Russell volgt Grosjean op als vakbondsman in Formule 1
BAHREIN (ANP) - De Britse coureur George Russell is toegetreden tot het bestuur van de zogeheten Grand Prix Drivers Association, de vakbond voor Formule-1 coureurs. De 23-jarige rijder van Williams vervangt de Fransman Romain Grosjean, die de koningsklasse van de autosport heeft verlaten.
Russell voegt zich bij de andere bestuursleden Sebastian Vettel en Alexander Wurz. Viervoudig wereldkampioen Vettel maakt dit seizoen zijn debuut bij Aston Martin. Wurz is de voorzitter van de GPDA; de Oostenrijker is oud-Formule 1-coureur.
"Het is een eer en een voorrecht om benoemd te worden in de GPDA. Ik waardeer het dat mijn collegacoureurs mij deze rol toevertrouwen en ik erken ook de verantwoordelijkheid die deze functie met zich meebrengt", verklaart Russell, die zondag in de Grote Prijs van Bahrein aan zijn derde seizoen begint.
De vakbond is de spreekbuis van de coureurs richting het Formule 1-management en de internationale autosportfederatie FIA en heeft in het verleden veel bereikt om de veiligheid van de coureurs te vergroten.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
10 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
11 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
13 uur geleden