Rusland zegt leger Oekraïne te hebben afgesneden van Zee van Azov
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland lijkt steeds meer controle te hebben over de Oekraïense kust langs de Zee van Azov. Volgens het ministerie van Defensie in Moskou is het Oekraïense leger afgesneden van de binnenzee ten noorden van de Zwarte Zee, meldt persbureau TASS.
Een deel van de Zee van Azov ligt ten zuiden van Donetsk, de afvallige zelfverklaarde republiek die pro-Russische separatisten claimen. Zij zeggen de westelijke grens van die provincie te hebben bereikt. Daar bundelen ze hun krachten met het Russische leger, aldus persbureau RIA.
De belangrijkste kuststad in Donetsk is Marioepol. Het Oekraïense leger claimde dinsdagochtend die havenplaats onder controle te hebben. De separatisten zeggen twee corridors aan te wijzen waarlangs mensen de stad tot woensdag kunnen verlaten.
Rusland legde de commerciële scheepvaart in de Zee van Azov vorige week stil toen het Oekraïne binnenviel.
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.
8 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.
8 uur geleden