Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russell test nieuw formaat banden in een Mercedes

Russell test nieuw formaat banden in een Mercedes

LONDEN (ANP) - Formule 1-coureur George Russell, die voor het team van Williams rijdt, gaat in een Mercedes een bandentest doen in Hongarije, meldt bandenfabrikant Pirelli. De coureur zal op de Hungaroring het nieuwe formaat banden testen dat in het komende seizoen gebruikt gaat worden. De banden zijn komend seizoen aanzienlijk groter in doorsnee, namelijk 18 inch, tegen 13 inch dit seizoen.

Russell verzekerde zich zondag tijdens de Grand Prix van Hongarije van zijn eerste punten voor Williams, maar hij maakt ook deel uit van het talentenprogramma van Mercedes en wordt genoemd om volgend jaar de teamgenoot van Lewis Hamilton te worden. Hamilton verlengde onlangs zijn contract met het team tot en met 2023.

Teambaas Toto Wolff van Mercedes zei dat een beslissing waarschijnlijk in de zomervakantie, die tot 29 augustus duurt, zal worden genomen. De toekomst van de huidig tweede rijder van Mercedes, Valtteri Bottas, is door de goede prestaties van Russell onzeker. De Fin is bovendien bezig aan een matig seizoen. Zondag veroorzaakte hij in Hongarije nog een aanrijding, waardoor onder anderen Max Verstappen flinke schade opliep aan zijn bolide.

Vorig jaar trad Russell al eens op als stand-in voor Hamilton tijdens de Grand Prix van Sakhir nadat de zevenvoudig wereldkampioen positief had getest op het coronavirus. Ondanks het feit dat Russell het grootste deel van de race aan de leiding reed, zag hij zijn hoop op een eerste F1-overwinning vervliegen na een mislukte pitstop en een daaropvolgende lekke band.

Meer uit Sport

Debutante Van Heemst op voor brons bij WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.

2 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd bij vrije training GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.

4 uur geleden
Tennisser Zverev naar derde ronde masterstoernooi Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.

5 uur geleden
Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

7 uur geleden
Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

15 uur geleden
Schaatsster Rijpma-De Jong had graag WK baanwielrennen gereden

RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

17 uur geleden
Schaatsster Kok gaat rivale Leerdam enorm missen dit seizoen

RIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.

17 uur geleden