Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russell laat zich meteen gelden als vervanger Hamilton

Russell laat zich meteen gelden als vervanger Hamilton

MANAMA (ANP) - George Russell heeft zich in de eerste training voor de Grote Prijs van Sakhir in de Formule 1 meteen laten gelden als vervanger van Lewis Hamilton. De Brit zette in de Mercedes van de wereldkampioen de beste rondetijd neer (54,546). Max Verstappen reed de tweede tijd; hij gaf 0,176 seconde toe op Russell. Alexander Albon, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull Racing, klokte de derde tijd, 0,265 seconde langzamer dan Russell.

Hamilton testte eerder deze week positief op het coronavirus en mag om die reden niet meedoen in de tweede Formule 1-race in Bahrein. Hij won afgelopen zondag nog de eerste race op het woestijncircuit. Russell is dit jaar vaste rijder bij Williams, maar komt uit de opleiding van Mercedes en kreeg de kans van de Duitse renstal om Hamilton te vervangen in de snelste auto van het veld.

Er waren nog twee nieuwelingen actief in de eerste training. De Braziliaan Pietro Fittipaldi was bij Haas F1 de vervanger van de Fransman Romain Grosjean, die zondag een zware crash overleefde en niet in staat is te racen met zijn verbrande handen in het verband. Fittipaldi reed de negentiende tijd. De Brit Jack Aitken, die de Williams van Russell bestuurde, was de langzaamste.

Kort rondje

De Fin Valtteri Bottas kwam tot de vierde tijd in zijn Mercedes. Hij was 0,322 seconde langzamer dan zijn tijdelijke teamgenoot Russell. Bottas liep wat schade op door iets te ruw over de kerbstones te rijden en dat beïnvloedde volgens Mercedes zijn rondetijden. Russell klaagde voortdurend over de afstelling van zijn auto tijdens de training en leek dus nog niet alles uit de Mercedes te halen.

De tweede race in Bahrein wordt verreden op het zogeheten Outer Circuit; het is een kort rondje met weinig bochten en veel rechte stukken. De coureurs bleven ruim binnen de minuut in hun snelle rondjes. Zondag in de race moeten ze liefst 87 keer rond.

Meer uit Sport

Schaatsster Wüst geëerd met Carrièreprijs op Sportgala

ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.

3 uur geleden
Kogelstootster Schilder gekozen tot Sportvrouw van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.

3 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen opnieuw Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.

3 uur geleden
Tennisser Alcaraz neemt na zeven jaar afscheid van coach Ferrero

MADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.

11 uur geleden
Noppert klopt landgenoot Van der Velde in eerste ronde WK darts

LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.

1 dag geleden
Provincie Limburg voelt niets voor organiseren Vuelta-start

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.

1 dag geleden
Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

1 dag geleden