Rusland wil niet meedoen aan tweede vredesconferentie Oekraïne
MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland is niet van plan mee te doen aan een tweede vredesconferentie over de oorlog in Oekraïne. Het land denkt dat een volgende conferentie opnieuw zal draaien om Oekraïense voorstellen en dat andere vredesinitiatieven worden genegeerd.
De plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken, Michaïl Galoezin, heeft tegen staatspersbureau RIA Novosti gezegd dat "zulke conferenties onacceptabel" zijn en dat Rusland niet aan dergelijke bijeenkomsten deelneemt. Het is nog niet duidelijk wanneer en waar de tweede vredesconferentie wordt gehouden.
De eerste conferentie vond half juni plaats in Zwitserland, op verzoek van Oekraïne. Het idee is om meer van deze bijeenkomsten te organiseren. Rusland was vorige maand niet uitgenodigd en wilde ook niet komen. China bleef weg omdat het vond dat Rusland ook moest komen. Er waren ongeveer honderd landen aanwezig, waarvan het merendeel de slotverklaring steunde.
Rusland heeft meermaals gezegd te willen onderhandelen over vrede. Het land wil wel alle bezette gebieden behouden, wat voor Oekraïne onbespreekbaar is. Kyiv wil alle bezette gebieden, waaronder de Krim, terug.
Meer uit Buitenland
TAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
45 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
4 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
7 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
12 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
14 uur geleden