Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland zet opnieuw ICC-rechter op lijst gezochte personen

Rusland zet opnieuw ICC-rechter op lijst gezochte personen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft opnieuw een rechter van het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) op een lijst van gezochte misdadigers geplaatst. Sergio Gerardo Ugalde Godínez wordt "gezocht in verband met een strafrechtelijk onderzoek", staat in een database van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Wat hij misdaan zou hebben, wordt niet toegelicht.

Het ICC onderzoekt mogelijke Russische misdaden in de oorlog in Oekraïne. Sinds maart wordt president Vladimir Poetin gezocht voor het buitenrechtelijk deporteren van Oekraïense kinderen. Hoewel Rusland het ICC niet erkent en het aanhoudingsbevel als "ongeldig" beschouwt, zit het arrestatiebevel Poetin wel in de weg bij zijn reizen naar landen die zich wel bij het ICC hebben aangesloten. Als de president in die landen komt, moet hij namelijk eigenlijk aangehouden worden.

Rusland had al aanhoudingsbevelen uitgevaardigd tegen de hoofdaanklager van het ICC, Karim Khan, en een aantal andere rechters. Ook ICC-voorzitter Piotr Hofmański staat op de lijst.

Meer uit Buitenland

Hikers vermist na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.

45 minuten geleden
Zelensky: Rusland doet ondanks bestand geen poging vuur te staken

KYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."

58 minuten geleden
Gemeenteraadsverkiezingen VK: Reform UK op winst, Labour verliest

LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.

2 uur geleden
Trump meldt volledige vernietiging van Iraanse aanvallers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".

2 uur geleden
Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

6 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

6 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

8 uur geleden