Rusland zoekt stad voor Olympische Spelen 2036
MOSKOU (ANP) - Rusland lijkt werk te maken van de kandidaatstelling voor de Olympische Spelen van 2036. Het Russische olympische comité en het ministerie van Sport hebben de opdracht gekregen een geschikte stad te zoeken voor het megasportevenement waarvoor ook Berlijn in de race is.
Volgens Dmitri Tsjernisjenko, een van de Russische vicepremiers en eerder hoofd van de lokale organisatie bij de Winterspelen van Sotsji, wachten de Russen af tot het IOC de inschrijving officieel opent. "We moeten absoluut voor de Spelen van 2036 gaan en een waardige kandidaat voordragen", liet hij weten. Eerder werd al gemeld dat er interesse is vanuit Sint-Petersburg en Kazan.
De Olympische Spelen van 2032 werden afgelopen zomer toegewezen aan het Australische Brisbane. De Spelen van 2024 zijn in Parijs en vier jaar daarna in Los Angeles.
Vanwege een schorsing kan Rusland zich op dit moment nog niet kandideren voor de organisatie van een groot internationaal sportevenement. De Russische atleten in Tokio traden onder neutrale vlag aan. Dat zal ook begin volgend jaar nog gebeuren tijdens de Winterspelen in Beijing.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
33 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
6 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
15 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
16 uur geleden