Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland ziet relatie met Britten niet verbeteren onder Truss

Rusland ziet relatie met Britten niet verbeteren onder Truss

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland verwacht niet dat de door de oorlog met Oekraïne sterk bekoelde relatie met het Verenigd Koninkrijk verbetert onder de nieuwe premier Liz Truss. Dat zei het Kremlin in een reactie op de machtsoverdracht dinsdag in Londen.

"Als we afgaan op wat mevrouw Truss over ons heeft gezegd toen ze nog minister van Buitenlandse Zaken was, durven we bijna met zekerheid te zeggen dat het er niet beter op zal worden", aldus een Kremlin-woordvoerder tegen het Russische staatspersbureau Tass.

Boris Johnson stond als premier bekend als een van de trouwste bondgenoten van Oekraïne in de oorlog met Rusland. Truss, die maandag werd gekozen tot zijn opvolger, zal vrijwel zeker net zo hard de confrontatie met Rusland aangaan in het conflict. Ze heeft het land sinds het begin van de oorlog al meerdere keren de agressor genoemd.

Agressieve houding

"We zullen alles doen om Rusland uit Oekraïne te verdrijven", zei ze eerder over de diplomatieke steun en wapenleveranties aan Kiev en de zware westerse sancties tegen Moskou. "Indien nodig zullen we onze inspanningen om Oekraïne te steunen verdubbelen."

Sergej Lavrov, de Russische minister van Buitenlandse Zaken, was evenmin lovend over Truss. "Ze verdedigt de Britse belangen zonder rekening te houden met wie dan ook. Van het sluiten van compromissen heeft ze nog nooit gehoord. Ik denk niet dat ze in staat is de internationale positie van het Verenigd Koninkrijk, die zo is verzwakt sinds het land uit de Europese Unie is gestapt, te versterken." Lavrov noemde de houding van het Verenigd Koninkrijk in de Oekraïense kwestie "agressief".

Meer uit Buitenland

Overleg Trump en Xi na ruim twee uur voorbij

BEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.

37 minuten geleden
Burgemeester Kyiv: grote aanval op hoofdstad

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.

2 uur geleden
Trump en Xi starten ontmoeting in Beijing met handdruk

BEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.

2 uur geleden
Minister: Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer

HAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.

2 uur geleden
Rubio: VS zetten bij Straat van Hormuz in op hulp van China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.

5 uur geleden
Kinderboekschrijfster die haar man vergiftigde krijgt levenslang

PARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.

5 uur geleden
Lichaam tweede vermiste Amerikaanse militair gevonden in Marokko

TAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.

7 uur geleden