Russell is stuiteren in Formule 1-auto beu en vreest ongelukken
BAKOE (ANP) - Het duurt niet lang meer of het aanhoudende 'stuiteren' van de nieuwe generatie Formule 1-auto's gaat voor ongelukken zorgen. Dat zegt George Russell, de coureur van Mercedes. Hij heeft het probleem bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan aangekaart bij de autosportbond FIA.
"Het is een kwestie van tijd voordat we een groot incident gaan meemaken. Velen van ons kunnen de auto nauwelijks in een rechte lijn over de hobbels sturen", zei Russell na de kwalificatie op het stratencircuit van Bakoe. "Je kunt aan het asfalt zien hoe dicht de auto's bij de grond rijden. In mijn ogen is het onnodig dat we met 300 kilometer per uur een paar millimeter boven de grond rijden. Het lijkt me het recept voor rampspoed."
De Formule 1-auto's rijden zo laag bij de grond vanwege de nieuwe aerodynamische regels. Het is de bedoeling via meer neerwaartse druk betere grip te hebben en zo sneller door de bochten te kunnen. Bij het ontwerp is een vervelend neveneffect over het hoofd gezien en dat is dat de auto's veel last hebben van 'porpoising', het stuiteren van de auto.
Veel auto's hebben er last van en veel coureurs klagen erover, maar Mercedes heeft er ogenschijnlijk het meeste last van. Het heeft er mede toe geleid dat de renstal die de afgelopen acht jaar domineerde, dit seizoen ver achterblijft bij Red Bull en Ferrari, de twee beduidend snelste auto's.
Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton roemde zijn fysiotherapeute. "Ik ben blij met haar, want ik ben vanochtend opgestaan met rugpijn. Dat is het gevolg van het stuiteren", zei de coureur van Mercedes zondag voor de race. "Vooral in de bochten was het erg; ik moest alle zeilen bijzetten om niet tegen de vangrails te rijden."
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
1 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
19 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden