Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russell laat zich meteen gelden als vervanger Hamilton

Russell laat zich meteen gelden als vervanger Hamilton

MANAMA (ANP) - George Russell heeft zich in de eerste training voor de Grote Prijs van Sakhir in de Formule 1 meteen laten gelden als vervanger van Lewis Hamilton. De Brit zette in de Mercedes van de wereldkampioen de beste rondetijd neer (54,546). Max Verstappen reed de tweede tijd; hij gaf 0,176 seconde toe op Russell. Alexander Albon, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull Racing, klokte de derde tijd, 0,265 seconde langzamer dan Russell.

Hamilton testte eerder deze week positief op het coronavirus en mag om die reden niet meedoen in de tweede Formule 1-race in Bahrein. Hij won afgelopen zondag nog de eerste race op het woestijncircuit. Russell is dit jaar vaste rijder bij Williams, maar komt uit de opleiding van Mercedes en kreeg de kans van de Duitse renstal om Hamilton te vervangen in de snelste auto van het veld.

Er waren nog twee nieuwelingen actief in de eerste training. De Braziliaan Pietro Fittipaldi was bij Haas F1 de vervanger van de Fransman Romain Grosjean, die zondag een zware crash overleefde en niet in staat is te racen met zijn verbrande handen in het verband. Fittipaldi reed de negentiende tijd. De Brit Jack Aitken, die de Williams van Russell bestuurde, was de langzaamste.

Kort rondje

De Fin Valtteri Bottas kwam tot de vierde tijd in zijn Mercedes. Hij was 0,322 seconde langzamer dan zijn tijdelijke teamgenoot Russell. Bottas liep wat schade op door iets te ruw over de kerbstones te rijden en dat beïnvloedde volgens Mercedes zijn rondetijden. Russell klaagde voortdurend over de afstelling van zijn auto tijdens de training en leek dus nog niet alles uit de Mercedes te halen.

De tweede race in Bahrein wordt verreden op het zogeheten Outer Circuit; het is een kort rondje met weinig bochten en veel rechte stukken. De coureurs bleven ruim binnen de minuut in hun snelle rondjes. Zondag in de race moeten ze liefst 87 keer rond.

Meer uit Sport

Waterpolosters voor de zevende keer Europees kampioen

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.

4 uur geleden
Bijna driekwart Nederlandse olympiërs naar openingsceremonie

MILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.

6 uur geleden
Beune wil niet te veel bezig zijn met goud op 3000 meter

MILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."

7 uur geleden
Chef de mission Verheijen niet bevreesd voor ICE-protest Milaan

MILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.

7 uur geleden
NOC*NSF 'alert' na uitbraak norovirus bij Finse ijshockeysters

MILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.

9 uur geleden
Zilver Lavreysen op keirin, eindigt EK baanwielrennen zonder goud

KONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.

11 uur geleden
Hockeysters verslaan China met 3-0 in Pro League

GUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.

11 uur geleden