Rusland zegt rente op buitenlandse leningen te hebben betaald
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft naar eigen zeggen op tijd aan zijn renteverplichtingen op buitenlandse leningen voldaan en daarmee wanbetaling weten te voorkomen. Moskou had tot en met woensdag de tijd om de verschuldigde rente op twee dollarobligaties te betalen. Investeerders waren bang dat Rusland vanwege de westerse sancties zijn schulden niet zou kunnen afbetalen.
Het Russische ministerie van Financiën verklaarde donderdag dat de betalingsopdracht van in totaal 117 miljoen dollar aan rentebetalingen, die op 15 maart moesten worden voldaan, op 14 maart is verstuurd naar Citibank in Londen, de Russische betaalagent voor buitenlandse obligaties. Volgens het ministerie is de betalingsopdracht ook uitgevoerd. Het ministerie verklaarde daarbij dat het later afzonderlijk zal zeggen of de betaling ook is goedgekeurd. De houders van de obligaties in Europa hebben echter nog geen geld ontvangen.
De Russische regering heeft tot nu verklaard dat alle schulden zullen worden afgelost, maar dat dit in roebels zou gebeuren aangezien de sancties die het Westen heeft opgelegd vanwege de Russische invasie in Oekraïne, geen afwikkelingen in dollars toestaan. Rusland heeft in totaal zo'n 150 miljard dollar aan buitenlandse schulden.
Roebelcrisis
Kredietbeoordelaar Fitch Ratings waarschuwde eerder deze week al dat een betaling in roebels of enige andere valuta dan de dollar zal worden beschouwd als wanbetaling door Rusland. Het land zou dan na een wachtperiode van dertig dagen officieel als wanbetaler worden bestempeld.
Tijdens de Russische roebelcrisis in 1998 bleef het land voor het laatst in gebreke met de aflossing van zijn leningen. Toen ging het echter om binnenlandse leningen in roebels. De laatste keer dat Rusland in gebreke bleef met de aflossing van buitenlandse leningen was in 1918. De bolsjewieken die na de Russische Revolutie van 1917 aan de macht waren gekomen, weigerden destijds de schulden van de tsaar te accepteren.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de groei vorig jaar doorgezet, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het Duitse bedrijf verwacht de groei ook dit jaar door te zetten, onder meer door meer gebruik te maken van kunstmatige intelligentie.
43 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen zullen dit jaar naar verwachting met gemiddeld 3,1 procent stijgen. Daarmee zouden de huizenprijzen flink minder sterk stijgen dan vorig jaar, toen het ging om een plus van gemiddeld 8,6 procent, aldus huizenmarkteconomen van RaboResearch in het donderdag gepubliceerde Kwartaalbericht Woningmarkt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdag verder gestegen. De aankondiging van de recordvrijgave van 400 miljoen vaten olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) lijkt de oliemarkt niet te kalmeren. De Verenigde Staten kondigden afzonderlijk aan 172 miljoen vaten uit hun noodreserves te onttrekken als onderdeel van deze gecoördineerde actie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
9 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
11 uur geleden