
Rusland zint op wraak na Amerikaanse sancties
MOSKOU (ANP/AFP) - De regering in Moskou komt met een "krachtige" en "pijnlijke" reactie op de Amerikaanse sancties tegen Rusland. Volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken zijn de Amerikaanse strafmaatregelen "contraproductief" en dus schadelijk voor de Verenigde Staten zelf.
De Amerikaanse president Joe Biden had een dag eerder de eerste maatregelen aangekondigd na het Russische besluit de afvallige pro-Russische regio's Donetsk en Loehansk in Oost-Oekraïne te erkennen en zogenoemde vredestroepen die kant op te sturen. Volgens Biden is daarmee de invasie van Oekraïne begonnen.
De Amerikaanse sancties zijn gericht tegen twee grote banken, Russische handelaren en aanhangers van de Russische president Vladimir Poetin en zijn familie. Ook wordt Amerikaanse banken verboden in Russische staatsobligaties te handelen zodat de toegang van Rusland tot westerse kapitaalmarkten wordt afgesneden. Bij een verdere escalatie zullen ook meer maatregelen volgen.
Meer uit Buitenland
DENPASAR (ANP/AFP) - Bij de overstromingen als gevolg van noodweer op de Indonesische eilanden Bali en Flores zijn volgens de autoriteiten 23 mensen om het leven gekomen. De meeste slachtoffers vielen op het toeristische Bali. Er worden nog vijf mensen vermist. Donderdag stond het dodental nog op achttien.
56 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Polen gaat in tegen de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat de zwerm Russische drones die Polen is binnengevlogen mogelijk een vergissing was. Dat hadden we ook wel gewild, zegt de Poolse premier Donald Tusk. "Maar dat was het niet. En dat weten we."
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken wil voor 58 miljard kroon (bijna 7,8 miljard euro) Europese luchtverdedigingssystemen kopen, meldt het Deense ministerie van Defensie. Het wordt de duurste wapenaankoop ooit voor Denemarken. Volgens defensieminister Troels Lund Poulsen is de veiligheidssituatie voor het land "uitdagend".
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft de Russische ambassadeur ontboden, heeft minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot gezegd op de zender France Inter. Volgens Barrot zal hem vrijdagochtend gezegd worden "dat we ons niet laten intimideren". Aanleiding zijn de Russische drones die in Polen zijn neergekomen en neergeschoten.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Britse prins Harry is aangekomen in Oekraïne voor een verrassingsbezoek. Hij is daar vooral om zijn steun te betuigen aan de duizenden gewonde militairen. De prins wil "alles doen wat mogelijk is" om revaliderende militairen te helpen, meldt The Guardian, die hem interviewde in de trein naar Oekraïne.
2 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Het Utah Department of Public Safety heeft videobeelden getoond van de persoon die ervan verdacht wordt de conservatieve activist Charlie Kirk te hebben doodgeschoten. Dat gebeurde donderdagavond op een persconferentie.
5 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Rechercheurs hebben de naam van de persoon die ze als verdachte voor de moord op Charlie Kirk op het oog hebben - in de Verenigde Staten 'person of interest' genoemd - volgens drie bronnen tegen CBS News. Er is nog geen arrestatiebevel uitgevaardigd.
9 uur geleden