Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland wil niet meedoen aan tweede vredesconferentie Oekraïne

Rusland wil niet meedoen aan tweede vredesconferentie Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland is niet van plan mee te doen aan een tweede vredesconferentie over de oorlog in Oekraïne. Het land denkt dat een volgende conferentie opnieuw zal draaien om Oekraïense voorstellen en dat andere vredesinitiatieven worden genegeerd.

De plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken, Michaïl Galoezin, heeft tegen staatspersbureau RIA Novosti gezegd dat "zulke conferenties onacceptabel" zijn en dat Rusland niet aan dergelijke bijeenkomsten deelneemt. Het is nog niet duidelijk wanneer en waar de tweede vredesconferentie wordt gehouden.

De eerste conferentie vond half juni plaats in Zwitserland, op verzoek van Oekraïne. Het idee is om meer van deze bijeenkomsten te organiseren. Rusland was vorige maand niet uitgenodigd en wilde ook niet komen. China bleef weg omdat het vond dat Rusland ook moest komen. Er waren ongeveer honderd landen aanwezig, waarvan het merendeel de slotverklaring steunde.

Rusland heeft meermaals gezegd te willen onderhandelen over vrede. Het land wil wel alle bezette gebieden behouden, wat voor Oekraïne onbespreekbaar is. Kyiv wil alle bezette gebieden, waaronder de Krim, terug.

Meer uit Buitenland

Duizenden demonstranten bij ICE-protest Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.

2 uur geleden
Blue Origin pauzeert toeristische reizen naar de ruimte

WASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.

2 uur geleden
Amerikaanse journalist aangeklaagd om ICE-protest Minnesota

ST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.

3 uur geleden
CNN: Elon Musk wilde Epstein-eiland bezoeken

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk probeerde eind 2013 een trip naar "het eiland" van zedendelinquent Jeffrey Epstein te regelen. Dat meldt CNN op basis van nieuwe documenten die vrijdag werden vrijgegeven. Daarin zit een mail van Musk, die vraagt wanneer het een goed moment is om een van de eilanden te bezoeken. Musk zei eerder juist dat hij een uitnodiging had geweigerd.

3 uur geleden
Actrice Catherine O'Hara op 71-jarige leeftijd overleden

WASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.

5 uur geleden
Syrië wil kampen met IS-vluchtelingen permanent sluiten

DAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.

5 uur geleden
Russische onderhandelaar zaterdag naar Miami voor overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.

5 uur geleden