Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland won al 32 keer van handbalsters

Rusland won al 32 keer van handbalsters

KUMAMOTO (ANP) - De cijfers spreken niet in het voordeel van het Nederlands vrouwenhandbalteam voor de confrontatie vrijdag met Rusland in de halve finales van het WK in Japan. Van de 42 interlands die beide ploegen sinds 1965 speelden, wonnen de Russinnen er 32. Zeven keer wist Oranje te winnen, drie keer rolde er een gelijkspel uit.

De laatste serieuze ontmoeting was op de Olympische Spelen in Rio 2016. Nederland verloor toen in de groepsfase van de latere olympisch kampioen (34-38).

Memorabel is de zege van Nederland in de play-off voor het WK van 2013. Oranje versloeg op vijandige bodem Rusland met 33-21 en plaatste zich voor de eindronde. Lois Abbingh scoorde toen zeven keer. "Die wedstrijd was een keerpunt, omdat wij toen voor het eerst wonnen van een groot handballand. Het was het begin van onze weg naar de wereldtop", aldus de topschutter van Oranje.

De Nederlandse handbalsters staan voor de zesde keer op rij in de halve finales van een groot kampioenschap. Vier keer won de ploeg een medaille (zilver WK 2015, zilver EK 2016, brons WK 2017, brons EK 2018).

Meer uit Sport

Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

3 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

3 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

6 uur geleden
Tennisser Griekspoor zet opmars in Wenen voort

WENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.

7 uur geleden
Tennisser De Jong ondergaat operatie en mist begin seizoen 2027

AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.

11 uur geleden
International Palacios houdt met Rays hoop op MLB-titel levend

TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.

16 uur geleden
Alcaraz ten koste van Chatsjanov naar tweede ronde in Wenen

WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).

1 dag geleden