Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland wil niet meedoen aan tweede vredesconferentie Oekraïne

Rusland wil niet meedoen aan tweede vredesconferentie Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland is niet van plan mee te doen aan een tweede vredesconferentie over de oorlog in Oekraïne. Het land denkt dat een volgende conferentie opnieuw zal draaien om Oekraïense voorstellen en dat andere vredesinitiatieven worden genegeerd.

De plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken, Michaïl Galoezin, heeft tegen staatspersbureau RIA Novosti gezegd dat "zulke conferenties onacceptabel" zijn en dat Rusland niet aan dergelijke bijeenkomsten deelneemt. Het is nog niet duidelijk wanneer en waar de tweede vredesconferentie wordt gehouden.

De eerste conferentie vond half juni plaats in Zwitserland, op verzoek van Oekraïne. Het idee is om meer van deze bijeenkomsten te organiseren. Rusland was vorige maand niet uitgenodigd en wilde ook niet komen. China bleef weg omdat het vond dat Rusland ook moest komen. Er waren ongeveer honderd landen aanwezig, waarvan het merendeel de slotverklaring steunde.

Rusland heeft meermaals gezegd te willen onderhandelen over vrede. Het land wil wel alle bezette gebieden behouden, wat voor Oekraïne onbespreekbaar is. Kyiv wil alle bezette gebieden, waaronder de Krim, terug.

Meer uit Buitenland

Trump: nummer twee Islamitische Staat uitgeschakeld in Nigeria

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

37 minuten geleden
Man overleden door haaienbeet voor Australische westkust

PERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.

1 uur geleden
Kremlin: Poetin brengt komende week bezoek aan China

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.

1 uur geleden
Taiwan: wapenleveringen VS zijn hoeksteen van regionale vrede

TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.

3 uur geleden
Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

12 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

12 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

13 uur geleden