Rusland zoekt stad voor Olympische Spelen 2036
MOSKOU (ANP) - Rusland lijkt werk te maken van de kandidaatstelling voor de Olympische Spelen van 2036. Het Russische olympische comité en het ministerie van Sport hebben de opdracht gekregen een geschikte stad te zoeken voor het megasportevenement waarvoor ook Berlijn in de race is.
Volgens Dmitri Tsjernisjenko, een van de Russische vicepremiers en eerder hoofd van de lokale organisatie bij de Winterspelen van Sotsji, wachten de Russen af tot het IOC de inschrijving officieel opent. "We moeten absoluut voor de Spelen van 2036 gaan en een waardige kandidaat voordragen", liet hij weten. Eerder werd al gemeld dat er interesse is vanuit Sint-Petersburg en Kazan.
De Olympische Spelen van 2032 werden afgelopen zomer toegewezen aan het Australische Brisbane. De Spelen van 2024 zijn in Parijs en vier jaar daarna in Los Angeles.
Vanwege een schorsing kan Rusland zich op dit moment nog niet kandideren voor de organisatie van een groot internationaal sportevenement. De Russische atleten in Tokio traden onder neutrale vlag aan. Dat zal ook begin volgend jaar nog gebeuren tijdens de Winterspelen in Beijing.
Meer uit Sport
SYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
45 minuten geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
1 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
2 uur geledenINCHEON (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zijn grote rivaal Jannik Sinner verslagen in een uitverkochte demonstratiewedstrijd in het Zuid-Koreaanse Incheon. Ongeveer 12.000 toeschouwers zagen de Spanjaard in twee sets winnen: 7-5 7-6 (6). Beide spelers zouden naar verluidt meer dan 2 miljoen euro hebben opgestreken voor hun optreden.
4 uur geledenPORTLAND (ANP) - Basketballer Kevin Durant is naar de zevende plaats geklommen op de eeuwige topscorerslijst van de NBA. Hij passeerde NBA-legende Wilt Chamberlain. Durant maakte 30 punten voor zijn ploeg Houston Rockets in de wedstrijd tegen de Portland Trail Blazers en bracht daarmee zijn totale aantal punten in de NBA op 31.435. Chamberlain maakte in de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw 31.419 punten.
5 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka is hard op weg haar titel in het WTA-toernooi van Brisbane te prolongeren. De nummer 1 van de wereld bereikte de finale van het Australische toernooi na een zege in twee sets op de Tsjechische Karolina Muchova: 6-3 6-4.
6 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.
17 uur geleden