Rusland zet onafhankelijke krant The Moscow Times op zwarte lijst
MOSKOU/AMSTERDAM (ANP) - Rusland heeft de onafhankelijke krant The Moscow Times bestempeld als "ongewenste organisatie". Dat betekent dat het voor Russen verboden is om te werken voor of banden te hebben met de krant, die is opgericht door de Nederlandse journalist Derk Sauer.
The Moscow Times is eerder al aangemerkt als "buitenlandse agent" en een groot gedeelte van de redactie is daarom na de Russische invasie in Oekraïne vertrokken naar Amsterdam.
Volgens de Russische autoriteiten is de krant "gericht op het in diskrediet brengen van de beslissingen van het leiderschap van de Russische Federatie in zowel het buitenlands als binnenlands beleid".
De titel "ongewenste organisatie" wordt in Rusland vaak gebruikt om onafhankelijke media, mensenrechtenorganisaties en onderwijsinstellingen te onderdrukken. Door het nieuwe label riskeert personeel van The Moscow Times een celstraf en is het ook voor lezers strafbaar geworden om artikelen van de krant online te delen.
Meer uit Buitenland
ARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
16 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
6 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
9 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
12 uur geleden