Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russell is stuiteren in Formule 1-auto beu en vreest ongelukken

Russell is stuiteren in Formule 1-auto beu en vreest ongelukken

BAKOE (ANP) - Het duurt niet lang meer of het aanhoudende 'stuiteren' van de nieuwe generatie Formule 1-auto's gaat voor ongelukken zorgen. Dat zegt George Russell, de coureur van Mercedes. Hij heeft het probleem bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan aangekaart bij de autosportbond FIA.

"Het is een kwestie van tijd voordat we een groot incident gaan meemaken. Velen van ons kunnen de auto nauwelijks in een rechte lijn over de hobbels sturen", zei Russell na de kwalificatie op het stratencircuit van Bakoe. "Je kunt aan het asfalt zien hoe dicht de auto's bij de grond rijden. In mijn ogen is het onnodig dat we met 300 kilometer per uur een paar millimeter boven de grond rijden. Het lijkt me het recept voor rampspoed."

De Formule 1-auto's rijden zo laag bij de grond vanwege de nieuwe aerodynamische regels. Het is de bedoeling via meer neerwaartse druk betere grip te hebben en zo sneller door de bochten te kunnen. Bij het ontwerp is een vervelend neveneffect over het hoofd gezien en dat is dat de auto's veel last hebben van 'porpoising', het stuiteren van de auto.

Veel auto's hebben er last van en veel coureurs klagen erover, maar Mercedes heeft er ogenschijnlijk het meeste last van. Het heeft er mede toe geleid dat de renstal die de afgelopen acht jaar domineerde, dit seizoen ver achterblijft bij Red Bull en Ferrari, de twee beduidend snelste auto's.

Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton roemde zijn fysiotherapeute. "Ik ben blij met haar, want ik ben vanochtend opgestaan met rugpijn. Dat is het gevolg van het stuiteren", zei de coureur van Mercedes zondag voor de race. "Vooral in de bochten was het erg; ik moest alle zeilen bijzetten om niet tegen de vangrails te rijden."

Meer uit Sport

Zverev verslaat Halys en treft De Jong in achtste finale

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.

4 uur geleden
Trotse tennisser De Jong: ik ben er mentaal bij gebleven

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."

4 uur geleden
De Jong na stunt tegen Chatsjanov in vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.

8 uur geleden
Wielrenner Kuss wint koninginnenrit van de Giro d'Italia

PIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.

11 uur geleden
Wielrenner Kooij sprint naar etappezege in Boucles de la Mayenne

CHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.

11 uur geleden
Drievoudig etappewinnaar Narváez stapt af in Ronde van Italië

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.

15 uur geleden
Ritwinnaar Valgren verlaat Ronde van Italië kort voor het einde

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.

18 uur geleden