Rusland zet opnieuw ICC-rechter op lijst gezochte personen
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft opnieuw een rechter van het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) op een lijst van gezochte misdadigers geplaatst. Sergio Gerardo Ugalde Godínez wordt "gezocht in verband met een strafrechtelijk onderzoek", staat in een database van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Wat hij misdaan zou hebben, wordt niet toegelicht.
Het ICC onderzoekt mogelijke Russische misdaden in de oorlog in Oekraïne. Sinds maart wordt president Vladimir Poetin gezocht voor het buitenrechtelijk deporteren van Oekraïense kinderen. Hoewel Rusland het ICC niet erkent en het aanhoudingsbevel als "ongeldig" beschouwt, zit het arrestatiebevel Poetin wel in de weg bij zijn reizen naar landen die zich wel bij het ICC hebben aangesloten. Als de president in die landen komt, moet hij namelijk eigenlijk aangehouden worden.
Rusland had al aanhoudingsbevelen uitgevaardigd tegen de hoofdaanklager van het ICC, Karim Khan, en een aantal andere rechters. Ook ICC-voorzitter Piotr Hofmański staat op de lijst.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
4 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
5 uur geleden