Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland zet stap naar oorlogseconomie

Rusland zet stap naar oorlogseconomie

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland wil na 4,5 maand oorlog zijn economie beter afstemmen op de behoeften van het leger. Het parlement heeft ingestemd met een regeringsvoorstel waardoor bedrijven verplicht kunnen worden producten aan de krijgsmacht te leveren. Werknemers kunnen worden gedwongen 's nachts, in het weekend en op feestdagen te werken en van verlof af te zien. De wetswijzigingen zijn nodig vanwege de westerse sancties en wapenleveringen aan Oekraïne, zei vicepremier Joeri Borisov.

Moskou heeft sinds het begin van de oorlog op 24 februari benadrukt dat alles volgens plan verloopt in de "speciale militaire operatie" in het buurland. Critici en buitenlandse militaire deskundigen wijzen er echter op dat Rusland de afgelopen maanden mogelijk aanzienlijk meer soldaten en materieel heeft verloren dan officieel wordt erkend. In kritische Russische media wordt het wetsvoorstel ook in dit licht geplaatst.

Meer uit Buitenland

Macron ontmoet president Syrië, kort na explosies in Damascus

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is in Damascus ontvangen door de Syrische president Ahmed al-Sharaa. De ontmoeting volgde kort nadat twee ontploffingen waren gehoord in de Syrische hoofdstad.

36 minuten geleden
Ook in Qom massaal afscheid van gedode Khamenei

QOM (ANP/AFP) - Iraniërs zijn ook in de heilige stad Qom massaal de straat opgegaan om afscheid te nemen van de gedode opperste leider Ali Khamenei. De staatstelevisie toonde beelden van straten vol rouwende mensen. Het gaat volgens Iraanse media als persbureau Tasnim om een miljoenenpubliek, waar naar verluidt ook moslims uit landen als Turkije, Irak, Pakistan en Afghanistan deel van uitmaakten.

1 uur geleden
Koning Filip van België naar kwartfinale WK voetbal

BRUSSEL (ANP) - Koning Filip van België is vrijdag aanwezig bij de kwartfinale van het WK voetbal. Dat meldt het Belgische hof dinsdag. Het nationale team van België neemt het in de Amerikaanse stad Los Angeles op tegen Spanje.

2 uur geleden
Burgemeester Moskou meldt grote droneaanval vanuit Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Volgens de burgemeester van Moskou, Sergej Sobjanin, zijn er in de nacht van maandag op dinsdag vanuit Oekraïne meer dan 430 drones afgevuurd op de Russische hoofdstad. "De meeste zijn op grote afstand door de luchtverdediging neergeschoten, 36 vijandelijke drones werden bij nadering van de stad vernietigd", aldus Sobjanin.

3 uur geleden
Reddingsacties door dodelijk noodweer in China

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - Noodweer in China heeft aan zeker vijftien mensen het leven gekost, melden staatsmedia in het land. Honderden anderen raakten gewond. De Chinese leider Xi Jinping heeft dinsdag volgens staatszender CCTV opgeroepen tot reddingsoperaties waarbij "alles op alles wordt gezet".

4 uur geleden
Democraten vragen Platner uit race midterms te stappen

WASHINGTON (ANP) - Vanuit de Democratische Partij klinkt steeds meer kritiek op Graham Platner na beschuldigingen van seksueel misbruik. Nieuwssite Politico publiceerde maandag een reeks interviews met een vrouw die in het verleden met de 41-jarige Democraat datete. Zij beticht hem ervan dat hij haar bijna vijf jaar geleden dwong seks met hem te hebben.

6 uur geleden
Tanker bij Straat van Hormuz aangevallen

LONDEN (ANP) - Niet ver van de Straat van Hormuz, voor de kust van Oman, is een olietanker getroffen door een "onbekend projectiel". De Britse maritieme organisatie UKMTO laat weten dat door de aanval brand uitbrak aan boord van het schip dat in zuidelijke richting voer.

6 uur geleden