Rusland: zware raket voor kernwapens klaargemaakt voor lancering
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische ruimtevaartorganisatie Roscosmos zegt intercontinentale raketten in gereedheid te hebben gebracht, die gebruikt kunnen worden om grote aantallen kernwapens te lanceren. Het gaat om raketten van het type Sarmat. President Vladimir Poetin zei woensdag al dat die "binnenkort" gevechtsklaar gemaakt zouden worden.
De RS-28 Sarmat is een zogenoemde intercontinentale ballistische raket (ICBM) die een lading kan dragen van 10.000 kilo. De raketten kunnen uitgerust worden met tien zware kernkoppen en hebben een bereik van ongeveer 18.000 kilometer. Het hoofd van de Russische ruimtevaartorganisatie zei eerder dat ze geplaatst zouden worden in Siberië, bij Krasnojarsk, in dezelfde raketsilo's van waaruit eerder de voorgangers van de nieuwe raketten gelanceerd konden worden.
Toen Poetin woensdag aankondigde dat de raketten in gereedheid gebracht zouden worden, benadrukte hij het belang om ook kernwapens te kunnen lanceren vanuit de lucht en van zee - de zogenoemde 'nucleaire triade'. "De belangrijkste taak is nu de verdere ontwikkeling van de nucleaire triade, die een essentiële garantie is van de Russische militaire veiligheid en de wereldwijde stabiliteit", aldus de president in een toespraak voor net afgestudeerde militairen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
10 uur geleden