Rusland zet premier van Estland op lijst gezochte personen
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft premier Kaja Kallas van EU-lidstaat Estland op de lijst met gezochte personen gezet. Haar naam en die van andere Europese topfunctionarissen verschijnen in een database van het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken.
Op de lijst staat ook de naam van minister van Cultuur van Litouwen Simonas Kairys. Het Kremlin omschreef de buitenlandse functionarissen dinsdag als mensen die "vijandige daden hebben verricht" tegen Rusland en de historische nalatenschap van Rusland.
Kallas is sinds 2021 premier van Estland. Het Russische regeringskritische medium Mediazona onderzocht de database van het ministerie en stuitte ook op de naam van de premier. Het is volgens Mediazona de eerste keer dat zo'n hoge buitenlandse leider op de lijst met gezochte personen is gezet.
Arrestatiebevel Poetin
Rusland heeft in het verleden kritiek geuit op de Baltische staten om de verwijdering van monumenten uit de Sovjettijd. Moskou heeft ook geklaagd dat Russische minderheden er als "tweederangs burgers" worden behandeld.
De Russische leider Vladimir Poetin wordt zelf overigens ook gezocht in het buitenland. Het Internationaal Strafhof in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd om zijn vermeende betrokkenheid bij de deportatie van Oekraïense kinderen.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving voor de kust van het Zuid-Filipijnse eiland Mindanao zijn zeker drie doden gevallen. Ook maakt de politie melding van vier gewonden. Eerder werd al duidelijk dat meerdere gebouwen op het eiland zijn ingestort, maar details zijn nog schaars.
38 minuten geledenLIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.
3 uur geledenMANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
5 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
5 uur geleden