Russell is stuiteren in Formule 1-auto beu en vreest ongelukken
BAKOE (ANP) - Het duurt niet lang meer of het aanhoudende 'stuiteren' van de nieuwe generatie Formule 1-auto's gaat voor ongelukken zorgen. Dat zegt George Russell, de coureur van Mercedes. Hij heeft het probleem bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan aangekaart bij de autosportbond FIA.
"Het is een kwestie van tijd voordat we een groot incident gaan meemaken. Velen van ons kunnen de auto nauwelijks in een rechte lijn over de hobbels sturen", zei Russell na de kwalificatie op het stratencircuit van Bakoe. "Je kunt aan het asfalt zien hoe dicht de auto's bij de grond rijden. In mijn ogen is het onnodig dat we met 300 kilometer per uur een paar millimeter boven de grond rijden. Het lijkt me het recept voor rampspoed."
De Formule 1-auto's rijden zo laag bij de grond vanwege de nieuwe aerodynamische regels. Het is de bedoeling via meer neerwaartse druk betere grip te hebben en zo sneller door de bochten te kunnen. Bij het ontwerp is een vervelend neveneffect over het hoofd gezien en dat is dat de auto's veel last hebben van 'porpoising', het stuiteren van de auto.
Veel auto's hebben er last van en veel coureurs klagen erover, maar Mercedes heeft er ogenschijnlijk het meeste last van. Het heeft er mede toe geleid dat de renstal die de afgelopen acht jaar domineerde, dit seizoen ver achterblijft bij Red Bull en Ferrari, de twee beduidend snelste auto's.
Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton roemde zijn fysiotherapeute. "Ik ben blij met haar, want ik ben vanochtend opgestaan met rugpijn. Dat is het gevolg van het stuiteren", zei de coureur van Mercedes zondag voor de race. "Vooral in de bochten was het erg; ik moest alle zeilen bijzetten om niet tegen de vangrails te rijden."
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
2 uur geledenPRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
8 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
11 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
12 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
17 uur geleden