
Rusland zegt aanvallers Belgorod te hebben verjaagd
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/DPA) - Rusland zegt de laatste aanvallers te hebben verdreven die vanuit Oekraïne de Russische regio Belgorod aanvielen. Volgens het ministerie van Defensie hebben Russische troepen ruim zeventig vijandige strijders gedood, die als Oekraïense nationalisten werden bestempeld. Bij de strijd zou door toedoen van Oekraïense soldaten zeker een Russische burger om het leven zijn gekomen, stelt het ministerie.
Rusland houdt Oekraïne verantwoordelijk voor de gevechten. Maar de regering in Kyiv stelt er niets mee te maken te hebben. Russische oppositiegroepen zouden de aanval hebben uitgevoerd, die geldt als een van de grootste op Russisch grondgebied sinds het begin van de oorlog. Twee bewapende anti-Kremlingroeperingen, het Vrijheid van Rusland-legioen en het Russisch Vrijwilligerskorps, zeiden op hun beurt verantwoordelijk te zijn.
Rusland reageerde naar eigen zeggen met een antiterreuroperatie en zegt onder meer de luchtmacht en artillerie te hebben ingezet. Daarmee zouden de vijandige troepenformaties zijn "vernietigd". De overlevende aanvallers zijn volgens het ministerie teruggedreven naar het grondgebied van Oekraïne. "Daar zijn ze aanhoudend onder vuur genomen tot ze volledig waren geëlimineerd."
Veel onduidelijkheid
Er bestaat nog veel onduidelijkheid over het verloop van de inval en de aantallen betrokken strijders. De aanvallers beschikten naar verluidt over gepantserde voertuigen. De plaatselijke autoriteiten verklaarden dat negen dorpen zijn ontruimd in het grensgebied.
Rusland omschreef de aanval als een Oekraïense wraakactie voor de val van Bachmoet. Die stad zou na maandenlange strijd in Russische handen zijn gevallen. "Na de nederlaag in Artemovsk, besloot het regime in Kyiv om dan maar terreuraanslagen te plegen op de burgerbevolking."
Meer uit Buitenland
OREM (ANP) - FBI-directeur Kash Patel heeft in een bericht op X laten weten dat de verdachte die eerder was aangehouden in verband met de moord op de conservatieve Amerikaanse influencer Charlie Kirk, weer is vrijgelaten na verhoor door de politie.
56 minuten geledenN i e u w bericht: reacties van Europese leiders in 5e en 6e alinea
58 minuten geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea en de Verenigde Staten gaan overleggen over het mogelijk instellen van een nieuwe visumcategorie voor Zuid-Koreaanse werknemers. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap op basis van de Zuid-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Cho Hyun.
1 uur geledenOREM (ANP) - Volgens de gouverneur van Utah, Spencer Cox, gaan de autoriteiten ervan uit dat er slechts één persoon betrokken was bij de dodelijke schietpartij op Charlie Kirk op een universiteitscampus in Utah.
1 uur geledenOREM (ANP) - Op sociale media hebben veel prominente politici uit de Verenigde Staten hun afschuw uitgesproken over de moord op de Amerikaanse conservatieve activist Charlie Kirk.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd dat zijn beslissing om Hamas in Qatar aan te vallen niet verstandig was. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op basis van hoge functionarissen binnen de Amerikaanse regering.
3 uur geledenDOHA (ANP) - De premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, zegt dat zijn regering haar positie als bemiddelaar in de oorlog tussen Hamas en Israël heroverweegt, nu Israël een aanval heeft uitgevoerd op Qatarese bodem. Dat zei hij in een interview met CNN, een dag na de aanval in de Qatarese hoofdstad Doha.
3 uur geleden