winterspelen van Pyeongchang was dat niet het geval. Hij meldde ook dat zijn land aan de voorbereiding op Tokio 2020 en de Winterspelen van Peking 2022 al meer dan 12 miljoen euro heeft uitgegeven.

Het bestuur van het WADA beslist op 9 december in Parijs over een mogelijke schorsing van het Russische antidopingbureau Rusada. Een van de consequenties zou kunnen zijn dat Russische sporters alleen onder neutrale vlag kunnen uitkomen. "Onredelijk", noemde Posdnjakov dat. Ook is voorgesteld dat Rusland vier jaar lang geen grote sportevenementen mag organiseren. Het EK voetbal valt daar overigens niet onder.

Meer uit Sport

Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

37 minuten geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

1 uur geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

1 uur geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

2 uur geleden
Gebroken hart bij schaatser Prins na missen Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.

2 uur geleden
Prins en Verkerk vallen af voor Spelen, Nuis rijdt 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.

2 uur geleden
Tennisster Sabalenka wil revanche in 'Battle of the Sexes'

BRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.

5 uur geleden