
Rusland zet Zelensky op opsporingslijst
MOSKOU (ANP) - Rusland heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op de opsporingslijst gezet, berichten Russische media. De autoriteiten hebben niet bekendgemaakt waarvoor Zelensky gezocht wordt. De president staat op een lijst van het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken.
Zelensky is een van de grootste tegenstanders van het Kremlin sinds Rusland ruim twee jaar geleden Oekraïne binnenviel. Moskou en Kyiv beschuldigen elkaar regelmatig van misdaden.
Eerder zette Rusland ook al de premier van Estland, Kaja Kallas, op de opsporingslijst. Ook een Litouwse minister wordt gezocht door Moskou.
Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde eerder een arrestatiebevel uit tegen de Russische president Vladimir Poetin om zijn vermeende betrokkenheid bij de deportatie van Oekraïense kinderen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De bevelhebber van de Iraanse strijdkrachten heeft er bij de bevolking van de Israëlische steden Tel Aviv en Haifa op aangedrongen de steden te verlaten. Volgens bevelhebber Abdolrahim Mousavi komen er nu Iraanse vergeldingsaanvallen, terwijl eerdere aanvallen enkel voor de afschrikking waren bedoeld.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump overlegt dinsdag met zijn veiligheidsadviseurs in het Witte Huis over de rol die de Verenigde Staten moeten spelen in het conflict tussen Israël en Iran, meldt nieuwssite Axios op basis van drie overheidsbronnen. Volgens de drie overweegt Trump serieus om Iraanse nucleaire faciliteiten aan te vallen. Een medewerker van het Witte Huis heeft tegen persbureau AFP bevestigd dat de Nationale Veiligheidsraad bijeenkomt.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Iran heeft dinsdagmiddag laat opnieuw een "spervuur" aan raketten afgevuurd op Israël, meldt het Israëlische leger op X. In het zuiden van het land klonk het luchtalarm.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen meer gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten, melden anonieme militaire bronnen. Het zou gaan om onder meer vliegtuigen van de types F-16, F-22 en F-35. Washington reageert daarmee op het escalerende conflict tussen Israël en Iran.
2 uur geledenKANANASKIS/WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft tijdens de top van de G7 in het westen van Canada gezegd dat Israël met bombardementen in Iran "het vuile werk voor ons allemaal opknapt". Volgens Merz zijn "we allemaal slachtoffer van het Iraanse regime dat dood en verderf zaait".
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al begint woensdag met de repatriëring van Israëlische staatsburgers die in het buitenland zijn gestrand. El Al zegt toestemming te hebben gekregen van de Israëlische regering om de vluchten uit te voeren. Het Israëlische luchtruim is sinds Israël begon met de aanvallen op Iran gesloten voor burgerluchtvaart.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De grote stroomstoring in Spanje en Portugal, eind april, is niet veroorzaakt door een cyberaanval. Dat heeft de minister van Energie bekendgemaakt. De problemen kwamen doordat het stroomnet niet goed genoeg kon omgaan met schommelingen in de spanning op het net.
6 uur geleden