Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Rusland zet eerste stap richting annexeren Oost-Oekraïne'

'Rusland zet eerste stap richting annexeren Oost-Oekraïne'

KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Zelenski zegt dat de uitgifte van Russische paspoorten in de opstandige regio's in het oosten van het land de eerste stap richting annexatie door Rusland is.

Volgens Zelenski heeft Rusland dit eerder gedaan. "Dit gebeurde ook op de Krim, daar kregen Oekraïners Russische paspoorten. Het is een eerste stap richting annexatie en het is zorgwekkend." Rusland lijfde het Oekraïense schiereiland in 2014 in.

In het oosten van Oekraïne wordt sinds 2014 gevochten. Separatisten proberen zich daar met hulp van Rusland af te scheiden van Oekraïne. Officieel is er momenteel een wapenstilstand, maar die wordt regelmatig geschonden.

Recent verzamelde Rusland veel soldaten aan de grens met Oekraïne, dat zorgde voor verhoogde spanningen. Veel van die soldaten zijn daar weer weggehaald, maar niet allemaal. Volgens Rusland is het een defensieve zet nadat het Oekraïne de schuld gaf van een opleving van geweld in het oosten van dat land.

Zelenski denkt dat de spanningen aan de grens nog zeker tot september zullen aanhouden. Rusland heeft meerdere militaire oefeningen in het grensgebied met Oekraïne gepland.

Meer uit Buitenland

Duizend lichamen terug naar Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.

1 uur geleden
Weer doden gemeld in Gaza na aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.

2 uur geleden
'Filipijnse' burgemeester krijgt levenslang voor mensenhandel

MANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.

2 uur geleden
Hongarije wil dat EU-geldstroom naar Oekraïne stopt om corruptie

BRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.

3 uur geleden
NAVO-ambassadeur VS: draag bevel over Europa aan Duitsland over

BERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.

3 uur geleden
Delen van Parijs getroffen door stroomstoring

PARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.

3 uur geleden
EU-buitenlandchef mist concessies Rusland in vredesplan

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

4 uur geleden