Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: zware raket voor kernwapens klaargemaakt voor lancering

Rusland: zware raket voor kernwapens klaargemaakt voor lancering

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische ruimtevaartorganisatie Roscosmos zegt intercontinentale raketten in gereedheid te hebben gebracht, die gebruikt kunnen worden om grote aantallen kernwapens te lanceren. Het gaat om raketten van het type Sarmat. President Vladimir Poetin zei woensdag al dat die "binnenkort" gevechtsklaar gemaakt zouden worden.

De RS-28 Sarmat is een zogenoemde intercontinentale ballistische raket (ICBM) die een lading kan dragen van 10.000 kilo. De raketten kunnen uitgerust worden met tien zware kernkoppen en hebben een bereik van ongeveer 18.000 kilometer. Het hoofd van de Russische ruimtevaartorganisatie zei eerder dat ze geplaatst zouden worden in Siberië, bij Krasnojarsk, in dezelfde raketsilo's van waaruit eerder de voorgangers van de nieuwe raketten gelanceerd konden worden.

Toen Poetin woensdag aankondigde dat de raketten in gereedheid gebracht zouden worden, benadrukte hij het belang om ook kernwapens te kunnen lanceren vanuit de lucht en van zee - de zogenoemde 'nucleaire triade'. "De belangrijkste taak is nu de verdere ontwikkeling van de nucleaire triade, die een essentiële garantie is van de Russische militaire veiligheid en de wereldwijde stabiliteit", aldus de president in een toespraak voor net afgestudeerde militairen.

Meer uit Buitenland

Meerdere gewonden bij aanval van beer op schoolklas in Canada

OTTAWA (ANP) - In Canada zijn meerdere gewonden gevallen bij een aanval van een grizzlybeer. Bij het incident waren volgens media leerlingen en leraren van een schoolklas betrokken. Ook kinderen zouden gewond zijn geraakt.

43 minuten geleden
EBU wijzigt stemprocedure Eurovisie Songfestival

GENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) heeft een reeks wijzigingen aangebracht in de stemprocedures rond het Eurovisie Songfestival. Omroepen en artiesten mogen niet meer actief deelnemen of bijdragen aan promotiecampagnes die de stemuitslag zouden kunnen beïnvloeden. Het aantal maximale stemmen per persoon wordt verlaagd van twintig naar tien en jury's keren na drie jaar terug in de halve finales, is vrijdag aangekondigd.

1 uur geleden
Concept slotverklaring COP30 noemt fossiele brandstoffen niet

BELÉM (ANP) - Gastland van de klimaattop Brazilië heeft vrijdagochtend vroeg een bijgewerkte versie van een slotverklaring gepubliceerd. Daarin staat niets over het afbouwen van fossiele brandstoffen. Zeker tachtig landen pleitten op de top voor een 'routekaart' om daar concrete actie in te ondernemen, maar er zijn ook landen die dat totaal niet zien zitten.

1 uur geleden
Bewogen missverkiezingsseizoen eindigt met winst voor Mexico

BANGKOK (ANP) - Miss Mexico Fatima Bosch is vrijdag in Thailand bekroond tot Miss Universe. Volgens de BBC was de Thaise Praveenar Singh op voorhand de favoriet, de deelnemer van het thuisland eindigde uiteindelijk op de tweede plek. De rest van de top 5 bestond uit Venezuela, de Filipijnen en Ivoorkust.

1 uur geleden
Schilderij van Van Gogh voor 62,7 miljoen dollar geveild

NEW YORK (ANP) - Tijdens een veiling van veilinghuis Sotheby's is een schilderij van Vincent van Gogh verkocht voor 62,7 miljoen dollar (ruim 54 miljoen euro). Het gaat om een werk uit 1887, genaamd 'Piles de romans parisiens et roses dans une verre'.

3 uur geleden
Experts linken droogte Iran aan uitstoot fossiele brandstoffen

LONDEN (ANP) - De extreme en langdurige droogte in Iran zou zich niet hebben voorgedaan zonder klimaatverandering door fossiele brandstoffen. Dat is de stellige overtuiging van een groep klimaatwetenschappers die de ongekende droogte in Iran en buurlanden heeft onderzocht.

4 uur geleden
Aardbeving met kracht van 5.7 treft Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR/AFP) - Een aardbeving met een kracht van 5.7 heeft Bangladesh getroffen, meldt het Duitse Onderzoekscentrum voor Geowetenschappen (GFZ).

4 uur geleden