Rusland zet opnieuw ICC-rechter op lijst gezochte personen
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft opnieuw een rechter van het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) op een lijst van gezochte misdadigers geplaatst. Sergio Gerardo Ugalde Godínez wordt "gezocht in verband met een strafrechtelijk onderzoek", staat in een database van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Wat hij misdaan zou hebben, wordt niet toegelicht.
Het ICC onderzoekt mogelijke Russische misdaden in de oorlog in Oekraïne. Sinds maart wordt president Vladimir Poetin gezocht voor het buitenrechtelijk deporteren van Oekraïense kinderen. Hoewel Rusland het ICC niet erkent en het aanhoudingsbevel als "ongeldig" beschouwt, zit het arrestatiebevel Poetin wel in de weg bij zijn reizen naar landen die zich wel bij het ICC hebben aangesloten. Als de president in die landen komt, moet hij namelijk eigenlijk aangehouden worden.
Rusland had al aanhoudingsbevelen uitgevaardigd tegen de hoofdaanklager van het ICC, Karim Khan, en een aantal andere rechters. Ook ICC-voorzitter Piotr Hofmański staat op de lijst.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
34 minuten geledenVIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
17 uur geleden