Rusland won al 32 keer van handbalsters
KUMAMOTO (ANP) - De cijfers spreken niet in het voordeel van het Nederlands vrouwenhandbalteam voor de confrontatie vrijdag met Rusland in de halve finales van het WK in Japan. Van de 42 interlands die beide ploegen sinds 1965 speelden, wonnen de Russinnen er 32. Zeven keer wist Oranje te winnen, drie keer rolde er een gelijkspel uit.
De laatste serieuze ontmoeting was op de Olympische Spelen in Rio 2016. Nederland verloor toen in de groepsfase van de latere olympisch kampioen (34-38).
Memorabel is de zege van Nederland in de play-off voor het WK van 2013. Oranje versloeg op vijandige bodem Rusland met 33-21 en plaatste zich voor de eindronde. Lois Abbingh scoorde toen zeven keer. "Die wedstrijd was een keerpunt, omdat wij toen voor het eerst wonnen van een groot handballand. Het was het begin van onze weg naar de wereldtop", aldus de topschutter van Oranje.
De Nederlandse handbalsters staan voor de zesde keer op rij in de halve finales van een groot kampioenschap. Vier keer won de ploeg een medaille (zilver WK 2015, zilver EK 2016, brons WK 2017, brons EK 2018).
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden