Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland wil stijgende voedselprijzen onder controle krijgen

Rusland wil stijgende voedselprijzen onder controle krijgen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische regering heeft beloofd maatregelen te nemen om de voedselprijzen te stabiliseren. Dat gebeurde nadat president Vladimir Poetin zijn onvrede had getoond over de stijgende prijzen van levensmiddelen als brood, suiker en meel.

"We moeten concrete maatregelen nemen om de prijzen van goederen die belangrijk zijn voor mensen feitelijk te bevriezen, zoals het staatshoofd heeft verzocht", zei premier Michail Misjoestin tijdens een overheidsbijeenkomst. Hij noemde het stijgen van prijzen "onacceptabel in de context van dalende inkomens".

Ook in Rusland voelen veel mensen de gevolgen van de coronacrisis in hun portefeuille. Russen zagen hun inkomen in het derde kwartaal gemiddeld dalen met 4,8 procent, terwijl de prijzen van van brood, meel en zonnebloemolie volgens Poetin juist stegen met respectievelijk 6,3, 12,9 en 23,8 procent.

Misjoestin trad niet in detail over welke maatregelen hij precies in gedachten heeft. Het Russische ministerie van Landbouw heeft eerder geopperd de export van graan aan banden te leggen. Zo'n maatregel zou ook in andere delen van de wereld worden gevoeld, omdat Rusland internationaal één van de grootste graanexporteurs is.

Meer uit Buitenland

Parlementsvoorzitter Venezuela kondigt vrijlating gevangenen aan

CARACAS (ANP/RTR) - De machtige voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Jesús Rodríguez, heeft gezegd dat er veel gevangenen worden vrijgelaten, Venezolaanse en buitenlandse gedetineerden, als een gebaar van goede wil.

15 minuten geleden
Doden gemeld na aanvallen Israël op Gaza, onder wie kinderen

KHAN YOUNIS (ANP/AFP/RTR) - Israëlische strijdkrachten hebben met verschillende aanvallen op Gaza donderdag zeker zeven Palestijnen gedood. Onder de slachtoffers zijn vier kinderen, zegt het burgerbeschermingsagentschap tegen persbureau AFP.

1 uur geleden
President Brazilië spreekt veto uit over lagere straf voorganger

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft zijn veto uitgesproken over een wet waarmee het congres de celstraf van 27 jaar voor Lula's voorganger, Jair Bolsonaro, aanzienlijk wil verlagen. Het parlement heeft het voorstel in meerderheid aangenomen, maar Lula dwarsboomt het voorlopig met zijn veto. Het congres kan het veto ongedaan maken.

2 uur geleden
Macron: VS onttrekken zich aan internationale regels

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.

4 uur geleden
Zelensky: veiligheidsgaranties klaar om met Trump te bezegelen

KYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.

4 uur geleden
Bronnen: eigenaren afgebrande Zwitserse bar vrijdag ondervraagd

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Franse eigenaren van de bar in Zwitserland, die in de nieuwjaarsnacht afbrandde, worden vrijdag ondervraagd, melden bronnen dicht bij het onderzoek. Het echtpaar wordt verdacht van nalatigheid. Dinsdag maakte burgemeester Nicolas Féraud bekend dat de bar al sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.

5 uur geleden
Europese landen waarschuwen voor storm Goretti

PARIJS (ANP/BELGA) - Meerdere Europese landen waarschuwen voor de naderende storm Goretti, die sneeuw, regen en wind met zich meebrengt. Voor een klein deel van Frankrijk, in het noordwesten, geldt alvast code rood.

6 uur geleden