Rusland zegt rente op buitenlandse leningen te hebben betaald
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft naar eigen zeggen op tijd aan zijn renteverplichtingen op buitenlandse leningen voldaan en daarmee wanbetaling weten te voorkomen. Moskou had tot en met woensdag de tijd om de verschuldigde rente op twee dollarobligaties te betalen. Investeerders waren bang dat Rusland vanwege de westerse sancties zijn schulden niet zou kunnen afbetalen.
Het Russische ministerie van Financiën verklaarde donderdag dat de betalingsopdracht van in totaal 117 miljoen dollar aan rentebetalingen, die op 15 maart moesten worden voldaan, op 14 maart is verstuurd naar Citibank in Londen, de Russische betaalagent voor buitenlandse obligaties. Volgens het ministerie is de betalingsopdracht ook uitgevoerd. Het ministerie verklaarde daarbij dat het later afzonderlijk zal zeggen of de betaling ook is goedgekeurd. De houders van de obligaties in Europa hebben echter nog geen geld ontvangen.
De Russische regering heeft tot nu verklaard dat alle schulden zullen worden afgelost, maar dat dit in roebels zou gebeuren aangezien de sancties die het Westen heeft opgelegd vanwege de Russische invasie in Oekraïne, geen afwikkelingen in dollars toestaan. Rusland heeft in totaal zo'n 150 miljard dollar aan buitenlandse schulden.
Roebelcrisis
Kredietbeoordelaar Fitch Ratings waarschuwde eerder deze week al dat een betaling in roebels of enige andere valuta dan de dollar zal worden beschouwd als wanbetaling door Rusland. Het land zou dan na een wachtperiode van dertig dagen officieel als wanbetaler worden bestempeld.
Tijdens de Russische roebelcrisis in 1998 bleef het land voor het laatst in gebreke met de aflossing van zijn leningen. Toen ging het echter om binnenlandse leningen in roebels. De laatste keer dat Rusland in gebreke bleef met de aflossing van buitenlandse leningen was in 1918. De bolsjewieken die na de Russische Revolutie van 1917 aan de macht waren gekomen, weigerden destijds de schulden van de tsaar te accepteren.
Meer uit Financieel
SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
4 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.
5 uur geleden