Rusland wil stijgende voedselprijzen onder controle krijgen
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische regering heeft beloofd maatregelen te nemen om de voedselprijzen te stabiliseren. Dat gebeurde nadat president Vladimir Poetin zijn onvrede had getoond over de stijgende prijzen van levensmiddelen als brood, suiker en meel.
"We moeten concrete maatregelen nemen om de prijzen van goederen die belangrijk zijn voor mensen feitelijk te bevriezen, zoals het staatshoofd heeft verzocht", zei premier Michail Misjoestin tijdens een overheidsbijeenkomst. Hij noemde het stijgen van prijzen "onacceptabel in de context van dalende inkomens".
Ook in Rusland voelen veel mensen de gevolgen van de coronacrisis in hun portefeuille. Russen zagen hun inkomen in het derde kwartaal gemiddeld dalen met 4,8 procent, terwijl de prijzen van van brood, meel en zonnebloemolie volgens Poetin juist stegen met respectievelijk 6,3, 12,9 en 23,8 procent.
Misjoestin trad niet in detail over welke maatregelen hij precies in gedachten heeft. Het Russische ministerie van Landbouw heeft eerder geopperd de export van graan aan banden te leggen. Zo'n maatregel zou ook in andere delen van de wereld worden gevoeld, omdat Rusland internationaal één van de grootste graanexporteurs is.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
8 uur geleden