Rusland wil uiterlijk in 2060 klimaatneutraal zijn
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland wil uiterlijk in 2060 klimaatneutraal zijn. Dat maakte de Russische president Vladimir Poetin bekend in aanloop naar de grote internationale klimaattop COP26 in Glasgow. "Rusland zal in de praktijk streven naar een economie die CO2-neutraal is", zei Poetin op een bijeenkomst in Moskou. "Daar hebben we ook een doelstelling voor: niet later dan 2060."
De Russische president stond jarenlang bekend als klimaatscepticus, maar lijkt gaandeweg van gedachten te zijn veranderd. Rusland heeft wel een minder ambitieuze doelstelling dan de Europese Unie en de Verenigde Staten. Die willen in 2050 klimaatneutraal zijn.
Rusland behoort wereldwijd tot de grootste olieproducenten en staat ook hoog op de lijst van landen die de meeste broeikasgassen uitstoten. Het staat in een overzicht van de Wereldbank op de vierde plaats, onder de Verenigde Staten en India. China voert de lijst van landen met de hoogste uitstoot aan en heeft eveneens aangegeven in 2060 klimaatneutraal te willen zijn.
Het terugbrengen van de uitstoot van broeikasgassen is volgens experts noodzakelijk om de opwarming van de aarde af te remmen. CO2, methaan en andere stoffen houden in de atmosfeer warmte vast. Daardoor warmt de aarde op en dat leidt onder meer tot een hogere zeespiegel, verdroging en meer extreem weer.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
10 uur geleden