Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland zet premier van Estland op lijst gezochte personen

Rusland zet premier van Estland op lijst gezochte personen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft premier Kaja Kallas van EU-lidstaat Estland op de lijst met gezochte personen gezet. Haar naam en die van andere Europese topfunctionarissen verschijnen in een database van het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken.

Op de lijst staat ook de naam van minister van Cultuur van Litouwen Simonas Kairys. Het Kremlin omschreef de buitenlandse functionarissen dinsdag als mensen die "vijandige daden hebben verricht" tegen Rusland en de historische nalatenschap van Rusland.

Kallas is sinds 2021 premier van Estland. Het Russische regeringskritische medium Mediazona onderzocht de database van het ministerie en stuitte ook op de naam van de premier. Het is volgens Mediazona de eerste keer dat zo'n hoge buitenlandse leider op de lijst met gezochte personen is gezet.

Arrestatiebevel Poetin

Rusland heeft in het verleden kritiek geuit op de Baltische staten om de verwijdering van monumenten uit de Sovjettijd. Moskou heeft ook geklaagd dat Russische minderheden er als "tweederangs burgers" worden behandeld.

De Russische leider Vladimir Poetin wordt zelf overigens ook gezocht in het buitenland. Het Internationaal Strafhof in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd om zijn vermeende betrokkenheid bij de deportatie van Oekraïense kinderen.

Meer uit Buitenland

Koning Filip van België naar kwartfinale WK voetbal

BRUSSEL (ANP) - Koning Filip van België is vrijdag aanwezig bij de kwartfinale van het WK voetbal. Dat meldt het Belgische hof dinsdag. Het nationale team van België neemt het in de Amerikaanse stad Los Angeles op tegen Spanje.

32 minuten geleden
Burgemeester Moskou meldt grote droneaanval vanuit Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Volgens de burgemeester van Moskou, Sergej Sobjanin, zijn er in de nacht van maandag op dinsdag vanuit Oekraïne meer dan 430 drones afgevuurd op de Russische hoofdstad. "De meeste zijn op grote afstand door de luchtverdediging neergeschoten, 36 vijandelijke drones werden bij nadering van de stad vernietigd", aldus Sobjanin.

1 uur geleden
Reddingsacties door dodelijk noodweer in China

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - Noodweer in China heeft aan zeker vijftien mensen het leven gekost, melden staatsmedia in het land. Honderden anderen raakten gewond. De Chinese leider Xi Jinping heeft dinsdag volgens staatszender CCTV opgeroepen tot reddingsoperaties waarbij "alles op alles wordt gezet".

2 uur geleden
Democraten vragen Platner uit race midterms te stappen

WASHINGTON (ANP) - Vanuit de Democratische Partij klinkt steeds meer kritiek op Graham Platner na beschuldigingen van seksueel misbruik. Nieuwssite Politico publiceerde maandag een reeks interviews met een vrouw die in het verleden met de 41-jarige Democraat datete. Zij beticht hem ervan dat hij haar bijna vijf jaar geleden dwong seks met hem te hebben.

4 uur geleden
Tanker bij Straat van Hormuz aangevallen

LONDEN (ANP) - Niet ver van de Straat van Hormuz, voor de kust van Oman, is een olietanker getroffen door een "onbekend projectiel". De Britse maritieme organisatie UKMTO laat weten dat door de aanval brand uitbrak aan boord van het schip dat in zuidelijke richting voer.

5 uur geleden
Dodental aardbevingen Venezuela verder gestegen

CARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de recente aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 3535, aldus de autoriteiten. Op 24 juni werd het noorden van het Zuid-Amerikaanse land getroffen door twee bevingen vlak na elkaar met een kracht van 7.2 en 7.5. Vooral de noordelijke kustregio La Guaira werd zwaar getroffen.

11 uur geleden
Nieuwe landelijke stroomstoring in Cuba, derde in zes maanden

HAVANA (ANP/AFP) - Cuba kampt weer met een landelijke stroomstoring, meldt het staatselektriciteitsbedrijf UNE. Dat is de derde keer sinds het begin van het jaar. UNE doet nog onderzoek naar de oorzaak.

12 uur geleden