Rusland zet onafhankelijke krant The Moscow Times op zwarte lijst
MOSKOU/AMSTERDAM (ANP) - Rusland heeft de onafhankelijke krant The Moscow Times bestempeld als "ongewenste organisatie". Dat betekent dat het voor Russen verboden is om te werken voor of banden te hebben met de krant, die is opgericht door de Nederlandse journalist Derk Sauer.
The Moscow Times is eerder al aangemerkt als "buitenlandse agent" en een groot gedeelte van de redactie is daarom na de Russische invasie in Oekraïne vertrokken naar Amsterdam.
Volgens de Russische autoriteiten is de krant "gericht op het in diskrediet brengen van de beslissingen van het leiderschap van de Russische Federatie in zowel het buitenlands als binnenlands beleid".
De titel "ongewenste organisatie" wordt in Rusland vaak gebruikt om onafhankelijke media, mensenrechtenorganisaties en onderwijsinstellingen te onderdrukken. Door het nieuwe label riskeert personeel van The Moscow Times een celstraf en is het ook voor lezers strafbaar geworden om artikelen van de krant online te delen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran kampt al 48 uur met een totale internetblackout. Dat meldt NetBlocks, een ngo die wereldwijd het internet, digitale rechten en cyberveiligheid monitort, op X.
28 minuten geledenNOVOROSSISK (ANP/RTR) - Bij een grote nachtelijke Oekraïense aanval op Novorossisk zijn zeker vijf mensen gewondgeraakt en twintig panden beschadigd. Dat meldt de burgemeester.
50 minuten geledenKOEWEIT (ANP/AFP/DPA) - Boven Koeweit zijn meerdere Amerikaanse gevechtstoestellen neergestort. Dat meldt het ministerie van Defensie in dat land. De bemanning zou het volgens de woordvoerder hebben overleefd.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben het VK niet gevraagd om de Britse militaire basis op Cyprus te gebruiken die werd getroffen door een droneaanval. Dat zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper maandag.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Iran zijn sinds het uitbreken van de oorlog al zeker 555 mensen omgekomen, zegt de Iraanse Rode Halve Maan. Iran heeft sinds zaterdag te maken met grootschalige aanvallen door Israël en de VS.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.
1 uur geleden