Rusland zet tientallen Britse journalisten op zwarte lijst
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft 29 prominente Britse verslaggevers en redacteuren van onder meer de BBC, The Financial Times en The Guardian op een zwarte lijst gezet. Zij zijn niet langer welkom in Rusland, evenals twintig topfiguren uit de defensiekringen, onder wie de chef van de Royal Air Force (RAF).
"De Britse journalisten op de lijst zijn betrokken bij het opzettelijk verspreiden van valse en eenzijdige informatie over Rusland en de gebeurtenissen in Oekraïne en de Donbas", aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. De meeste buitenlandse journalisten hebben Rusland overigens verlaten nadat de autoriteiten in Moskou gevangenisstraffen tot 15 jaar hadden ingevoerd voor het verspreiden van vermeend nepnieuws over het Russische leger.
Het Verenigd Koninkrijk is een van de meest uitgesproken en actiefste steunpilaren van de regering in Kiev sinds het Russische leger Oekraïne op 24 februari binnenviel. Voor bijvoorbeeld premier Boris Johnson en veel parlementariërs kwam Moskou al eerder met een inreisverbod. Daar worden nu nog mensen aan toegevoegd die volgens Rusland zijn "betrokken bij het nemen van beslissingen over de levering van wapens aan Oekraïne."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het zou momenteel zonde van de tijd zijn om te overwegen Amerikaanse grondtroepen naar Iran te sturen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen NBC News. Hij reageerde daarmee op een waarschuwing van de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi dat een dergelijke stap een ramp zou betekenen voor indringers.
35 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Meldingen van hevige aanvallen kwamen vrijdag uit de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël had aangekondigd "infrastructuur van het regime" aan te vallen in "een nieuwe fase" van de oorlog.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."
11 uur geleden