Rusland zet premier van Estland op lijst gezochte personen
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft premier Kaja Kallas van EU-lidstaat Estland op de lijst met gezochte personen gezet. Haar naam en die van andere Europese topfunctionarissen verschijnen in een database van het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken.
Op de lijst staat ook de naam van minister van Cultuur van Litouwen Simonas Kairys. Het Kremlin omschreef de buitenlandse functionarissen dinsdag als mensen die "vijandige daden hebben verricht" tegen Rusland en de historische nalatenschap van Rusland.
Kallas is sinds 2021 premier van Estland. Het Russische regeringskritische medium Mediazona onderzocht de database van het ministerie en stuitte ook op de naam van de premier. Het is volgens Mediazona de eerste keer dat zo'n hoge buitenlandse leider op de lijst met gezochte personen is gezet.
Arrestatiebevel Poetin
Rusland heeft in het verleden kritiek geuit op de Baltische staten om de verwijdering van monumenten uit de Sovjettijd. Moskou heeft ook geklaagd dat Russische minderheden er als "tweederangs burgers" worden behandeld.
De Russische leider Vladimir Poetin wordt zelf overigens ook gezocht in het buitenland. Het Internationaal Strafhof in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd om zijn vermeende betrokkenheid bij de deportatie van Oekraïense kinderen.
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.
3 uur geledenTAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".
3 uur geledenCARACAS (ANP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen moeten binnen 48 uur hun vluchten naar Venezuela hervatten, anders riskeren ze hun vliegvergunning te verliezen. Daarvoor waarschuwde Venezuela's luchtvaartinstituut maandag.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Russische drones hebben in de nacht van maandag op dinsdag de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt. Bij de aanval is zeker een woongebouw geraakt, meldt de burgemeester van Kyiv, Vitali Klytsjko, op Telegram. Het gebouw ligt in het stadscentrum.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NASA heeft maandag aangekondigd dat het aantal astronautenmissies onder Boeing's Starliner-contract wordt teruggeschroefd. Het programma kampt met technische problemen en loopt achter op SpaceX van Elon Musk. De volgende missie van het ruimtevaartuig naar het internationale ruimtestation ISS zal zonder bemanning vliegen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Pentagon is een onderzoek gestart naar de Democratische senator Mark Kelly nadat president Trump hem had beschuldigd van opruiing. Kelly en vijf andere Democraten hadden de inlichtingendiensten en het leger erop gewezen dat orders mogen worden genegeerd als die in strijd zijn met de wet. Zij deden dat in een videoboodschap.
9 uur geleden