Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland wil snel reactie VS op voorgestelde veiligheidsgaranties

Rusland wil snel reactie VS op voorgestelde veiligheidsgaranties

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft naar eigen zeggen snel een Amerikaanse reactie nodig op de veiligheidsgaranties die het land zelf heeft voorgesteld. Die voorstellen moeten volgens Rusland militaire escalatie voorkomen na de opgelopen spanningen in Europa.

Het Westen vreest voor een Russische inval in Oekraïne. Rusland ontkent plannen voor een dergelijke actie, maar de Verenigde Staten en bondgenoten zijn niet overtuigd. De Russen maakten eind vorige week een pakket eisen openbaar, die essentieel zouden zijn voor het de-escaleren van de situatie. Ze willen onder meer dat de NAVO stopt met militaire activiteiten in Oost-Europa en Oekraïne.

De Russen willen snel onderhandelingen beginnen met de Amerikanen. De VS willen het gesprek aangaan, maar een officiële reactie wordt pas ergens deze week verwacht. Volgens de Amerikaanse nationale veiligheidsadviseur, Jake Sullivan, is de VS al voorbereid op het overleg. Hij zei ook dat de Amerikanen hun zorgen over de Russische activiteiten op tafel zullen leggen. Een andere functionaris zei dat sommige eisen van Rusland "onacceptabel" waren.

De opgelopen spanningen zijn het gevolg van de Russische troepenopbouw bij de grens met Oekraïne. In het oosten van dat land woedt sinds 2014 een oorlog tussen pro-Russische separatisten en het leger van Oekraïne. De VS en andere landen hebben Rusland gewaarschuwd voor zware sancties in het geval dat het conflict verder uit de hand loopt door ingrijpen van Russische militairen.

Meer uit Buitenland

Trump krijgt week om claims te weerleggen in IRS-miljardenzaak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.

6 minuten geleden
Britse ex-prins Andrew verlaat politiebureau

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke.

10 minuten geleden
Kindercommissariaat België: steeds meer kinderen slapen op straat

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.

44 minuten geleden
7 mannen vervolgd voor moord op uiterst rechtse activist

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een Franse aanklager heeft aangekondigd dat hij zeven mannen gaat vervolgen voor moord, na de fatale mishandeling van uiterst rechtse activist Quentin Deranque in Lyon. Hij overleed afgelopen weekend nadat hij in elkaar was geslagen door een groep extreemlinkse activisten. In totaal zijn inmiddels elf mensen opgepakt.

1 uur geleden
Belarus laat oppositieleider Statkevitsj opnieuw vrij

MINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositieleider Nikolaj Statkevitsj is opnieuw op vrije voeten. Dat meldt zijn vrouw. De oppositiepoliticus werd in september al vrijgelaten door president Aleksandr Loekasjenko, maar weigerde toen het land te verlaten, waarna hij opnieuw werd vastgezet. Hij zou op dat moment in slechte gezondheid hebben verkeerd, aldus Loekasjenko destijds.

2 uur geleden
Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan Vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan de Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft Trump als voorzitter aangekondigd tijdens de eerste vergadering van de raad. Het geld moet in eerste instantie worden gebruikt voor de wederopbouw van de Gazastrook. Andere deelnemende landen zouden bij elkaar zeker 7 miljard hebben gedoneerd.

2 uur geleden
Poolse president doorkruist hervorming Raad voor de Rechtspraak

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki spreekt zijn veto uit over een wet die de Raad voor de Rechtspraak (KRS) moet hervormen. Dat hoge juridische orgaan benoemt onder meer rechters in het land en wordt stevig bekritiseerd, onder andere omdat onder de voormalige uiterst rechtse PiS-regering werd doorgevoerd dat raadsleden door het parlement werden benoemd. Critici vinden daardoor dat de rechtspraak gepolitiseerd is geraakt.

3 uur geleden