Rusland zet premier van Estland op lijst gezochte personen
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft premier Kaja Kallas van EU-lidstaat Estland op de lijst met gezochte personen gezet. Haar naam en die van andere Europese topfunctionarissen verschijnen in een database van het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken.
Op de lijst staat ook de naam van minister van Cultuur van Litouwen Simonas Kairys. Het Kremlin omschreef de buitenlandse functionarissen dinsdag als mensen die "vijandige daden hebben verricht" tegen Rusland en de historische nalatenschap van Rusland.
Kallas is sinds 2021 premier van Estland. Het Russische regeringskritische medium Mediazona onderzocht de database van het ministerie en stuitte ook op de naam van de premier. Het is volgens Mediazona de eerste keer dat zo'n hoge buitenlandse leider op de lijst met gezochte personen is gezet.
Arrestatiebevel Poetin
Rusland heeft in het verleden kritiek geuit op de Baltische staten om de verwijdering van monumenten uit de Sovjettijd. Moskou heeft ook geklaagd dat Russische minderheden er als "tweederangs burgers" worden behandeld.
De Russische leider Vladimir Poetin wordt zelf overigens ook gezocht in het buitenland. Het Internationaal Strafhof in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd om zijn vermeende betrokkenheid bij de deportatie van Oekraïense kinderen.
Meer uit Buitenland
TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
14 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
14 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
15 uur geleden