Rusland zet onafhankelijke krant The Moscow Times op zwarte lijst
MOSKOU/AMSTERDAM (ANP) - Rusland heeft de onafhankelijke krant The Moscow Times bestempeld als "ongewenste organisatie". Dat betekent dat het voor Russen verboden is om te werken voor of banden te hebben met de krant, die is opgericht door de Nederlandse journalist Derk Sauer.
The Moscow Times is eerder al aangemerkt als "buitenlandse agent" en een groot gedeelte van de redactie is daarom na de Russische invasie in Oekraïne vertrokken naar Amsterdam.
Volgens de Russische autoriteiten is de krant "gericht op het in diskrediet brengen van de beslissingen van het leiderschap van de Russische Federatie in zowel het buitenlands als binnenlands beleid".
De titel "ongewenste organisatie" wordt in Rusland vaak gebruikt om onafhankelijke media, mensenrechtenorganisaties en onderwijsinstellingen te onderdrukken. Door het nieuwe label riskeert personeel van The Moscow Times een celstraf en is het ook voor lezers strafbaar geworden om artikelen van de krant online te delen.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn "veel" gewonden gevallen, meldt de lokale burgemeester. De toestand van sommige slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.
2 uur geledenDNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
9 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
13 uur geleden