Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland zet criticus Navalni op terroristen- en extremistenlijst

Rusland zet criticus Navalni op terroristen- en extremistenlijst

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is door de Russische autoriteiten toegevoegd aan de lijst van terroristen en extremisten. Ook meerdere bondgenoten van de prominente Kremlincriticus zijn nieuw op die lijst.

Navalni's politieke netwerk en anticorruptiestichting werden vorig jaar al op de lijst gezet. Daarop staan ook buitenlandse terroristische organisaties als de Taliban en Islamitische Staat (IS).

Rusland treedt steeds harder op tegen de oppositie. Zo worden steeds meer namen toegevoegd aan de terroristen- en extremistenlijst en worden mensenrechtenorganisaties als buitenlandse agent aangemerkt. Veel naaste medewerkers van Navalni zijn naar het buitenland gevlucht.

Navalni zit sinds een jaar in een strafkamp voor het schenden van zijn voorwaardelijke vrijlating in een oude corruptiezaak. De oppositieleider moest zich melden bij de autoriteiten, maar dat lukte hem niet omdat hij in Duitsland werd behandeld vanwege een vergiftiging die hij aan het Kremlin wijt. Navalni moet nog 1,5 jaar van zijn straf uitzitten. De kritische oppositieleider is een van de prominentste tegenstanders van president Vladimir Poetin.

Meer uit Buitenland

Veiligheidsraad vrijdag bijeen over Israëlische aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties overlegt deze vrijdag over de Israëlische aanvallen op Iran. De raad komt bijeen op verzoek van Iran.

13 minuten geleden
Iraanse media melden tientallen doden en honderden gewonden

TEHERAN (ANP/RTR/DPA) - Door de Israëlische aanvallen op Iran zijn tientallen doden en honderden gewonden gevallen, melden Iraanse staatsmedia. Staatspersbureau Fars meldt meer dan zeventig doden en 320 gewonden. Nournews heeft het over 78 doden en 329 gewonden, alleen al in de regio rond Teheran.

52 minuten geleden
Hezbollah neemt geen wraak op Israël voor aanval Iran, zegt bron

BEIROET (ANP/RTR) - Hezbollah zal Israël niet aanvallen om de grootscheepse aanvallen op Iran te vergelden, zegt een ingewijde. Ook de Houthi-rebellen en Hamas, andere nauwe bondgenoten van Iran, hebben geen wraak aangekondigd.

56 minuten geleden
Macron roept Israël en Iran op tot terughoudendheid

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept Israël en Iran in een bericht op X op tot "maximale terughoudendheid" om de stabiliteit in het Midden-Oosten niet verder in gevaar te brengen. Hij benadrukt ook dat Israël het recht heeft "zichzelf te verdedigen en zijn veiligheid te garanderen".

1 uur geleden
Zwarte doos gevonden na vliegtuigongeluk in India

AHMEDABAD (ANP/AFP) - In de Indiase stad Ahmedabad is de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat donderdag neerstortte op een woonwijk. De autoriteiten doen nog onderzoek naar de oorzaak van de crash en het totale dodental.

1 uur geleden
Duterte vraagt ICC om tijdelijke vrijlating vanwege hoge leeftijd

DEN HAAG (ANP/RTR) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte heeft het Internationaal Strafhof (ICC) verzocht om tijdelijke vrijlating in een ander land. Hij zit nu in een detentiecentrum in Scheveningen, maar stelt dat hij vanwege zijn hoge leeftijd (80 jaar) voorwaardelijk vrij zou moeten komen. Duterte belooft niet te vluchten.

1 uur geleden
Israëlische buitenlandse missies gesloten na aanval op Iran

BERLIJN/STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Israëlische ambassades en consulaten melden voor onbepaalde tijd hun deuren te sluiten na de nachtelijke Israëlische aanval op Iran. Onder meer de ambassades in Berlijn en Stockholm zijn gesloten en roepen op hun websites Israëlische burgers in het buitenland op voorzichtig te zijn en geen Israëlische symbolen te tonen.

2 uur geleden