Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland zegt aanvallen met tanks op grens te hebben afgeslagen

Rusland zegt aanvallen met tanks op grens te hebben afgeslagen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland zegt dat in grensregio's nachtelijke aanvallen zijn afgeslagen vanuit Oekraïne. "Oekraïense terreurgroepen probeerden met tanks en gepantserde voertuigen het grondgebied van de Russische Federatie binnen te vallen", citeert nieuwssite The Moscow Times uit een verklaring van het ministerie van Defensie.

Er worden vaker beschietingen uitgevoerd in het grensgebied, maar invallen door gewapende groepen zijn een zeldzaamheid. Rusland zegt dat deze aanvallen zijn uitgevoerd in de grensregio's Koersk en Belgorod. De Russische strijdkrachten zouden raketten, artillerie en gevechtsvliegtuigen hebben ingezet bij een tegenaanval. De aanvallers zouden daarbij "aanzienlijke verliezen" hebben geleden.

Eerder hadden anti-Kremlingroepen al verklaard een aanval te hebben uitgevoerd op Russisch grondgebied. "We zijn de grens overgestoken", meldde het Vrijheid-van-Rusland-Legioen. De groep stelde dat een gepantserd voertuig is vernietigd in de plaats Tjotkino en toonde videobeelden die dat moesten bewijzen. De regionale gouverneur heeft bevestigd dat sprake was van een vuurgevecht bij de grensplaats.

Vergelijkbare aanval

Een vertegenwoordiger van het Vrijheid-van-Rusland-Legioen zei later op dinsdag tegen persbureau AFP dat nog steeds wordt gevochten in de twee grensregio's. Russische troepen zouden daarbij meerdere voertuigen hebben verloren. De anti-Kremlingroep zegt de operaties ook naar andere regio's te willen uitbreiden.

Er vond vorig jaar al een vergelijkbare aanval van dergelijke groepen plaats op grensregio Belgorod. Dat leidde toen tot bezorgdheid onder bondgenoten van Oekraïne, dat veel militaire steun krijgt van het Westen. Op beelden leek te zien te zijn dat de groepen die Russisch grondgebied aanvielen daarbij gebruik konden maken van westers materieel en wapentuig.

Meer uit Buitenland

Belarussische oppositieleider Sergej Tichanovski vrijgelaten

MINSK (ANP) - De Belarussische oppositieleider Sergej Tichanovski is vrijgelaten. Dat meldden zijn vrouw Svetlana Tichanovskaja en mensenrechtenorganisatie Viasna zaterdag op X en op Telegram. Op beelden is te zien hoe Tichanovski onder applaus uit een busje stapt en zijn vrouw omarmt.

20 minuten geleden
Zelensky benoemt nieuwe hoofdaanklager

KYIV (ANP/DPA) - President Volodymyr Zelensky heeft Roeslan Kravtsjenko officieel aangesteld als de nieuwe hoofdaanklager van Oekraïne. Hij volgt Andri Kostin op, die opstapte na de vaststelling van dienstplichtfraude bij onder meer het Openbaar Ministerie. Verscheidene medewerkers werden aan een invaliditeitsverklaring geholpen waardoor ze het leger niet in hoefden. Volgens een onderzoek van de veiligheidsdienst gebeurde dat ook op grote schaal bij andere overheidsinstanties.

55 minuten geleden
Syrische veiligheidsdienst pakt neef van Assad op

DAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische veiligheidsdienst heeft volgens het nationale persbureau SANA Wassim al-Assad gearresteerd, een neef van de voormalige machthebber Bashar al-Assad. De VS zetten hem in 2023 op de sanctielijst als leider van een paramilitaire groepering die het regime van zijn oom steunde, en wegens drugshandel.

1 uur geleden
Japan en VS ruziën over door VS geëiste verhoging defensiebudget

TOKIO (ANP) - Japan en de Verenigde Staten zijn in aanloop naar de NAVO-top hard gebotst over de Amerikaanse eis dat Japan meer in defensie zou moeten steken. Japan heeft topoverleg met de VS afgezegd, meldt de Financial Times.

2 uur geleden
Erdogan beschuldigt Israël van sabotage besprekingen

ISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat de Israëlische aanvallen op Iran vlak voor een nieuwe nucleaire gespreksronde met de VS bedoeld waren om de onderhandelingen te saboteren. Het laat volgens hem zien dat de regering Netanyahu niet van plan is kwesties op te lossen door diplomatie.

4 uur geleden
Pakistan nomineert Donald Trump voor Nobelprijs voor Vrede 2026

ISLAMABAD (ANP/DPA) - De Pakistaanse regering draagt president Donald Trump voor als kandidaat voor de Nobelprijs voor de Vrede 2026. Pakistan zegt dit doen uit erkentelijkheid voor Trumps snelle "diplomatieke ingrijpen" tijdens de recente escalerende spanningen met het buurland India. Trump toonde volgens Islamabad toen strategisch inzicht en leiderschap en kwam met "een robuuste diplomatie".

5 uur geleden
Poetin zegt Israël dat Iran geen kernwapen maakt

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft naar eigen zeggen herhaaldelijk aan Israël laten weten dat Iran helemaal geen nucleaire wapens wil maken. Er is volgens Poetin geen enkel bewijs dat Iran dat van plan zou zijn. Ook het Internationaal Atoomenergieagentschap van de Verenigde Naties heeft daar geen bewijzen voor gezien.

6 uur geleden