Rusland wil Telegram mogelijk begin april blokkeren
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten willen de populaire berichtenapp Telegram mogelijk vanaf begin april blokkeren, meldt het Russische nieuwsmedium RBC. Het land noemt de app een platform voor illegale en extremistische inhoud.
Telegram zelf ontkent en zegt dat de regering burgers dwingt om berichtenapp MAX te gebruiken, die in handen is van de staat.
Volgens RBC zal Telegram vanaf april alleen nog beschikbaar zijn aan het front in Oekraïne. Militaire bronnen gaven aan dat de Russische troepen afhankelijk zijn van de app. Niet alleen om met hun familie thuis te communiceren, maar ook voor operationele doeleinden.
De Russische inlichtingendienst claimde eerder dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, berichten kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Het land kondigde dinsdag aan onderzoek te doen naar oprichter Pavel Doerov vanwege terrorismebeschuldigingen.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
4 uur geledenPERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
5 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
6 uur geleden