Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland wil uiterlijk in 2060 klimaatneutraal zijn

Rusland wil uiterlijk in 2060 klimaatneutraal zijn

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland wil uiterlijk in 2060 klimaatneutraal zijn. Dat maakte de Russische president Vladimir Poetin bekend in aanloop naar de grote internationale klimaattop COP26 in Glasgow. "Rusland zal in de praktijk streven naar een economie die CO2-neutraal is", zei Poetin op een bijeenkomst in Moskou. "Daar hebben we ook een doelstelling voor: niet later dan 2060."

De Russische president stond jarenlang bekend als klimaatscepticus, maar lijkt gaandeweg van gedachten te zijn veranderd. Rusland heeft wel een minder ambitieuze doelstelling dan de Europese Unie en de Verenigde Staten. Die willen in 2050 klimaatneutraal zijn.

Rusland behoort wereldwijd tot de grootste olieproducenten en staat ook hoog op de lijst van landen die de meeste broeikasgassen uitstoten. Het staat in een overzicht van de Wereldbank op de vierde plaats, onder de Verenigde Staten en India. China voert de lijst van landen met de hoogste uitstoot aan en heeft eveneens aangegeven in 2060 klimaatneutraal te willen zijn.

Het terugbrengen van de uitstoot van broeikasgassen is volgens experts noodzakelijk om de opwarming van de aarde af te remmen. CO2, methaan en andere stoffen houden in de atmosfeer warmte vast. Daardoor warmt de aarde op en dat leidt onder meer tot een hogere zeespiegel, verdroging en meer extreem weer.

Meer uit Buitenland

Merz: steun aan Israël is 'kernprincipe' voor Duitsland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.

2 uur geleden
17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

4 uur geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

5 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

6 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

8 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

8 uur geleden
Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

12 uur geleden