Rusland wil stijgende voedselprijzen onder controle krijgen
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische regering heeft beloofd maatregelen te nemen om de voedselprijzen te stabiliseren. Dat gebeurde nadat president Vladimir Poetin zijn onvrede had getoond over de stijgende prijzen van levensmiddelen als brood, suiker en meel.
"We moeten concrete maatregelen nemen om de prijzen van goederen die belangrijk zijn voor mensen feitelijk te bevriezen, zoals het staatshoofd heeft verzocht", zei premier Michail Misjoestin tijdens een overheidsbijeenkomst. Hij noemde het stijgen van prijzen "onacceptabel in de context van dalende inkomens".
Ook in Rusland voelen veel mensen de gevolgen van de coronacrisis in hun portefeuille. Russen zagen hun inkomen in het derde kwartaal gemiddeld dalen met 4,8 procent, terwijl de prijzen van van brood, meel en zonnebloemolie volgens Poetin juist stegen met respectievelijk 6,3, 12,9 en 23,8 procent.
Misjoestin trad niet in detail over welke maatregelen hij precies in gedachten heeft. Het Russische ministerie van Landbouw heeft eerder geopperd de export van graan aan banden te leggen. Zo'n maatregel zou ook in andere delen van de wereld worden gevoeld, omdat Rusland internationaal één van de grootste graanexporteurs is.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
4 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
6 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
8 uur geleden