Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland zegt Britse raketten te hebben onderschept

Rusland zegt Britse raketten te hebben onderschept

MOSKOU (ANP/RTR) - Russische luchtverdedigingstroepen hebben twee langeafstandsraketten onderschept die door het Verenigd Koninkrijk aan Oekraïne waren geleverd. Dat stelt het Russische ministerie van Defensie volgens staatspersbureau RIA. Oekraïne en het Verenigd Koninkrijk hebben nog niet gereageerd op de bewering van Rusland.

Rusland zei eerder deze maand de Britse levering van langeafstandskruisraketten aan Oekraïne als een "extreem vijandige" daad te beschouwen. De schenking zou volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou leiden tot "een ernstige escalatie van de situatie". Rusland verzekerde met een "adequate" reactie te komen.

De door de Britten geleverde raketten van het type Storm Shadow kunnen doelen tot ruim 250 kilometer ver raken. De al lang door Oekraïne gewenste wapens kunnen een rol spelen in het tegenoffensief van Kyiv. Mychajlo Podoljak, de adviseur van president Volodymyr Zelensky, zei eerder deze week dat dit tegenoffensief inmiddels is begonnen.

Andere onderscheppingen

Volgens het ministerie van Defensie heeft Rusland in de afgelopen 24 uur ook onder meer negentien HIMARS-raketten en twaalf drones onderschept.

Russische media melden ondertussen dat installaties van oliepijpleidingen in de regio Pskov, in het westen van Rusland, zijn geraakt door een serie droneaanvallen. Daarbij zou een administratief gebouw zijn ontploft. Ook in de grensregio Belgorod zouden zaterdag opnieuw meerdere aanvallen zijn geweest. Moskou beschuldigt Kyiv ervan achter de aanvallen te zitten. Oekraïne heeft nog niet gereageerd.

Meer uit Buitenland

Protesten scholieren hervat na vakantie in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.

13 minuten geleden
Belgische media: premier dient ontslag in na begrotingscrisis

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.

3 uur geleden
Donald Trump op lijst met vijanden van persvrijheid

PARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.

3 uur geleden
Twaalf buitenlandse slachtoffers treinramp Spanje geïdentificeerd

URDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.

8 uur geleden
Humanitaire operatie Olesjky afgerond, bestand ten einde

OLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.

8 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor humanitaire ramp komende winter Oekraïne

KYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.

9 uur geleden
Oekraïense app gehackt die voor Russische aanvallen waarschuwt

KYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.

11 uur geleden