Russell snelste in tweede vrije training GP Emilia Romagna
IMOLA (ANP) - De Brit George Russell heeft zaterdag in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Emilia Romagna in de Formule 1 de beste tijd gerealiseerd. In zijn Mercedes kwam Russell tot een rondetijd van 1.19,457. Max Verstappen, vrijdag de snelste in de kwalificatie, had nu de zevende tijd. De Nederlander van Red Bull gaf bijna een seconde toe op Russell. Zijn ploeggenoot Sergio Pérez liet de tweede tijd noteren, de Monegask Charles Leclerc (Ferrari) de derde.
Verstappen mag zaterdagnamiddag vanaf poleposition starten in de eerste sprintrace van dit seizoen. Die wedstrijd bepaalt de startvolgorde voor de zondag te verrijden grand prix en levert bovendien punten op voor het wereldkampioenschap. De beide Mercedessen, gereden door Russell en Lewis Hamilton, eindigden vrijdag nog buiten de top 10. Voor het eerst in jaren reed er daarom geen Mercedes mee in het laatste deel van de kwalificatie. Ook Hamilton toonde zaterdag herstel met de vierde tijd.
Leclerc is de leider in de WK-stand na drie races. Titelverdediger Verstappen is slechts zesde. Hij won één grand prix, maar viel de andere twee keer uit.
Meer uit Sport
SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
14 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
16 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.
17 uur geledenHENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.
17 uur geledenHENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.
17 uur geleden