Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland ziet relatie met Britten niet verbeteren onder Truss

Rusland ziet relatie met Britten niet verbeteren onder Truss

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland verwacht niet dat de door de oorlog met Oekraïne sterk bekoelde relatie met het Verenigd Koninkrijk verbetert onder de nieuwe premier Liz Truss. Dat zei het Kremlin in een reactie op de machtsoverdracht dinsdag in Londen.

"Als we afgaan op wat mevrouw Truss over ons heeft gezegd toen ze nog minister van Buitenlandse Zaken was, durven we bijna met zekerheid te zeggen dat het er niet beter op zal worden", aldus een Kremlin-woordvoerder tegen het Russische staatspersbureau Tass.

Boris Johnson stond als premier bekend als een van de trouwste bondgenoten van Oekraïne in de oorlog met Rusland. Truss, die maandag werd gekozen tot zijn opvolger, zal vrijwel zeker net zo hard de confrontatie met Rusland aangaan in het conflict. Ze heeft het land sinds het begin van de oorlog al meerdere keren de agressor genoemd.

Agressieve houding

"We zullen alles doen om Rusland uit Oekraïne te verdrijven", zei ze eerder over de diplomatieke steun en wapenleveranties aan Kiev en de zware westerse sancties tegen Moskou. "Indien nodig zullen we onze inspanningen om Oekraïne te steunen verdubbelen."

Sergej Lavrov, de Russische minister van Buitenlandse Zaken, was evenmin lovend over Truss. "Ze verdedigt de Britse belangen zonder rekening te houden met wie dan ook. Van het sluiten van compromissen heeft ze nog nooit gehoord. Ik denk niet dat ze in staat is de internationale positie van het Verenigd Koninkrijk, die zo is verzwakt sinds het land uit de Europese Unie is gestapt, te versterken." Lavrov noemde de houding van het Verenigd Koninkrijk in de Oekraïense kwestie "agressief".

Meer uit Buitenland

Venezuela stelt commissie aan die vrijlating Maduro moet regelen

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.

21 minuten geleden
Trump dreigt met militaire actie tegen Colombia

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.

5 uur geleden
Oppositieleider González noemt zich president Venezuela in video

MADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.

5 uur geleden
Deense premier roept VS op te stoppen met bedreigen van Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".

9 uur geleden
Alle dodelijke slachtoffers brand Crans-Montana geïdentificeerd

CRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.

10 uur geleden
EU: herstel democratie in Venezuela vereist respect voor wil volk

BRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.

11 uur geleden
Buit inbraak Duitse bankkluis mogelijk meer dan 100 miljoen euro

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.

11 uur geleden