Rusland zet opnieuw ICC-rechter op lijst gezochte personen
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft opnieuw een rechter van het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) op een lijst van gezochte misdadigers geplaatst. Sergio Gerardo Ugalde Godínez wordt "gezocht in verband met een strafrechtelijk onderzoek", staat in een database van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Wat hij misdaan zou hebben, wordt niet toegelicht.
Het ICC onderzoekt mogelijke Russische misdaden in de oorlog in Oekraïne. Sinds maart wordt president Vladimir Poetin gezocht voor het buitenrechtelijk deporteren van Oekraïense kinderen. Hoewel Rusland het ICC niet erkent en het aanhoudingsbevel als "ongeldig" beschouwt, zit het arrestatiebevel Poetin wel in de weg bij zijn reizen naar landen die zich wel bij het ICC hebben aangesloten. Als de president in die landen komt, moet hij namelijk eigenlijk aangehouden worden.
Rusland had al aanhoudingsbevelen uitgevaardigd tegen de hoofdaanklager van het ICC, Karim Khan, en een aantal andere rechters. Ook ICC-voorzitter Piotr Hofmański staat op de lijst.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.
2 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.
6 uur geleden