Rusland zet tientallen Britse journalisten op zwarte lijst
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft 29 prominente Britse verslaggevers en redacteuren van onder meer de BBC, The Financial Times en The Guardian op een zwarte lijst gezet. Zij zijn niet langer welkom in Rusland, evenals twintig topfiguren uit de defensiekringen, onder wie de chef van de Royal Air Force (RAF).
"De Britse journalisten op de lijst zijn betrokken bij het opzettelijk verspreiden van valse en eenzijdige informatie over Rusland en de gebeurtenissen in Oekraïne en de Donbas", aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. De meeste buitenlandse journalisten hebben Rusland overigens verlaten nadat de autoriteiten in Moskou gevangenisstraffen tot 15 jaar hadden ingevoerd voor het verspreiden van vermeend nepnieuws over het Russische leger.
Het Verenigd Koninkrijk is een van de meest uitgesproken en actiefste steunpilaren van de regering in Kiev sinds het Russische leger Oekraïne op 24 februari binnenviel. Voor bijvoorbeeld premier Boris Johnson en veel parlementariërs kwam Moskou al eerder met een inreisverbod. Daar worden nu nog mensen aan toegevoegd die volgens Rusland zijn "betrokken bij het nemen van beslissingen over de levering van wapens aan Oekraïne."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
53 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
59 minuten geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
2 uur geledenFREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.
2 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - Het Filipijnse hooggerechtshof stemt niet in met een verzoek van senator Ronald Dela Rosa over het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen hem heeft uitgevaardigd. Hij hoopte dat het hof zijn arrestatie en overdracht aan het ICC in Den Haag tijdelijk zou tegenhouden.
2 uur geleden