Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland zoekt stad voor Olympische Spelen 2036

Rusland zoekt stad voor Olympische Spelen 2036

MOSKOU (ANP) - Rusland lijkt werk te maken van de kandidaatstelling voor de Olympische Spelen van 2036. Het Russische olympische comité en het ministerie van Sport hebben de opdracht gekregen een geschikte stad te zoeken voor het megasportevenement waarvoor ook Berlijn in de race is.

Volgens Dmitri Tsjernisjenko, een van de Russische vicepremiers en eerder hoofd van de lokale organisatie bij de Winterspelen van Sotsji, wachten de Russen af tot het IOC de inschrijving officieel opent. "We moeten absoluut voor de Spelen van 2036 gaan en een waardige kandidaat voordragen", liet hij weten. Eerder werd al gemeld dat er interesse is vanuit Sint-Petersburg en Kazan.

De Olympische Spelen van 2032 werden afgelopen zomer toegewezen aan het Australische Brisbane. De Spelen van 2024 zijn in Parijs en vier jaar daarna in Los Angeles.

Vanwege een schorsing kan Rusland zich op dit moment nog niet kandideren voor de organisatie van een groot internationaal sportevenement. De Russische atleten in Tokio traden onder neutrale vlag aan. Dat zal ook begin volgend jaar nog gebeuren tijdens de Winterspelen in Beijing.

Meer uit Sport

Paraskiesters Van Bergen en Petit naast podium op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.

59 minuten geleden
Ferrari wil roterende achtervleugel in training China inzetten

SHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.

59 minuten geleden
Russell verwacht dit jaar spannende strijd Mercedes en Ferrari

SHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.

3 uur geleden
Verstappen 'op perfecte leeftijd' voor langeafstandsraces

SHANGHAI (ANP/DPA/AFP) - Max Verstappen acht zichzelf nu op de "perfecte leeftijd" om naast de Formule 1 ook langeafstandsraces te gaan doen. De viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse kondigde deze week aan dat hij in mei meedoet aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Daar hoopt hij de komende jaren Spa en Le Mans aan toe te voegen, zei de 28-jarige Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van China.

5 uur geleden
Djokovic verliest na spannend duel van Draper in Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet in geslaagd de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells te halen. De 24-voudig grandslamkampioen verloor na een spannend duel van de Britse titelverdediger Jack Draper: 4-6 6-4 7-6 (5).

6 uur geleden
Teambaas: Cadillac heeft bewezen dat het Formule 1 aankan

SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."

19 uur geleden
Paralympisch Comité Oekraïne klaagt over 'negatieve uitingen'

MILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).

20 uur geleden