Rusland wil uiterlijk in 2060 klimaatneutraal zijn
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland wil uiterlijk in 2060 klimaatneutraal zijn. Dat maakte de Russische president Vladimir Poetin bekend in aanloop naar de grote internationale klimaattop COP26 in Glasgow. "Rusland zal in de praktijk streven naar een economie die CO2-neutraal is", zei Poetin op een bijeenkomst in Moskou. "Daar hebben we ook een doelstelling voor: niet later dan 2060."
De Russische president stond jarenlang bekend als klimaatscepticus, maar lijkt gaandeweg van gedachten te zijn veranderd. Rusland heeft wel een minder ambitieuze doelstelling dan de Europese Unie en de Verenigde Staten. Die willen in 2050 klimaatneutraal zijn.
Rusland behoort wereldwijd tot de grootste olieproducenten en staat ook hoog op de lijst van landen die de meeste broeikasgassen uitstoten. Het staat in een overzicht van de Wereldbank op de vierde plaats, onder de Verenigde Staten en India. China voert de lijst van landen met de hoogste uitstoot aan en heeft eveneens aangegeven in 2060 klimaatneutraal te willen zijn.
Het terugbrengen van de uitstoot van broeikasgassen is volgens experts noodzakelijk om de opwarming van de aarde af te remmen. CO2, methaan en andere stoffen houden in de atmosfeer warmte vast. Daardoor warmt de aarde op en dat leidt onder meer tot een hogere zeespiegel, verdroging en meer extreem weer.
Meer uit Buitenland
WINDSOR (ANP) - Het onderzoek naar activiteiten van Andrew Mountbatten-Windsor wordt voortgezet in zijn voormalige woning in het park van Windsor, de Royal Lodge. De politie heeft bekendgemaakt dat het onderzoek in zijn huidige woning op het landgoed Sandringham in Norfolk is afgerond.
36 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is vrijgelaten na de goedkeuring van een amnestiewet door het parlement. De wetgeving moet ervoor zorgen dat politieke gevangenen vrijkomen.
48 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Het Venezolaanse parlement heeft een langverwachte amnestiewet goedgekeurd die ervoor zou kunnen zorgen dat honderden politieke gevangenen vrijkomen. Aan de wet zijn echter uitzonderingen toegevoegd, waardoor veel gevangenen waarschijnlijk blijven vastzitten.
48 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur Eric Dane, vooral bekend van de series Grey's Anatomy en Euphoria, is op 53-jarige leeftijd overleden. "Met pijn in ons hart delen we dat Eric Dane donderdagmiddag is overleden na een moedige strijd tegen ALS", aldus zijn familie in een verklaring aan de BBC en andere media.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De voormalige president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, heeft zijn excuses aangeboden voor de "moeilijkheden" die zijn veroorzaakt door het uitroepen van de militaire noodtoestand in 2024.
2 uur geledenCHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.
2 uur geledenMERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.
2 uur geleden