Russell Brand ontkent schuld in zaak rond seksueel misbruik
LONDEN (ANP/RTR) - Russell Brand heeft in de rechtbank in Londen gezegd niet schuldig te zijn aan de hem ten laste gelegde misdrijven. De Britse komiek wordt verdacht van vijf seksuele misdrijven, waaronder verkrachting en aanranding. Vrijdag vond een tweede hoorzitting in de zaak plaats.
Brand wordt beschuldigd van één geval van verkrachting, één van orale verkrachting, twee gevallen van aanranding en één geval van onzedelijke betasting. De vergrijpen, waarbij vier vrouwen betrokken waren, zouden hebben plaatsgevonden tussen 1999 en 2005. Brand heeft steeds zijn schuld ontkend.
De zaak kan rekenen op veel media-aandacht. Ook vrijdagochtend werd de 49-jarige komiek opgewacht door een grote groep journalisten.
Juni 2026
Brand was jarenlang veel te zien op tv in het Verenigd Koninkrijk. Hij werkte voor de BBC en speelde in films als Get Him to the Greek.
Volgens persbureau Reuters wordt de zaak tegen Brand in juni 2026 inhoudelijk behandeld.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
15 minuten geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
1 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
2 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
5 uur geleden