Russell test nieuw formaat banden in een Mercedes
LONDEN (ANP) - Formule 1-coureur George Russell, die voor het team van Williams rijdt, gaat in een Mercedes een bandentest doen in Hongarije, meldt bandenfabrikant Pirelli. De coureur zal op de Hungaroring het nieuwe formaat banden testen dat in het komende seizoen gebruikt gaat worden. De banden zijn komend seizoen aanzienlijk groter in doorsnee, namelijk 18 inch, tegen 13 inch dit seizoen.
Russell verzekerde zich zondag tijdens de Grand Prix van Hongarije van zijn eerste punten voor Williams, maar hij maakt ook deel uit van het talentenprogramma van Mercedes en wordt genoemd om volgend jaar de teamgenoot van Lewis Hamilton te worden. Hamilton verlengde onlangs zijn contract met het team tot en met 2023.
Teambaas Toto Wolff van Mercedes zei dat een beslissing waarschijnlijk in de zomervakantie, die tot 29 augustus duurt, zal worden genomen. De toekomst van de huidig tweede rijder van Mercedes, Valtteri Bottas, is door de goede prestaties van Russell onzeker. De Fin is bovendien bezig aan een matig seizoen. Zondag veroorzaakte hij in Hongarije nog een aanrijding, waardoor onder anderen Max Verstappen flinke schade opliep aan zijn bolide.
Vorig jaar trad Russell al eens op als stand-in voor Hamilton tijdens de Grand Prix van Sakhir nadat de zevenvoudig wereldkampioen positief had getest op het coronavirus. Ondanks het feit dat Russell het grootste deel van de race aan de leiding reed, zag hij zijn hoop op een eerste F1-overwinning vervliegen na een mislukte pitstop en een daaropvolgende lekke band.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli behaalde in zijn 26e Formule 1-race zijn eerste overwinning. De 19-jarige Italiaan won de Grote Prijs van China en werd na Max Verstappen de jongste winnaar ooit. "Ik ben sprakeloos en kan wel huilen. Ik heb zoveel te danken aan mijn team. Mercedes heeft me geholpen om mijn droom te verwezenlijken", zei Antonelli kort na afloop in het flashinterview. "Ik wilde heel graag Italië terug aan de top brengen en dat is gelukt."
1 uur geledenCORTINA (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos en paraskiër Jeroen Kampschreur dragen zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina. Dat maakte chef de mission Esther Vergeer bekend. Kampschreur won twee keer goud, Bunschoten-Vos veroverde een zilveren medaille.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft het einde van de Grote Prijs van China niet gehaald. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest zijn auto tien ronden voor het einde van de race naar de pitstraat sturen met een haperende motor.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft bevestigd dat de Grote Prijzen van Bahrein en Saudi-Arabië niet doorgaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender. Hoewel beide organisaties het niet specifiek vermelden, is het onwaarschijnlijk dat de twee races later dit jaar worden ingehaald. Het betekent dat er dit jaar niet 24, maar 22 races worden verreden.
3 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen status van Carlos Alcaraz dit jaar. Na zestien overwinningen op rij volgde in de halve finale van het masterstoernooi in Indian Wells de eerste nederlaag voor de Spaanse nummer 1 van de wereld. Medvedev, die elfde staat op de wereldranglijst, troefde Alcaraz af in twee sets: 6-3 7-6 (3).
4 uur geleden