Rusland: zware raket voor kernwapens klaargemaakt voor lancering
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische ruimtevaartorganisatie Roscosmos zegt intercontinentale raketten in gereedheid te hebben gebracht, die gebruikt kunnen worden om grote aantallen kernwapens te lanceren. Het gaat om raketten van het type Sarmat. President Vladimir Poetin zei woensdag al dat die "binnenkort" gevechtsklaar gemaakt zouden worden.
De RS-28 Sarmat is een zogenoemde intercontinentale ballistische raket (ICBM) die een lading kan dragen van 10.000 kilo. De raketten kunnen uitgerust worden met tien zware kernkoppen en hebben een bereik van ongeveer 18.000 kilometer. Het hoofd van de Russische ruimtevaartorganisatie zei eerder dat ze geplaatst zouden worden in Siberië, bij Krasnojarsk, in dezelfde raketsilo's van waaruit eerder de voorgangers van de nieuwe raketten gelanceerd konden worden.
Toen Poetin woensdag aankondigde dat de raketten in gereedheid gebracht zouden worden, benadrukte hij het belang om ook kernwapens te kunnen lanceren vanuit de lucht en van zee - de zogenoemde 'nucleaire triade'. "De belangrijkste taak is nu de verdere ontwikkeling van de nucleaire triade, die een essentiële garantie is van de Russische militaire veiligheid en de wereldwijde stabiliteit", aldus de president in een toespraak voor net afgestudeerde militairen.
Meer uit Buitenland
TRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De voorgenomen gesprekken tussen de VS en Iran deze week gaan door. Dat zegt Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De twee landen, waartussen de spanningen de voorbije weken flink zijn opgelopen, treffen elkaar volgens planning vrijdag in Istanbul.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie begint een onderzoek naar de opgestapte Labour-politicus Peter Mandelson (72) en zijn contact met Jeffrey Epstein, schrijven Britse media als The Guardian en de BBC. In vrijdag vrijgegeven documenten zitten aanwijzingen dat Mandelson gevoelige informatie zou hebben doorgespeeld aan de omstreden Amerikaanse investeerder over de financiële crisis van 2008.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij het proces in Frankrijk tegen de uiterst rechtse politicus Marine Le Pen is ook in hoger beroep geëist dat ze vijf jaar geen openbaar ambt mag bekleden. Dat betekent onder meer dat ze zich niet kandidaat kan stellen voor verkiezingen. Le Pen wil meedoen aan de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben een Iraanse drone neergeschoten. Dat melden Reuters en AFP op basis van een woordvoerder van het militair commando in de regio, Tim Hawkins. Het onbemande toestel zou volgens CENTCOM een Amerikaans vliegdekschip in de Arabische Zee "op agressieve wijze" zijn genaderd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.
4 uur geleden