Russell laat zich meteen gelden als vervanger Hamilton
MANAMA (ANP) - George Russell heeft zich in de eerste training voor de Grote Prijs van Sakhir in de Formule 1 meteen laten gelden als vervanger van Lewis Hamilton. De Brit zette in de Mercedes van de wereldkampioen de beste rondetijd neer (54,546). Max Verstappen reed de tweede tijd; hij gaf 0,176 seconde toe op Russell. Alexander Albon, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull Racing, klokte de derde tijd, 0,265 seconde langzamer dan Russell.
Hamilton testte eerder deze week positief op het coronavirus en mag om die reden niet meedoen in de tweede Formule 1-race in Bahrein. Hij won afgelopen zondag nog de eerste race op het woestijncircuit. Russell is dit jaar vaste rijder bij Williams, maar komt uit de opleiding van Mercedes en kreeg de kans van de Duitse renstal om Hamilton te vervangen in de snelste auto van het veld.
Er waren nog twee nieuwelingen actief in de eerste training. De Braziliaan Pietro Fittipaldi was bij Haas F1 de vervanger van de Fransman Romain Grosjean, die zondag een zware crash overleefde en niet in staat is te racen met zijn verbrande handen in het verband. Fittipaldi reed de negentiende tijd. De Brit Jack Aitken, die de Williams van Russell bestuurde, was de langzaamste.
Kort rondje
De Fin Valtteri Bottas kwam tot de vierde tijd in zijn Mercedes. Hij was 0,322 seconde langzamer dan zijn tijdelijke teamgenoot Russell. Bottas liep wat schade op door iets te ruw over de kerbstones te rijden en dat beïnvloedde volgens Mercedes zijn rondetijden. Russell klaagde voortdurend over de afstelling van zijn auto tijdens de training en leek dus nog niet alles uit de Mercedes te halen.
De tweede race in Bahrein wordt verreden op het zogeheten Outer Circuit; het is een kort rondje met weinig bochten en veel rechte stukken. De coureurs bleven ruim binnen de minuut in hun snelle rondjes. Zondag in de race moeten ze liefst 87 keer rond.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
23 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
1 dag geleden