Rusland wil uiterlijk in 2060 klimaatneutraal zijn
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland wil uiterlijk in 2060 klimaatneutraal zijn. Dat maakte de Russische president Vladimir Poetin bekend in aanloop naar de grote internationale klimaattop COP26 in Glasgow. "Rusland zal in de praktijk streven naar een economie die CO2-neutraal is", zei Poetin op een bijeenkomst in Moskou. "Daar hebben we ook een doelstelling voor: niet later dan 2060."
De Russische president stond jarenlang bekend als klimaatscepticus, maar lijkt gaandeweg van gedachten te zijn veranderd. Rusland heeft wel een minder ambitieuze doelstelling dan de Europese Unie en de Verenigde Staten. Die willen in 2050 klimaatneutraal zijn.
Rusland behoort wereldwijd tot de grootste olieproducenten en staat ook hoog op de lijst van landen die de meeste broeikasgassen uitstoten. Het staat in een overzicht van de Wereldbank op de vierde plaats, onder de Verenigde Staten en India. China voert de lijst van landen met de hoogste uitstoot aan en heeft eveneens aangegeven in 2060 klimaatneutraal te willen zijn.
Het terugbrengen van de uitstoot van broeikasgassen is volgens experts noodzakelijk om de opwarming van de aarde af te remmen. CO2, methaan en andere stoffen houden in de atmosfeer warmte vast. Daardoor warmt de aarde op en dat leidt onder meer tot een hogere zeespiegel, verdroging en meer extreem weer.
Meer uit Buitenland
SALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
35 minuten geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
3 uur geledenMANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
8 uur geleden