Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russell laat zich meteen gelden als vervanger Hamilton

Russell laat zich meteen gelden als vervanger Hamilton

MANAMA (ANP) - George Russell heeft zich in de eerste training voor de Grote Prijs van Sakhir in de Formule 1 meteen laten gelden als vervanger van Lewis Hamilton. De Brit zette in de Mercedes van de wereldkampioen de beste rondetijd neer (54,546). Max Verstappen reed de tweede tijd; hij gaf 0,176 seconde toe op Russell. Alexander Albon, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull Racing, klokte de derde tijd, 0,265 seconde langzamer dan Russell.

Hamilton testte eerder deze week positief op het coronavirus en mag om die reden niet meedoen in de tweede Formule 1-race in Bahrein. Hij won afgelopen zondag nog de eerste race op het woestijncircuit. Russell is dit jaar vaste rijder bij Williams, maar komt uit de opleiding van Mercedes en kreeg de kans van de Duitse renstal om Hamilton te vervangen in de snelste auto van het veld.

Er waren nog twee nieuwelingen actief in de eerste training. De Braziliaan Pietro Fittipaldi was bij Haas F1 de vervanger van de Fransman Romain Grosjean, die zondag een zware crash overleefde en niet in staat is te racen met zijn verbrande handen in het verband. Fittipaldi reed de negentiende tijd. De Brit Jack Aitken, die de Williams van Russell bestuurde, was de langzaamste.

Kort rondje

De Fin Valtteri Bottas kwam tot de vierde tijd in zijn Mercedes. Hij was 0,322 seconde langzamer dan zijn tijdelijke teamgenoot Russell. Bottas liep wat schade op door iets te ruw over de kerbstones te rijden en dat beïnvloedde volgens Mercedes zijn rondetijden. Russell klaagde voortdurend over de afstelling van zijn auto tijdens de training en leek dus nog niet alles uit de Mercedes te halen.

De tweede race in Bahrein wordt verreden op het zogeheten Outer Circuit; het is een kort rondje met weinig bochten en veel rechte stukken. De coureurs bleven ruim binnen de minuut in hun snelle rondjes. Zondag in de race moeten ze liefst 87 keer rond.

Meer uit Sport

Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

13 minuten geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

2 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

2 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

5 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

6 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

6 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

6 uur geleden