Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland zoekt stad voor Olympische Spelen 2036

Rusland zoekt stad voor Olympische Spelen 2036

MOSKOU (ANP) - Rusland lijkt werk te maken van de kandidaatstelling voor de Olympische Spelen van 2036. Het Russische olympische comité en het ministerie van Sport hebben de opdracht gekregen een geschikte stad te zoeken voor het megasportevenement waarvoor ook Berlijn in de race is.

Volgens Dmitri Tsjernisjenko, een van de Russische vicepremiers en eerder hoofd van de lokale organisatie bij de Winterspelen van Sotsji, wachten de Russen af tot het IOC de inschrijving officieel opent. "We moeten absoluut voor de Spelen van 2036 gaan en een waardige kandidaat voordragen", liet hij weten. Eerder werd al gemeld dat er interesse is vanuit Sint-Petersburg en Kazan.

De Olympische Spelen van 2032 werden afgelopen zomer toegewezen aan het Australische Brisbane. De Spelen van 2024 zijn in Parijs en vier jaar daarna in Los Angeles.

Vanwege een schorsing kan Rusland zich op dit moment nog niet kandideren voor de organisatie van een groot internationaal sportevenement. De Russische atleten in Tokio traden onder neutrale vlag aan. Dat zal ook begin volgend jaar nog gebeuren tijdens de Winterspelen in Beijing.

Meer uit Sport

Swiatek: tennissters hebben geen 'Battle of the Sexes' nodig

SYDNEY (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek vindt dat het vrouwentennis geen 'Battle of the Sexes' nodig heeft. De tennissters hoeven volgens de Poolse zesvoudig grandslamkampioene niets te bewijzen.

23 minuten geleden
Basketballer Post met Warriors hard onderuit tegen Oklahoma City

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met Golden State Warriors een forse nederlaag geleden tegen Oklahoma City Thunder. De titelverdediger in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA won met 131-94.

2 uur geleden
Darter Van Veen bereikt finale WK na zege op Schot Anderson

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.

10 uur geleden
Oostenrijkse topskiester Liensberger mist Spelen na crash

SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.

14 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als 24e in Winterberg

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.

18 uur geleden
Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

1 dag geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

1 dag geleden