Rusland: zware raket voor kernwapens klaargemaakt voor lancering
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische ruimtevaartorganisatie Roscosmos zegt intercontinentale raketten in gereedheid te hebben gebracht, die gebruikt kunnen worden om grote aantallen kernwapens te lanceren. Het gaat om raketten van het type Sarmat. President Vladimir Poetin zei woensdag al dat die "binnenkort" gevechtsklaar gemaakt zouden worden.
De RS-28 Sarmat is een zogenoemde intercontinentale ballistische raket (ICBM) die een lading kan dragen van 10.000 kilo. De raketten kunnen uitgerust worden met tien zware kernkoppen en hebben een bereik van ongeveer 18.000 kilometer. Het hoofd van de Russische ruimtevaartorganisatie zei eerder dat ze geplaatst zouden worden in Siberië, bij Krasnojarsk, in dezelfde raketsilo's van waaruit eerder de voorgangers van de nieuwe raketten gelanceerd konden worden.
Toen Poetin woensdag aankondigde dat de raketten in gereedheid gebracht zouden worden, benadrukte hij het belang om ook kernwapens te kunnen lanceren vanuit de lucht en van zee - de zogenoemde 'nucleaire triade'. "De belangrijkste taak is nu de verdere ontwikkeling van de nucleaire triade, die een essentiële garantie is van de Russische militaire veiligheid en de wereldwijde stabiliteit", aldus de president in een toespraak voor net afgestudeerde militairen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Joe Biden heeft het overheidsoptreden in Minneapolis (Minnesota) scherp veroordeeld. "Geweld en terreur hebben geen plek in de Verenigde Staten van Amerika, vooral niet wanneer onze eigen overheid achter Amerikaanse burgers aangaat", meldt hij op X.
56 minuten geledenOTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney ontkent zijn kritische uitspraken over Donald Trump en de VS te hebben teruggenomen. Maandag zei de Amerikaanse minister van Financiën nog dat Carney in een telefoongesprek met de Amerikaanse president zou zijn teruggekomen op zijn woorden.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De linkse Spaanse regering van premier Pedro Sánchez wil circa een half miljoen immigranten zonder papieren een verblijfsvergunning geven. Migratieminister Elma Saiz Delgado zei dat de mensen die hiervan profiteren dan bijvoorbeeld overal in Spanje legaal kunnen werken.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een rechter heeft de waarnemend directeur van immigratiedienst ICE, Todd Lyons, bevolen om vrijdag in de rechtszaal te verschijnen. Hij moet daar uitleg komen geven over het schenden van "tientallen" gerechtelijke bevelen tijdens de handhavingsacties van ICE in de staat. "Het geduld van de rechtbank is op", schreef rechter Patrick J. Schiltz in een bevel waarover Amerikaanse media schrijven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
8 uur geleden