Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland wil stijgende voedselprijzen onder controle krijgen

Rusland wil stijgende voedselprijzen onder controle krijgen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische regering heeft beloofd maatregelen te nemen om de voedselprijzen te stabiliseren. Dat gebeurde nadat president Vladimir Poetin zijn onvrede had getoond over de stijgende prijzen van levensmiddelen als brood, suiker en meel.

"We moeten concrete maatregelen nemen om de prijzen van goederen die belangrijk zijn voor mensen feitelijk te bevriezen, zoals het staatshoofd heeft verzocht", zei premier Michail Misjoestin tijdens een overheidsbijeenkomst. Hij noemde het stijgen van prijzen "onacceptabel in de context van dalende inkomens".

Ook in Rusland voelen veel mensen de gevolgen van de coronacrisis in hun portefeuille. Russen zagen hun inkomen in het derde kwartaal gemiddeld dalen met 4,8 procent, terwijl de prijzen van van brood, meel en zonnebloemolie volgens Poetin juist stegen met respectievelijk 6,3, 12,9 en 23,8 procent.

Misjoestin trad niet in detail over welke maatregelen hij precies in gedachten heeft. Het Russische ministerie van Landbouw heeft eerder geopperd de export van graan aan banden te leggen. Zo'n maatregel zou ook in andere delen van de wereld worden gevoeld, omdat Rusland internationaal één van de grootste graanexporteurs is.

Meer uit Buitenland

VS: Trump stopte Israëls plan om Iraanse leider Khamenei te doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een Israëlisch plan tegengehouden om de Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei te vermoorden. Dat zeiden twee anonieme Amerikaanse officials zondag tegen persbureau Reuters.

49 minuten geleden
Ook in Brussel grote Rode Lijn-mars tegen geweld in Gaza

BRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn tienduizenden mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen het Israëlische geweld in Gaza. Volgens de politie nemen 75.000 mensen deel aan de Belgische Rode Lijn-mars. De organisatoren denken dat er 100.000 demonstranten zijn.

2 uur geleden
Trump ziet rol voor Poetin als bemiddelaar tussen Israël en Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij een rol ziet voor de Russische president Vladimir Poetin als bemiddelaar in het conflict tussen Israël en Iran. "Hij is er klaar voor. Hij heeft me erover gebeld. We hebben er lang over gesproken", aldus Trump tegen de zender ABC News.

2 uur geleden
Duitsland: extra beveiliging Israëlische en Joodse locaties

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland verscherpt de beveiliging rond Israëlische en Joodse locaties op zijn grondgebied tegen mogelijke vergeldingsaanvallen door Iran, dat vrijdag werd aangevallen door Israël. "We bereiden ons in Duitsland voor op het geval Iran Israëlische of Joodse instellingen aanvalt", zei bondskanselier Friedrich Merz voordat hij naar Canada vloog voor een G7-top.

3 uur geleden
Macron bekritiseert annexatiewens Trump bij bezoek aan Groenland

NUUK (ANP/DPA/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron bekritiseerde zondag bij aankomst in Groenland de dreigementen van Donald Trump om het eiland over te nemen. Macron is het eerste buitenlandse staatshoofd dat het autonome Deense gebied bezoekt sinds de Amerikaanse president zei het gebied te willen annexeren.

4 uur geleden
Iran vuurt opnieuw raketten af richting Israël

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft opnieuw ballistische raketten afgevuurd op Israël, berichtten Iraanse staatsmedia zondagmiddag.

4 uur geleden
Tientallen doden gemeld door Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zeker 25 Palestijnen gedood, melden lokale gezondheidsautoriteiten.

4 uur geleden