Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland wil niet meedoen aan tweede vredesconferentie Oekraïne

Rusland wil niet meedoen aan tweede vredesconferentie Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland is niet van plan mee te doen aan een tweede vredesconferentie over de oorlog in Oekraïne. Het land denkt dat een volgende conferentie opnieuw zal draaien om Oekraïense voorstellen en dat andere vredesinitiatieven worden genegeerd.

De plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken, Michaïl Galoezin, heeft tegen staatspersbureau RIA Novosti gezegd dat "zulke conferenties onacceptabel" zijn en dat Rusland niet aan dergelijke bijeenkomsten deelneemt. Het is nog niet duidelijk wanneer en waar de tweede vredesconferentie wordt gehouden.

De eerste conferentie vond half juni plaats in Zwitserland, op verzoek van Oekraïne. Het idee is om meer van deze bijeenkomsten te organiseren. Rusland was vorige maand niet uitgenodigd en wilde ook niet komen. China bleef weg omdat het vond dat Rusland ook moest komen. Er waren ongeveer honderd landen aanwezig, waarvan het merendeel de slotverklaring steunde.

Rusland heeft meermaals gezegd te willen onderhandelen over vrede. Het land wil wel alle bezette gebieden behouden, wat voor Oekraïne onbespreekbaar is. Kyiv wil alle bezette gebieden, waaronder de Krim, terug.

Meer uit Buitenland

Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

1 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

2 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

2 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

3 uur geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

3 uur geleden
Britse premier baalt van verkiezingsuitslag: pijnlijk en zwaar

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."

4 uur geleden
Britse minister: Starmer kan nog verder

LONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.

4 uur geleden